Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » J. Tanúi a ti tanításotok...

J. Tanúi a ti tanításotok szerint mit jelent kereszténynek lenni?

Figyelt kérdés
Első sorban arra lennék kíváncsi,hogy mikor válsz azzá. Mikor mondhatód magadról,hogy "keresztény vagyok"?

2014. nov. 20. 12:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
üdv, ezt bármikor bárki mondhatja magáról. mindaz, aki hitet gyakorol Jézus váltságáldozatában, az kereszténynek számít. Jézus így válaszolt: „Ha én dicsőítem magamat, a dicsőségem semmi. Az Atyám az, aki megdicsőít engem, ő, akiről azt mondjátok, hogy a ti Istenetek, 55 és mégsem ismeritek őt. Én viszont ismerem. Ha pedig azt mondanám, hogy nem ismerem, olyan lennék, mint ti: hazug. De ismerem őt, és megtartom a szavát azaz ha Jézus követője, keresztény akar lenni valaki, akkor ugyanígy kell eljárnia: ismerni kell, és megtartani, vagy ha úgy tetszik: hinni, és cselekedni.
2014. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Kérdezö /nem írom kedves, nehogy valaki megint rohamot kapjon/


meglep, hogy miért irjátok ki sokan egymás után /vagy talán mindig ugyanaz a kérdés feltevöje?/ szóval miért mindig a kérdés, hogy gondoljátok ti a tanúk?


Miért nem kérdezitek, mit erröl vagy arról a Biblia?


Így aztán észrevehetöen terjed a tévhír, hogy a tanúk találják ki ezt meg azt.


Általában az emberek nagyon de nagyon figyelmetlen olvasók.


Elöbb légyszíves írd ki, hogy nem a TE nézeted szerint, de a BIBLIA nézete szerint ki a keresztény....jó?


és nyugodtan kérd meg ha csak a tanúk válasza érdekel, hogy szintén a Biblia alapján feleljenek.


Eléggé szomorú és unalmas már ami itt ezen a gyk-en megy.

2014. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
kedves grkaty. a mit tanít könyv első kérdése az, hogy miért jó, ha kérdezünk? amikor Jézustól kérdeztek, megpróbált a kérdésre válaszolni, és utánna adott tanácsot. sajna az ilyen hozzászólásokkal és reagálásokkal nem lerombolod, hanem éppen erősíted azt, amit le akarsz rombolni. béke
2014. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Jézus tanitó volt, és nagy tekintéllyel tendelkezett. Tehát az Ö nézete életfontosságú.


Mi ha az Isten tetszését akarjuk elérni, MUSZÁLY, hogy szótfogadjuk Jehovának és Jézusnak. Honnan tudjuk mit akarnak tölünk?


Csakis a Bibliából. Ezért hangsúlyozom újra, NEM a tanúk, hogy hiszitek, hanem mit tanít a Biblia

2014. nov. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
:-) ebben teljesen egyetértek veled, gratky. mégis azt tanácsolom, hogy ne reagálj minden hibára, minden tévedésre. sokszor a szolgálatban is az a célravezető, ha nem állunk le vitatkozni valamiről, hanem megfigyeljük, mi érdekli a kérdezőt. ebben az esetben pl kezdhetted volna így: a biblia szerint... és ezzel elkerülsz egy csomó fölösleges idegeskedést, és magyarázkodást. béke
2014. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

T. Katy elmondom,hogy miért tőletek kérdem már csak a félre értés kedvéért is. :)

Na szóval én mint hívő keresztény tudom,hogy mint jelent keresztennyé válni,ne tévesszük össze azzal,hogy "kereszténynek lenni" hanem azzá válni.

Viszonot az én vallásom nem a te vallásod és ezért nem tudom,hogy egy J.Tanúja mikor érzi azt,hogy Ő kereszténnyé vált.

Az én hitem szerint nem szabályok és törvények betartása által válik valaki kereszténnyé hanem abban a pillanatban amikor megtér és elfogadja Jézus Krisztust Megváltójának és Urának. Abban a pillanatban amikor egy ember felismeri Krisztus jelenlétét a szívében és az életében kereszténnyé válik,ami ezután jön azok már szabályok és törvények betartása amit keresztény ként be kell tartania.

Na szóval T. Katy ezért intéztem hozzátok a kérdést mert nem tudom,hogy ti hasonló képen gondolkodtok.

Én azt hiszem,hogy semmi olyant nem írtam ami nincs benne a Bibliában.

De még mindig kíváncsi vagyok,hogy te hogy látod.

2014. nov. 20. 13:21
 7/25 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Jehova tanú, de szeretnék a kérdésre választ adni.


János 6,45 Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.


Római 9,16 Annakokáért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.


Jakab 1,18 Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.


János 1,12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek; 13 Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.


-------------------------------


Ha te hiszed azt, hogy Jézus a Krisztus, a Felkent (az Ószövetségi Írások szerint), ha hiszed azt, hogy Ő az Isten Fia, akit a mennybéli Apa küldött, aki testben eljött közénk (János 1,14) majd meghalt a bűneinkért és ha hiszed továbbá azt, hogy eltemették majd három nap múlva a mennybéli Apa feltámasztotta Őt a halálból és most ott ül az Ő fenséges jobbján (Márk 16,19), akkor te az Istentől tanultál.


Akik ilyen dolgokban hisznek, azok tulajdonképpen Istentől tanultak és automatikusan mennek Jézushoz, ahogyan én is mentem Hozzá még egészen kiskoromban.


Természetesen nem úgy kell elképzelni, hogy mi egyenesen Istentől hallottuk a fizikai fülünkkel az örömhírt és aztán elkezdtünk hinni... Isten jó és Ő a szívedhez beszél (vagy a Biblián keresztül, vagy valaki máson keresztül, aki éppen hirdeti az Igét esetleg).


Vannak emberek akik elfogadják az evangéliumot és vannak emeberek, akik gyűlölik már csak azt is, ha egyátalán Isten szóbakerül. Szerintem lehetséges az, hogy ez részben a Róma 9,16-al van összefüggésben, de ezt igazából én sem tudom.

2014. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
János 3,23
2014. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, köszi a kiigazítást.


Ugyanúgy érezzük, mint az elsö századi keresztények. Azt tudjuk ugye, hogy i.sz. az elsö században Antiókiában kezdték a tanítványokat keresztényeknek nevezni. Cselekedetek 11:26


A keresztény az, aki feltétel nélkül követi a keresztény hit megalapítójának Jézus Krisztusnak a tanítását és utasításait.


A keresztény szó a "di.a.ko.ni" szóból ered, mely szolgálatot jelent.


Az elsö századbeli keresztények úgy szolgáltak, hogy hirdették a jó hírt.


Mi is mikor Jehova tanúivá válunk keresztények vagyunk, szolgálunk, hirdetünk, úgy mint az elsö századbeli keresztények tették. :)

2014. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ne higyj grkatynek. Ők nem keresztények. Ha azok lennének, akkor beérnék a keresztény megnevezéssel. Egy halott ortorony üzenetét próbálják átadni az embereknek, Jézus üzenete helyett.


Amúgy az én Bibliámban (a pontosabb magyar, Csia fordításban), az ApCsel 11,26-ban azt olvashatjuk, hogy a tanítványokat krisztusféléknek nevezték. Én elképzelhetőnek tartom azt, hogy a liturgia részeként ragadt végül a hívőkre a "keresztény" megnevezés a kereszt szóból származtatva, de ebből is látszik, hogy Jehova tanúi mennyire nem hitelesek, ugyanis ők azt hiszik, hogy Jézust nem kereszten feszítették meg, hanem kínoszlopon.


Ezen észjárással élve helyénvalóbb lenne az, ha a Jehova tanúi kínoszloposoknak neveztetnék magukat és nem pedig keresztényeknek.

2014. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!