Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » J. Tanúi a ti tanításotok...

J. Tanúi a ti tanításotok szerint mit jelent kereszténynek lenni?

Figyelt kérdés
Első sorban arra lennék kíváncsi,hogy mikor válsz azzá. Mikor mondhatód magadról,hogy "keresztény vagyok"?

2014. nov. 20. 12:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


még hozzáírom, hogy a keresztény szolgál mint "di.a.ko.ni"


és konkrétan a keresztény szó a görög "Chri.sti.a.nous"


latinul "Chri.sti.a.ni" héberül "Mesi.chi.jim" vagyis a Messiás vagyis Krisztus követöit jelenti


A Kolossé 4:17 is leírja a keresztény feladatát :)

2014. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


még hozzáírom, hogy a keresztény szolgál mint "di.a.ko.ni"


és konkrétan a keresztény szó a görög "Chri.sti.a.nous"


latinul "Chri.sti.a.ni" héberül "Mesi.chi.jim" vagyis a Messiás vagyis Krisztus követöit jelenti


A Kolossé 4:17 is leírja a keresztény feladatát :) a szolgálatot

2014. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
megint rendetlenkedik a PC-m
2014. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
kedves grkaty. megkérdezhetem, hány éves vagy?
2014. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
persze privátban.
2014. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

T.Katy "no problemo" :)

Attila te valamiért nagyon haragszol a Tanúkra,nem tudom,hogy mi az oka a gyűlöletednek de bíztos vagyok benne,hogy nem az "emberre"haragszol hanem a tanításaikra.

Ati remélem nem haragszol meg ha egy kicsit vissza megyünk az időbe.

-Nem tudom hány éves vagy,de képzelj el egy olyan kort amikor az embereknek tíltva volt minden ami a vallással kapcsolatos.

Az emberek istene Lenin volt,vagy épen Kádár vagy Rákosi vagy akárki más.

Na szóval,csak oda szeretnék kijukadni,hogy az akkori nemzedék ki maradt abból a tanításból ami Istenhez vezette volna őket....a kommunizmus megdőlt és jött a vallás szabadság. :)

És most jön a java! :) Kéápzelj el egy olyan embert aki soha nem hallott Istenről...megnyílnak a határok,jönnek befelé az "Új"vallások és gyűjtik maguknak a híveket.

Na most egy olyan ember aki soha életébe addig nem olvasta a Bibliát és jön valaki aki a kommunizmushoz hasonló ígéretekkel kecsegtet,persze,hogy beveszi. :)

Az Őrtorony ezt tette,és ha megfigyeled a volt kommunista országokban van a legnagyobb "sikerük". :)

De kérlek Attila ne ellenük lépjél fel,ne őket hibáztasd mert ők egy hamis tanításnak az áldozatai.

Tapasztalatból mondom neked,hogy rengetegen vannak akiknek fogalmuk sincs,hogy mi van azon a "határon"túl amit a Szervezet megszab nekik.

A kérdés is ezért született meg,mert kíváncsi vagyok,hogy az Ők szempontjukból mit jelent kereszténynek lenni.

Elkötelezni magunkat egy szervezetnek,vagy Jézus Krisztusnak.

A Kommunizmus is egy szervezet volt és megszűnt....ami nem Istentől van az előbb utóbb megszűnik. :)

Attila remélem megértesz és a jövőben nem fogsz "acsarkodni" a Tanúk ellen.

A Te dolgod az,hogy szeress a többit bízd Istenre. :)

Ez egy tanács,ha akarod elfogadod ha meg nem akkor nem,Te döntessz...

2014. nov. 20. 18:42
 17/25 anonim ***** válasza:

“És valaki nem hordozza az ő kínoszlopát, és én

utánam jő, nem lehet az én tanítványom.”

Nagyon hülyén hangzik. :DDD

2014. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Szerencsére vannak korabeli írásos beszámolok, amik alátámasztják a bibliai igék mellett azt, hogy Jézus kereszten végezte és nem kínoszlopon. Kérdező, tudod utána is lehet nézni dolgoknak, nem kell mindent azonnal elfogadni. Én egy ideje olvasgatom Attila kétségbeesett próbálkozásait, hogy a tanúkat az igazságra vezesse, és látom, hogy mennyire kicsinálja az, hogy nem vesznek figyelembe soha semmit, csak sima másoló gépek és gondolkodni sem hajlandóak. Attila jót akar, üdvösséget nekik, de megesik, hogy az ember besokall. Te pedig őrá ne haragudj.
2014. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves Filoszgod! :D


Én nem haragszom senkire,és tudom,hogy Attilát jó szándék vezérli.

Nem tisztem az ítélkezés,de értsétek meg,hogy ebben a mai mi helyzetünkben,nem az "emberre"kell haragudni mert ezel a haraggal csak ártunk ahelyett,hogy segítenénk.

A BAJ a tanokkal van!

2014. nov. 20. 23:47
 20/25 A kérdező kommentje:

Nos ami a kínoszlopot illeti :)...

nekem már "több" tanú is bevallotta,hogy a kereszt az elhihetőbb változat.

2014. nov. 20. 23:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!