Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Mit értetek az alatt,...

Tanúk! Mit értetek az alatt, hogy Krisztusban hitet gyakorolni?

Figyelt kérdés

Számomra ez a szóösszetétel teljesen értelmetlenül hangzik. Nincs tartalma. Jelenleg. Megmagyaráznátok? Köszönöm!

(Judit, ha Te is válaszolnál, ne privátba, köszi!)


2014. szept. 15. 09:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
üdv, a keresztény szó azt jelenti, Jézus lábnyomkövetője. na ugyan ez a krisztusban hitet gyakorolni is. megpróbálni mindig Jézus lábnyomába lépni, mert Ő vezet minket. sokszor olyan helyekre is, ahová mi magunk nem mennénk, lásd jónást.
2014. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Tehát a hit szó szerinted elhinni?


Tanúhoz méltóan szétoffoltatod a kérdésemet, de még válaszolok:

Keresztény (cristianos) szóba nincs lábnyom. Nemes egyszerűséggel Krisztusit jelent. Csak a pontosság kedvéért.

Inkább jelent ilyet:

Gal2;20. Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

2014. szept. 21. 11:53
 33/35 anonim ***** válasza:

T. kérdező! Szerintem az értelmetlen szóharcnak semmi értelme sincs, csak a szűklátókörűségedet bizonyítja, mert nem mondott olyan rosszat a válaszoló.


„Mert a Krisztus is szenvedett értetek, példát hagyva hátra néktek, hogy nyomdokaiban járjatok” (1PÉTER 2:21, Csia fordítás).


Jártál-e már homokos tengerparton vagy hómezőn és nézted-e már valaha is megbűvölten olyan emberek lábnyomát, akik előtted jártak azon a vidéken? Talán megpróbáltad azt is, hogyan tudnád pontosan úgy követni azokat a lábnyomokat, hogy saját lépteidet azokhoz igazítsad? Ha igen, biztosan rájöttél, hogy a dolog nem is olyan egyszerű. Szorosan valakinek a lábnyomában járni — akár betű szerinti, akár átvitt értelemben — valóságos kihívást jelent. Pedig, ha kereszténynek nevezzük magunkat, azzal éppen azt juttatjuk kifejezésre, hogy szorosan Krisztus nyomdokában járunk.


A keresztény szó "krisztusit", vagy "Krisztus-követőt" jelent, hogy pontosak legyünk. De ha valaki ezt úgy fejezi ki, hogy "Krisztus lábnyomkövetője", nem mondhatod rá, hogy nem bibliai. :-)


(Galácia 2:20) "Krisztussal együtt oszlopra vagyok feszítve. Nem én élek már, hanem Krisztus él velem egységben. Igen, az életet, melyet most testben élek, az Isten Fia iránti hit által élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem."

2014. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
üdv, köszönöm :-)
2014. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Ismétlés:


Tehát a hit szó szerinted elhinni?

2014. szept. 25. 13:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!