Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem segíteni a...

Tudnátok nekem segíteni a hittel kapcsolatban? (több lent)

Figyelt kérdés
sziasztok,az én iskolámban egy témából előadást kell készítenem és az év végén előadnom. az én témám a HIT. Ha akárki tudna javasolni ehhez a témához KÖNYVET,FILMET, eltudna nekem mesélni egy TÖRTÉNETET, vagy szívesen ELMONDANÁ nekem hogy miben,miért hisz és ez neki miért jó, segítség (vagy esetleg rossz) akkor azt nagyon szívesen fogadnám. írhattok nyugodtan privátban is köszi! (12.osztályos vagyok)

2014. okt. 2. 19:26
 1/5 anonim válasza:

nekem ezek jutottak eszembe most hirtelen:


-Erőleves a léleknek sorozat...különféle témákban emberi történeteket olvashatsz (a magunkba/ másokba vetett hittel kapcsolatban is)


-vallási meggyőződések és ebből eredő mindennapi rituálék az egyes kultúrákban


-babonás/buta hit (ami fel nem fogható európai számára): pont most néztem meg a Bábel c műsor 9. részét melyben erről esik szó a műsor első felében


Csak ezt az egy szót kaptad? Nem volt jobb körülírás?

2014. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

„ELMONDANÁ nekem hogy miben,miért hisz és ez neki miért jó”


Szívesen elmondom neked, én miért vagyok keresztény. Korábban már leírtam egy hsz-ben, idemásolom:


Sokan azt gondolják, hogy a keresztények hiszékenyek, hogy nincs logikus alapja a hitnek. Szerintem van értelmes magyarázata a keresztény hitnek.


Isten létére a világ megfigyeléséből lehet következtetni, melyben bonyolult rendszerek vannak. Pl. biokémia, ökológia, az emberi test felépítése (ha megnézed az akrobatákat, csoda, hogy mi mindenre képes az emberi test), stb. Ezeket a bonyolult és összehangolt rendszereket egy magasrendű intelligencia hozta létre. Egyszerű részecskék egymásra hatása eredményeként nem jöhet létre ilyen magasan szervezett rendszer. Nem az egyszerű részecskék és sejtek intelligenciájának köszönhető, ami a világban kialakult.

Az Alkotó, amellett, hogy intelligens tervező, van szépérzéke, ezt is a természeti világ (tengerek, hegyvidék, stb.) megfigyeléséből vonhatjuk le.

Érdemes megnézni alábbi videóból, pl. 30:55-34:53 rész, a DNS-ről:

God of Wonders

http://www.youtube.com/watch?v=vvVt4lDSPeY


Egy magas intelligenciának viszont része kell, hogy legyen a magas erkölcsiség is! Itt viszont mintha valami probléma lenne, hiszen e világban rengeteg igazságtalanság van, elsősorban az emberek között.

Hogy lehet, hogy Isten Jó, a világban mégis annyi szörnyűség és igazságtalanság van?

A keresztény tanítás szerint ez azért van, mert Sátán fellázadt Isten ellen és magával rántotta az embert. Jelenlegi világunkban az ember magára van hagyva, s ráadásul Sátán ármánykodásának is ki van téve.

Isten viszont nem hagyta el örökre teremtményét. Megváltásterve szerint elküldte Fiát, hogy aki hisz Benne, az bűnei bocsánatát nyeri és örök életet.


Miért hiteles számomra a Biblia, miért Isten által ihletett?

Jézus Krisztus személye hitelesíti számomra. Aki:

- magasrendű erkölcsi tanító volt, kiemelkedik közülük (a szeretetet állította legfőbb értéknek)

- csodákat tett pl. feltámasztott embereket, betegeket gyógyított, születésétől vak szemét megnyitotta, stb.

- próféciákat teljesített be

Továbbá ezt mondta:

Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. Jn 14,6


Ha a szomszéd Kis Piroska azt állítaná magáról, „ő az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csak általa” – nem hinném el neki. Mert nem rakta le azokat az asztalra, mint Jézus, ld. fentebb.

Attól sem kell zavarba jönni, hogy több világvallás van. Ha összehasonlítjuk Jézust és

Mohamedet, szintén fenti 3 kritérium alapján, nagyon könnyűnek találtatik Mohamed.

Mohamed embert is ölt, hogy a vallását terjessze, továbbá egyszerű emberként halt meg, nem volt hatalma a halálon. Tanítása erkölcsisége jóval alatta marad Jézusénak.

2014. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az Újszövetség ihletettségét egyrészt a benne foglalt tanítások magas szellemisége önmagában bizonyítja (ehhez peresze ismerni kell más gondolkodásokat vallásokat is, hogy az embernek legyen mihez viszonyítani)


másrészt az Újszövetség hitelességéről:

Azt a kritikát szokták felhozni az újszövetségi kánon ellen, hogy önkényesen válogatták össze a könyveket a 4. században. Nem fogsz ilyen felületes kritikáknak bedőlni, ha megnézed ezeket:

- Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]


- Manipulálta-e az Egyház Jézus üzenetét?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]


További források amelyekben a fentihez hasonló információk vannak:

Vankó-Reisinger: Bevezetés a Biblia tanulmányozásához

Vanyó László: Az ókeresztény egyház irodalma

[link]

Ezeket csak azért adtam meg, hogy lásd, nem alaptalan a keresztény hit, utána kell olvasni, hogy jött létre, milyen tárgyi bizonyítékok és történelmi adatok alapján rekonstruáléható - mert van a témáról információ.

2014. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De megközelítheted úgy is hogy a vallásokat összehasonlítod, ehhez egy nagyon jó írás:

Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások c. esszéje (Albert Schweitzer, a gondolkodó c. könyvben, Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989)


Ezt fel is tudnád dolgozni, kijegyzetelni a lényegét, kevésbé nagy anyag, mint amiket fentebb írtam.

2014. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!
2014. okt. 4. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!