Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan része a Bibliának,...

Van olyan része a Bibliának, ahol egyértelműen kimondják, hogy azonos neműek közt tilos lenne a szerelem?

Figyelt kérdés
Én csak a szexuális aktusra vonatkozóan találtam idevágó részeket a Leviták könyvében, ráadásul azt is férfiakra vonatkoztatva. Nőkről szó sincs? S a szerelem, viszont fel sem merült mint opció. Ezek szerint ez egy kiskapu volna? Istent nem zavarja a szerelem, csak a testi kapcsolat megléte? Bármely gyülekezet véleményét szívesen fogadom akár privát üzenetben is.

2014. szept. 15. 09:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%
(Felesleges kiskapukat keresni egy olyan törvénykönyvben, ami már rég nincs hatályban. Ennyi erővel Hammurapi törvényoszlopán is kereshetnénk repedéseket...)
2014. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Róma 1

26. Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27. Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


Asszonyok asszonnyal, ahogy a férfiak férfival is egymásra gerjednek bujaságukba. Ezt értheted sokféleképpen, persze, de egymás iránt való szerelmet is érthetsz azért bőven alatta.

2014. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 István000 ***** válasza:
81%

“Ne hálj férfival, úgy, ahogy asszonnyal szokás hálni, ez gyalázatos dolog. ” /Lev 18,22/


“Ha valaki férfival hál együtt, úgy, ahogy asszonnyal szoktak együtt hálni, ez utálatosság, amelyben mindketten részesek, ezért meg kell halniuk, vérük visszahull rájuk.” /Lev 20,13/


Valószínűleg ezeket találtad.


A nőkről nem tesz említést, ahogyan sok más esetben sem. Nézd végig Mózes 5 könyvét, a családfavezetést. Csak a fiúgyermekekről tesz említést, leggyakrabban csak a legidősebbről. Csak ritkán találkozunk nőkkel.


A férfiakat nem zavarják a leszbikusok. Izgatónak találják, mert azt gondolják, hogy valahogyan nekik is jutna a 2 nőből, pedig nagyot tévednek. :)


Csak azt nem értem, hogy ha a leszbi aktusokat szeretik, akkor a mi meleg dolgainkat miért utálják? Elég volna csak közömbösnek lenniük, nem kellene utálni. A melegek nem veszik el asszonyaikat, nem jelentenek konkurenciát, utódokat sem csinálnak. Jó, elismerem van a söpredék akik a meleg sztereotípiák szerint élnek. Kihívóan viselkednek, mindenkivel összefekszenek, drogoznak... De ez heteróknál is van. Attól, hogy vannak prostik, bűnözők, gyilkosok, még nem általánosítom ezt mindenen heteróra. :)

Sigmund Freud elmélete szerint minden ember biszexuális lesz élete egy szakaszában. Az más kérdés, hogy csak kevesen lépnek a tettek mezejére, a többség megmarad a gondolatoknál. Van egy réteg biszex/hetero, aki környezeti hatások miatt elfojtja valódi énjét és heteroként akar élni (homofóbok). [Na jó vannak speciális esetek is, amikor megértem a homofóbokat is. Gyerekkori trauma, esetleg amikor egy meleg pedofil állat megront egy kisfiút, aki lehetett volna átlagos hetero is. Felnőtt korban is megpróbálhatják megerőszakolni az embert.] Sok-sok helyzet van amikor megértem a homofóbiát, az antiszociális viselkedést, a zárkózottságot.

Az egyházak/gyülekezetek véleményére nem adnák a helyedben. A legtöbb már eltávolodott az Istentől, és csak pénz orientált. Gondolkozz csak el. Pl. a mai R.katolikus egyház, a modern nyugati világ legnagyobb és leggazdagabb maffia rendszere. A nyugati bankrendszer összeomlása után is megmarad hatalmuk és befolyásuk. Az embereket könnyű manipulálni, hamis ígéretekkel etetik őket, azok pedig mindenüket képesek lennének oda adni nekik.

Az embert kisgyerek korától sablonosítani próbálják. Nem hagynak teret a személyiség/az egyén fejlődésének, kibontakozásának. Most épp a homoszexualitást, az abortuszt, a papok házasságát tiltják. Ebből van hasznuk. A kereszténység első évszázadaiban még a püspököknek is volt feleségük, ahogyan némely apostolnak is. Az első zsinatokon döntötték el mely könyvek maradjanak a bibliában, melyek nem. Mi maradjon a Niceai Hitvallásban és mi nem. Az emberek saját gondolataikkal kibővítették és átfogalmazták a Jézusi tanítást. Szerinted miért nem hirdetnek úgy, mint az őskeresztény időkben? Miért kellenek templomok, ha Jézus a szabad ég alatt prédikált? Talán a mai papok nagyobbak az Ember fiánál? Miért kell nekik díszes öltözék, aranyszövésű miseruha, drágakő berakásos és aranyozott kehely, monstrancia, kereszt, gyűrű... Egyes papok és püspökök palotákban laknak, márkás autókkal utaznak, míg egyes misszionáriusok betegen éheznek. Hol az egyszerűség, hol a alázat? Ez nem csak a katolikus egyházra igaz, hanem szinte mindegyikre.


Keressék meg a gerendát szemükben és csak azután keressék a szálkát máséban.


Isten ugyanúgy szeret minden embert. Isten szolgái miért nem képesek erre? Nem tudom máshol hogy van, de a mi papunk nem a bűnt ítéli el, hanem a bűnöst. Felénk csak elméletben létezik bűnbocsánat, gyakorlatban nem.


De talán egyszer felnyílik az emberek szeme és rájönnek, hogy Isten és ember között nincs szükség közvetítő közegre (intézményre), mert Isten mindenható.

2014. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%
"ezért meg kell halniuk," <-- meg szeressük a felebarátunkat. jogos...
2014. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
17%
A második válasz leírta a kérdésre a feleletet, a harmadik pedig ezt figyelembe sem véve (gondolom nem tudja hogy hol kell keresni a Róma levelet) azt, hogy szerinte mi a helyes. Az egyik Isten szavát tolmácsolta, a másik a sátánét.
2014. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
68%

#5-össel azért vitatkoznék.

"Ha valaki meleg és az Urat keresi, ki vagyok én ahhoz, hogy ítéletet mondjak róla?" - Ezt Ferenc pápa mondta. Akkor most Ő is a sátán képviseli?

Sok minden van abban amit a #3 leírt.

És eleve értem, hogy hogy képes valaki, aki magát kereszténynek vallja, ilyen gyűlölettel beszélni olyan emberekről akikkel életében nem is találkozott soha?!

2014. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


A kiskapuk keresése egyenlő azzal, amikor az ember valami kibúvót akar keresni Isten törvénye, illetve az általa kinyilatkoztatott igazság alól. Jézus sosem tanított arra, hogy ezt cselekedjük. A nőkről egyébként a (Róma 1,26)-ban olvashatsz, egyértelműen elítéli a leszbikus kapcsolatot. Isten férfit és nőt teremtett, az intim viszonyokat (nemi kapcsolat, szerelem) is a két eltérő nem kapcsolatában szentesítette. Elolvasandó (1Móz 2,25; Énekek 1,1-8,14) szakaszok, ebből ez teljesen világossá válik. A homoszexuális kapcsolatok Isten népénél sosem voltak megengedettek, csak a körülöttük levő pogány népeknél volt szokás, amiktől Isten népének el kellett távolodnia. Ilyenek voltak például a körülöttük levő kánaánita népek, vagy később a Hellenista nagybirodalom, amelyet a homoszexualitás védelmezők fel szoktak hozni, hogy lám, ott is divat volt. Azt azonban már valószínű nem tudják, hogy a Hellén világbirodalomról még hatalomra jutása előtt kinyilatkoztatást adott az Úr, amit vadállatként mutatott be, mint egy istenellenes hatalmat, amelytől vissza is lesz véve a hatalom, és más felváltja (Dán 7. fejezet).

2014. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

""Ha valaki meleg és az Urat keresi, ki vagyok én ahhoz, hogy ítéletet mondjak róla?" - Ezt Ferenc pápa mondta. Akkor most Ő is a sátán képviseli? "


Ő nem azt mondta, hogy helyes dolgot cselekszenek, hanem nagyon helyesen nem ítélte meg Őket. Viszont Isten szava nem helyesli ezen emberek cselekedeteit. Hogy Ő mi módon fogja megítélni ezeket az embereket, ez nem ránk tartozik, mi valóban nem ítélhetjük meg Őket. Viszont a kérdés nem arról szólt, hogy megítéljük-e Őket, hanem arról, hogy van e a Bibliában ilyen tiltás. Van, és ezt be is idéztem. Ennyi, viszont a kérdésre a válasz nem megítélés, ahogy nem érdekel engem sem mások szexuális szokása, és ezt viszont is elvárom. Szerintem ez minimum követelmény egymással szemben.

2014. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
23%
Ha valamibe gyűlöletet látsz, az nem azt minősíti, aki írta, hanem a te lelkivilágodat. Én elhiszem, hogy tök jó lenne, ha Isten gyermeke is lehetne valaki és a bűnben is megmaradhatna, mert az úgy kényelmes, de a kettő nem megy együtt. Vagy ez, vagy az.
2014. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

a római levélben Pál a pogány orgiákra reagál, ahol _heterok_, akiknek a homoszexuális aktus természetellenes, pusztán rituális okokból szexelnek egymással. nem homoszexuálisokról van bennük szó, főleg nem szerelemről, hanem szexről. (amúgyis egy meleg férfi nem tudja "elhagyni" az asszonynépet, ha soha nem volt vele)


nem ártana tisztában lenni a történelmi körülményekkel és a kontextussal, mielőtt a saját ízléseteknek megfelelően próbáltok olyan dolgokat belelátni egyes igehelyekbe, amik nincsnek ott... Pál a levelet a római útja során írta, amikoris római és görög pogány szokásokkal és rituális prostitúcióval talákozott. ennek semmi köze a ma ismert homoszexuális párkapcsolathoz, akármennyire is fáj az egyes homofóboknak.. :)

2014. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!