Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Mit értetek az alatt,...

Tanúk! Mit értetek az alatt, hogy Krisztusban hitet gyakorolni?

Figyelt kérdés

Számomra ez a szóösszetétel teljesen értelmetlenül hangzik. Nincs tartalma. Jelenleg. Megmagyaráznátok? Köszönöm!

(Judit, ha Te is válaszolnál, ne privátba, köszi!)


2014. szept. 15. 09:46
1 2 3 4
 1/35 megfelelő ***** válasza:
Ezt még nem tanúként is értem, csak hülyén van fogalmazva, magyartalanul. Hinni benne. Ennyi.
2014. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 sandor76 ***** válasza:

Ha hiszek benne,tudom miert hiszek.

Meggyozodtem rola,hogy O helyesen elt,es cselekedett.

Ha pedig a kovetoje szeretnek lenni,ahogy mondta,nekem is cselekedni kell azokat a dolgokat amiket tanitott.

Tehat nem eleg csak a hit,mert a hit halott cselekedetek nelkul.

Sokan mondjak,hogy hisznek Jezusban,de a tetteikkel meggyalazzak Ot.

Mik ezek a tettek mindenki gyozodjon meg rola,mert mindenkinek mast jelent.

2014. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Ha a hited szerint élsz, akkor "gyakorlod" a hited. Ha a krisztusi minta szerint élünk, hitet gyakorlunk benne, ennyi.
2014. szept. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Ezek frázisok! Nem értem! Mit jelent gyakorlatban, sok példával illusztrálva, hogy gyakorlom a hitemet?


"Mik ezek a tettek mindenki gyozodjon meg rola,mert mindenkinek mast jelent."


Tehát amit nekem be tudnak mesélni, amit félre tudok értelmezni, az úgy jól is van?


Másképp gondolkodnak az összes gyülekezetek tagjai. Másképpen látják hitéletet a Jehova Tanúi, a Reformátusok, a Katolikusok, a Hit Gyülekezet tagjai, és sorolhatnám. És mindegyik döngeti a mellét, hogy a gyülekezetet a szentlélek a szentszellem Krisztus, Isten vezeti. Vagy ennyi Isten van?


Hitet gyakorolni. Hitem szerint élni. Tök mindegy, hogyan csavarom, akkor is értelmetlen számomra. Ha Hiszem Istent, és hiszen Jézus váltságát, attól még mit kellene gyakorolnom? A gyülekezetbe járást? Sehol nincs arról szó, hogy ez függene a megváltottságunktól. Stb.

2014. szept. 16. 08:53
 5/35 anonim ***** válasza:
Úgy tudsz hitet gyakorolni Jézusban, ha összhangba hozod az életed mindazzal, amit mondott és tett.
2014. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Bakker, én ezt nem értem, hogy mit nem értetek? A példákat nem olvastam.
2014. szept. 16. 11:25
 7/35 anonim ***** válasza:
a biblia szerint a hit halott cselekedetetek nélkül. a hitet gyakorolni emiatt több a hinninél, mert aki hitet gyakoral, az valójában erőfeszítéseket tesz az általa jónak látott, de a biblia tanácsával ellentétes dolog leküzdésére. pl én nagyon szerettem a húslevesbe a vért, de miután megtuttam, hogy a vér fogyasztását tiltja a biblia, nem eszek, pedig szeretnék,de elfogadtam isten tanácsát. persze egy dolog még nem jelenti azt, hogy ne lenne még ezer másik, amin ne kellene változtatnom! hiszen ez a világ pont ezeket a dolgokat lovagolja meg, és észrevétlenül eltávolít minket a hit gyakorlásától, és már csak hiszünk, mert így kényelmesebb. noé idejében sem menekültek meg azok, akik hittek Istenben, csak azok, akik bármely okból kifolyólag erőfeszítést tettek azért, hogy bejussanak a bárkába, és erőfeszítést azért, hogy semmi nem történt egy hétig, ésők mégse mennyenek ki a bárkából. aki bement, és kitartott addig amig Isten cselekedett, az megmenekült.
2014. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyik példád, de sok példát szeretnék olvasni, hogy valami elképzelésem legyen, hogy ti milyen cselekedetekre gondoltok.
2014. szept. 16. 12:57
 9/35 A kérdező kommentje:
Én magam már félateistaként is ódzkodtam a vértől, soha nem szerettem. Tehát ez nem a hit gyakorlása az esetemben.
2014. szept. 16. 13:17
 10/35 sandor76 ***** válasza:

Amennyiben tanulmanyoznad a Biblat vannak benne fontos bolcs utmutatasok hogyan eljunk ugy,hogy ne okozzunk magunknak se es masoknak se banatot,vagy meg sokkal rosszab dolgokat.

Pl;Az egeszsegunkre mennyire vigyazunk,mert ha hiszunk Jezusban elfogadjuk azokat a tanacsokat amiket az egeszsegunkre vonatkozoan is tanitott.

Mert ha alkoholistak leszunk,es ugy 30-ev mulva a betegsegtol szenvedve szidunk mindenki mi milyen vetegek vagyunk,kinek a hibaja vajon.

Tehat ha hiszem,hogy Jezus tenyleg a jot szeretne nekunk akkor be fogom tartani az erre adott tanacsat,parancsat is.

Sok peldat felallitott az elet minden teruletere,akik ezeket alkalmazzak,erezhetik a sajat borukon,mennyire ovja Isten a nepet,es vezeti oket.

Beszelhetnenk a csaladi eletrol,munkarol,gyerek nevelesrol,anyagiakrol,mindennapi eletunkrol.

Ha hiszek Jezusban tudom,hogy ezek mind felszinre fognak kerulni,es nem szeretnem Ot megbantani azzal ,hogy tudnam de nem cselekszem meg.

Ezzel azt sugallnam nem tartom fontosnak a valtsagaldozatat amit ertem is aldozott.

2014. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!