Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elgondolkodtatok már azon,...

Openyoureye kérdése:

Elgondolkodtatok már azon, hogy Isten mit is teremtett és hogyan?

Figyelt kérdés

Vallásos emberek véleménye érdekelne, hogy elgondolkodtatok e már azon, hogy Isten mit miért hozott létre? Sikerült e már különös kapcsolatokat felfedezni az életben, melyek bizonyítékok számotokra, hogy ez Isten műve és azt azért alkotta így mert... Majd leírhatnátok azt amire rájöttetek.

Olyan elképezelésekre lennék kíváncsi ami szerintetek alátámasztja és megerősíti a hiteteket és ezáltal közelebb érezhetitek magatokat a teremtőhöz. Olyan felismerések, melyek megértése után nyilvánvalóvá vált számotokra, hogy igen, ez tényeg Isten alkotta meg így azért, mert...


Ha vannak olyan életből merített saját történeteitek, melyek publikuaks, szívesen elolvasnám.


A kérdést azért írtam ki, mert kíváncsi vagyok, hogy a mai kor embere, vajon vakon követi a a vallási nézeteit és csak azt hiszi el amit arról (szerinte hiteles forrásból) hall, VAGY igenis körülnéz a nagyvilágban és megpróbál olyan ÚJ információkhoz hozzájutni, melyek nincsenek leírva sehol, de mivel számára elfogadott dolog, hogy Isten teremtette a világot, mi lenne egyszerűbb annál ha megvizsgálná magát a világot és ezáltal ismerhetné meg jobban?

Én legalábbis ezt tenném...


Nos várom a sziporkázó gondolatokat :)



2014. nov. 14. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.. De! Nem is szeretnék!! :P
2014. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Nem.. De! Nem is szeretnék!! :P"


Ha nem vagy vallásos: Nem neked szólt a kérdés.


Ha vallásos vagy:


- Miért? Nem hiszed azt, hogy a teremtett világ által jobban megismerheted a teremtőd?

2014. nov. 14. 22:56
 3/6 pelgrim ***** válasza:
Igen, és arra a belátásra jutottam, hogy Isten nem teremtett semmit, Isten mindenné FEJLŐDÖTT. A „hogyan ?” kutatása a tudomány dolga, míg az emberek, az emberiség (ön-)tudatának vagy (ÉN)-tudatának felemelése a vallások feladata.
2014. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
üdv, az utóbbi évszázad technikai fejlődése és ismereteinek bővülése nemhogy megcáfolná a bibliát, hanem kifejezetten alátámasztja. ha a biblia Istentől származik, akkor ennek így is kell lennie. ha nem Istentől származna, akkor a tudomány ezt leleplezné. csak egy legutóbbi esetet idéznék: a cern részecskegyorsítóban végzett tudományátíró kísérletek közben (ahol megdölt einstein állítása is, miszerint semmi nem lehet gyorsabb a fénynél) stefan hawking és tudóstársai újraértelmezték a teret, és a gravitációt. a kísérletek adatainak vizsgálata alapján azt feltételezik, hogy a tér legjobban egy kifeszített anyaghoz hasonlítható. mit ír több helyen is a biblia? pl hogy Isten kifeszítette az egeket, mint egy vásznat, vagy hogy összegöngyöli majd azokat, mint egy tekercset. mindezt több ezer évvel ezelőtt írták le, amikor még a földet lapos valaminek gondolták, ha egyáltalán gondolkoztak ilyenen. Isten létezése a teremtett dolgokból érzékelhető, a világ eseményei pedig pontosan abba az irányba haladnak, amit a biblia megjövendölt. az, hogy még nem sikerült tévedést találni a biblia próféciáiban, mindegyik beteljesedett, és az, hogy a tudomány egyre inkább alátámassza az abban leírtakat, számomra azt jelenti, hogy egy inteligens tervező műve az élet, és ennek a tervezőnek a szava a biblia. hozzáteszem, a biblia semmi roszra nem tanít, aki e szerint él, nem rosszabb,hanem jobb ember lesz. béke :-)
2014. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Vallásos vagyok, de sajnos erre a "Miért?" kérdésre nem tudok válaszolni...

2014. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáltam elképzelni. De gondold el, kedves Kérdező, magát Istent nem vagyunk képesek felfogni, teljes bizonyossággal nem tudjuk elképzelni, milyen. Tehát a teremtés menetét sem fogjuk soha megérteni, kár is rágódni rajta. Isten nem várja, hogy megértsük ezeket a hogyanokat, meg milyeneket. Csak ki kell állnunk érte, és szeretnünk kell. Ami nem fontos, azon nem kell töprengenünk. De a kérdés jogos, csak én így gondolkodom, mert különben belefájdul a fejem.. :D
2014. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!