Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ha ajánlanék...

Jehova tanúi, ha ajánlanék nektek egy könyvet, hogy olvassátok el, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Igazából csak 122 oldal, 11x17 cm-es könyv, nagy betűkkel írva. Tehát, az nem lehet kifogás, hogy hosszú.

És csak 315 Ft.

Íme a könyv: [link]


Engem nagyon megfogott, és szerintem titeket is megfogna.

Ajánlom elolvasásra.

Hiszen jól tudom, hogy ti a Őrtorony társulat írásait is elolvassátok, és mégsem tudhatjátok pontosan, hogy mi vár rátok benne, nem egy csalnak meg, stb.

Szóval ezt a könyvet is bátran, akár objektívan is, elolvashatnátok.

Ha valaki tényleg elolvassa, kérem, hogy írja le a véleményét.

Köszönöm.


2014. nov. 24. 18:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ha be tudod bizonyítani, hogy azok, akik CSAK a bibliát olvassák, azok kizárólag EGY véleményere jutnak belőle, valamint az a vélemény az színtiszta igazság, akkor majd ésszerűnek fogjuk tartani a véleményedet és úgy teszünk. :-)
2014. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
"Kedves" jehova tanúja... Nem nyilvánítok felszínesen véleményt. Burkoltan leírtam, hogy a legjobb hely ahová az ilyen és hasonló könyvek valóak, az a tűz. Nem vagyok öreg, de már fiatal sem. Rengeteg olyan dolog történt velem, amit te ép ésszel fel sem tudnál fogni és hidd el nem sértésből írom. Olyan helyekre is bejuthattam, amit te fényévekre elkerültél volna és tetted volna kizárólag előítéletből. Bennem nagy volt a kíváncsiság és mentem is a fejem után, persze odafigyeltem hová lépek. Amit megtudtam az messze eltávolított az olyan semmitmondó emberektől, mint amilyen te is vagy. Kaptál egyfajta "tudást", illetve amit te annak vélsz, mellé pár könyvet és most próbálod terjeszteni azt. Valaki mondott valamit, a valamit leírták és te most abban a hitben, hogy ez a végső igazság, ezért hát elkezded terjeszteni. Semmivel sem vagy jobb a keresztényeknél, vagy sátánistáknál. Mindegyik szekta követője a maga kis balga módján próbálja terjeszteni a hülyeséget és sajnos mindig lesz rá vevő, míg vannak önhibájukon kívül, nyomorba lecsúszott, letaszított emberek akik segítségre szorulnak. Azokat akik pedig ezt a réteget célozzák be, nálam kihúzzák a gyufát, embertelen és kegyetlen ez a módszer amit ti tesztek. Viszont boldogít a "tudat", hogy nem lesz ez mindig így.
2014. nov. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, köszönjük az ajánlatodat, de már a kérdés is hiányos volt, hiszen természetes, hogy attól függ, hogy milyen az a könyv, ki írta, mit akart terjeszteni vele (még a legjobb szándéka mellett is)? Márpedig ezen kérdésekre az elolvasása nélkül is pontos választ lehet adni, ha valaki ismeri a Biblia igazságát Jézusról. Nem gondoltad volna? Pedig ha hiszed, ha nem, így van. Tehát Jehova Tanúi NEM előítéletből utasítják vissza az ilyenfajta irodalmat, hanem azért, amit lehet róla tudni. Márpedig ilyenkor egy Tanú KUTAT (nem hitted volna?) és megnézi ki az írója, mi a vallásos álláspontja. Ez egyértelművé teszi, hogy a magukat kereszténynek vallók többségéhez tartozókhoz hasonlóan ő is hisz a háromságban, tehát torz, Írásellenes képe van Istenről és Jézusról, így nem nyert. Mit írnak róla a könyv ajánlójában? Nézd csak:


"Kicsoda Jézus?

Isten, hazug, vagy őrült?"


Ha csak ennyiből lehetne választani, akkor a bibliai válasz: EGYIK SEM!

Jézus Isten Fia volt, nem Isten, nem Istennel "egyenlő" korban és hatalomban ... Ezt maga Jézus is megerősítette a János 17:3-ban. Vagy Pál az 1Kor 8:6-ban, esetleg az 1Tim 2:5-ben, stb.-stb.


Tehát kedves kérdező, ugye nem tartod előítéletnek, hogy nem olvasnak a Tanúk ilyen könyveket? :-)

2014. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
T. im_nobody, nem akarok nagyon belemélyedni ebbe a témába, csak annyit, hogy sajnos éppen te vagy nagyfokú előítélettel felénk, és kevés pontos információval rólunk. Remélem ez majd pozitív irányba változik :-)
2014. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as válaszoló, ezzel a kommenteddel bebizonyítottad, hogy mennyire nem látod a fától az erdőt, avagy mennyire meg vagy vezetve.

Mivel amit leírtál, azt akár alkalmazhatnánk a Bibliára is, és az lenne a végeredmény, hogy nincs Isten.

Tudniillik, hogy egy könyvet nem kiragadott gondolatok alapján ítélünk meg, hanem az egész könyvet egybevéve.

Ezt te nem tetted meg.


És mi van akkor, ha a Szentháromságban hisz??

Képzeld, én olvastam a ti írásaitokat, amik azt bizonygatják, hogy a Szentháromság téves.

De engem nem győzött meg.


Érdekes, hogy itt az oldalon tömegszámra vannak kérdések, amik ezzel a kérdéssel foglalkoznak. Vajon ott sem olvassátok el a kérdező, esetleg a kommentelők véleményét, hanem csak másoljátok az Őrtorony cikkeit??

Gondolkozni már bűn??


Képzeld én már kételkedtem a Szentháromságban. DE. Nem tudtam mit kezdeni nagyon sok igerésszel, ami pont az ellenkezőjét állítja.

Lehet, hogy te pont azokat a részeket nagyítod fel, amik Jézus "ellen" beszélnek, de több olyan igerész van, ami Jézus istenségét igazolja.

Ha akarod kimásolom az összes igerészt, amelyik az első fejezetben szerepel, amiben Jézus isteni mivoltát tárgyalja.

2014. nov. 26. 17:27
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ismerem a háromság érveit, kilométeres hosszú álérvek mind. Három fő kategóriába lehet sorolni őket:


1. következetlenül kiragadott szövegrészek, mint pl. János 10:30

2. kétértelmű helyek félrefordított szövegei, mint pl. a Róma 9:5

3. vagy hiteltelen betoldások, mint a hírhedt "jánosi betoldás", mely sok évszázadon keresztül tartotta magát, míg meg nem állapították, hogy nem szerepel a legkorábbi másolatokban.


Ezen kívül én érveltem, te mellébeszéltél. Ha tényleg a bibliai igazság számít neked, akkor maradjunk egy témánál és azt vizsgáljuk meg, mert az ömlesztett sóder csak a zavarkeltésre jó, másra nem.

2014. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jehova Tanúja vagyok és elolvashatok bármit, amit a Biblia által kiiskolázott lelkiismeretem megenged, nincs megtiltva. Rengeteg könyv létezik, ami a vallásokkal, a hittel és az emberi pszichével foglalkozik. Olvastam közülük már néhányat és voltak benne hasznos gondolatok. Biztos ebben a könyvben is lennének jó dolgok, nem tudom és sajnálom, de egyszerűen nincs időm elolvasni, tovább nem hiszem, hogy hasznosabb, mint pl. a Biblia vagy az azon alapuló kiadványok olvasása.


Köszönöm az ajánlást!

2014. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!