Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Mit értetek az alatt,...

Tanúk! Mit értetek az alatt, hogy Krisztusban hitet gyakorolni?

Figyelt kérdés

Számomra ez a szóösszetétel teljesen értelmetlenül hangzik. Nincs tartalma. Jelenleg. Megmagyaráznátok? Köszönöm!

(Judit, ha Te is válaszolnál, ne privátba, köszi!)


2014. szept. 15. 09:46
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Sándor76!


Tehát ha nem leszek alkoholista, nem verem az asszonyt, szeretem a családomat, akkor hitet gyakorlok? Ezt nagyon sok ateista is megteszi. Gyakorlatilag az iskolákba bevezetett erkölcstan órák pillérjei ezek, nem vallási meggyőződés gyümölcsei. Szintén felhozom félateista időszakomat, amikor cselekedtem ezeket. Mi ebben a hitet gyakorlás? Ez a normális társadalmi szerepvállalás alapjai, és nem hit gyakorlása.


Sajnálom, de azt kell, hogy mondjam, hogy több válasz született Tanútól, de nem tudtatok arra válaszolni, hogy mit jelent az az általatok elhíresült szóösszetétel, hogy hitet gyakorolni.


A hit szót két értelmezésre osztanám.

Az egyik az elhívés, amikor elhiszek valamit, vagy hiszem valakinek a létezését. Krisztus által hitet gyakorolni ebben az esetben úgy fordíthatnám le, hogy Krisztus áldozatával, Krisztus valóságának hitével gyakorolni??? Ez értelmetlen.


A másik értelmezés a bizalom. Hinni valakiben, kvázi bízni valakiben. Tehát lefordítva a hitet gyakorolni szóösszetételt, bizalmat gyakorolni lenne??? Hát, ez így szintén magyarázatra szorulna szerintem, mert ez így önmagába inkább cselekedet nélküliségre szólítana fel, mondván, majd ez vagy az elintézi, mert bízok benne.


Nem hiszem el, hogy egy ilyen szóösszetételt használva, amennyiszer Ti használjátok, fogalmatok sincs a jelentéséről! Remélem megcáfoltok!

2014. szept. 16. 22:22
 12/35 anonim ***** válasza:
üdv, elég konkrétra sikeredett az utolsó kommented. igazad van abban, hogy sok dolgot megtehet ezekből az is, aki nem hisz. egy dolgot szeretnék ehhez hozzáfűzni, hogy a Teremtő az ember megteremtésekkor egy érdekes dolgot is tett az emberbe, a lelkiismeretet, ami segít érzékelni, hogy valami jó, vagy rossz. persze valakinek megszólal, valakinek nem. lehet fejleszteni, vagy elfojtani. erre bárki képes, igazad van.de a krisztusban hitet gyakorolni több ennél: el kellismernem, hogy az ő váltságáldozata alapján szabadultunk meg a bűneinktől, persze Isten kegyelméből vált ez lehetővé, de kellett hozzá valaki, aki elhagyva az égi lakhelyét a földre jöjjön, és válalja mindazt, amivel a messiási küldetése jár. ha nagyon egyszerűen akarom megfogalmazni, annak,aki hitet gyakorol Jézusban, Jézus a példaképe. biztos ismersz olyanokoat, akik rajonganak valamilyen ember iránt, mert az lenyűgözi őket. aztán megpróbálnak úgy öltözködni, úgy gesztikulálni, úgy mozogni, úgy beszélni, stb, mint a példakép. érdekes, hogy egy korábban rendes ember egy rossz példakép miatt "elromolhat" viszont a "rossz" emberek egy jó példaképtől "megjavulhatnak". Jézus esetében természetesen nem a hajviselete, a ruházata ad okot bárki számára, hogy példaképként tekintsen rá. pl amikor a vég előtti napokról beszélt, nem azt mondta, hogy az emberek milyen márkályú cipőt fognak viselni, vagy milyen márkályú autókkal járnak, hanem azt, hogy milyenek lesznek a belső tulajdonságaik. ergo mi Jézusban a belső értékei miatt látunk követendő példát.pl hogy mennyire alázatos és szelíd, főleg, ha a hatalmában lévő dolgokat is figyelembe vesszük. ha megfigyeled, napjainkban gyengeségként tekintenek a szelídségre, és az alázatra. pedig a biblia szerint a szelídek és alázatosak fognak megmenekülni. ez a világ arra tanít, hogy ilyen légy? nem. teljesen másra tanít. és mivel az egész világ mást tanul, a társaktól jövő nyomás miatt nagyon komoly erőfeszítést igényel, hogy ne csak tetszen Jézus mentalitása, hanem megpróbálj úgy is élni. és még egy: ahhoz, hogy krisztesban hitet gyakorolj, elengethetetlen a biblia rendszeres olvasása és értelmezése. mert" az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezetek Istenről, és arról, akit elküldött, Jézus krisztusról"
2014. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értelmezem, akkor azt írtad, hogy szelíd és alázatos legyek, és olvassam a Bibliát. Ezek nem példák, ne sértődj meg. Hogyan legyek szelíd, kivel szembe legyek alázatos. Nekem például erről pont a Tanúk nem jönnek le, hogy alázatosak lennének, mert szembe mennek mindazokkal a dolgokkal, amik a társadalom számára elfogadottak. Mondok egy példát, Himnusz, nemzeti ünnepek, stb. Tehát miben mutatkozik meg a mindennapi életben az alázatosság, amit követnem kellene? A kommentárok alapján nem a szelídség és alázat esik le nekem a Tanúk válasza alapján, hanem legtöbb esetben a törvénykezés. Ők maguk alapelveknek hívják, de aki nem tartja be, az ítéletet von maga után. Ezt lehet alapelveknek hívni, de ez törvénykezés. Aki nem simul a Tanúk hitelveihez, kivetik maguk közül. Ebben hol a Krisztusi alázat és szelídség?


Jézus miért nem mondta, hogy aszerint fogja megítélni a világot, hogy hányszor olvastam és hogyan értelmeztem a Bibliát? Miért nem mondta, hogy az alapelvek megtartása alapján fog megítélni?

Miért azt mondta, hogy aszerint fogja megítélni, hogy én enni, inni adtam annak, akinek szüksége volt rá? Átvert volna Jézus? Világosan elmondta, hogy akik enni, inni nem adtak, aki kért, annak kárhozat, aki adott mindazoknak, akiknek kellett a szükségleteinek szerint, annak örök élet. Nem mondott egyetlen más kritériumot sem. Ebben áll a törvény, hogy szeresd felebarátodat, mint önmagadat. És jönnek a Tanúk, és kreálnak egy értelmetlen szóösszetételt, amiről halvány lila gőzük sincs, ahogy az elmúlt napokban ki is derült, és ezzel ítélik a világot, ki ezeket nem cselekszi, nem keresztény, kvázi kárhozatra méltó.


Példát, hogy mi a Krisztusban hitet gyakorolni, mert eddig nem született semmi kézzel fogható, sőt, nagy ívben kerülitek a kommentjeimben szereplő felvetésekre is a válaszokat.

2014. szept. 17. 11:21
 14/35 anonim ***** válasza:
egy kicsit pontosítanék , hogy miben is áll a törvény: amit te írtál, az a második része, fontos és követelmény, de megelőzi az, hogy szeresd istenedet, teljes szívvel, elmével. e miatt nem lehet szétválasztani az Isten szerinti hitet a bibliaolvasástól. valóban nincs benne a bibliában, hogy ha nem olvasod el, akkor meghalsz. de az benne van, hogy olvasd azt halk hangon mindennap. ugyanez igaz a többire is: nincs benne, hogy ha nem gyakorlod a szelídséget, akkor meghalsz, de az benne van, hogy légy szelid. valójában Isten nem parancsol sohasem, csak kér. PL: "bárcsak odafigyelnél a tanácsaimra" isten nem a fenyegetéssel akar eredményt elérni, hanem a gondolkodásmódunkon akar változtatni észérvekkel. Jehova tanúi nem bírók, hogy ítélkezzenek. miböl gondolod, hogy ilyenek?
2014. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Hitet gyakorolni, és a példák??? Sehol semmi!
2014. szept. 17. 15:02
 16/35 anonim ***** válasza:

Isten akaratának a CSELEKVÉSE, ami létfontosságú! Mi Isten akarata? Pl. ez az egyik legfontosabb:


(Máté 28:19-20) "Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig."


(Máté 24:14) "És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."


Ez a munka pedig rengetegféleképpen nyilvánul meg az egész földön.

2014. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Lk 10,7

Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, a mit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra.

2014. szept. 17. 21:27
 18/35 A kérdező kommentje:

A jó hír pedig nem az, hogy mi Isten neve, és hogy közel a vég, meg Jehova Tanúi egyház az egyetlen igaz egyház.


A jó hír a kegyelem. Ez az evangélium. Hirdetitek, és akképpen, ahogy Jézus parancsolta a tanítványoknak? Ne járjatok házról házra?

2014. szept. 17. 21:29
 19/35 anonim ***** válasza:
Hitet gyakorlok Krisztusban amikor munka után hazamegyek és ahelyett, hogy lefeküdnék, mert mocskosul fáj a lábam, helyette kimegyek terepre egy testvérrel, hogy vigyünk a hajléktalanoknak ételt. Csak mondtam egy példát, bár nem vagyok tanú.
2014. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, köszönöm a válaszod, viszont ebben hol a hit? Hiszed, hogy ennek meglesz a jutalma, vagy hiszed, hogy ezzel Krisztusnak tetszel? Hogy egyeztessem össze ezt Krisztusban hitet gyakorolni szóösszetétellel? Nem tudom, hogy érthető-e a problémám?
2014. szept. 18. 21:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!