Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nehezen tudom megfogalmazni,...

Nehezen tudom megfogalmazni, de remélem valaki megérti, hogy mire vagyok kíváncsi!?

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az összeköltözést, majd a házasságot, később meg a gyerekeket/gyerekeket. Én meg vagyok keresztelve és bérmálva is. A párom csak keresztelve. Abból vitát nem csinálunk hogy templomi esküvő nem lesz, mert egyikőnk se vallásos.

Viszont azt nem tudom hogy majd a gyereket hogy neveljük? Tudom hogy szeretett, törődés, stb. kell egy gyerek neveléséhez. Nem is erre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy ha már nem lesz keresztény akkor miként neveljük? Mi van a karácsonnyal, a húsvéttal? Mert hát ezek a kereszténységhez tartoznak. Akkor mink nem ünnepelhetjük?


Szüleink ugyan keresztények, de nem mondanánk hogy nagyon hívők. Mink se úgy lettünk nevelve, hogy ami a Bibliába le van írva, az szent és sérthetetlen, és csak úgy lehet ahogy ott megvan írva. És hát mivel a mi életünkbe, nevelésünkbe némi szerepe volt a kereszténységnek, így nem igazán tudjuk hogy miként neveljük a gyereket, vagy majd a kérdéseire mit válaszoljunk? Mert hát valahonnan úgyis fog hallani róla, nekünk meg mondanunk kell valamit a kérdéseire.

Azt szeretnénk hogy majd a gyerek, maga döntse el hogy milyen vallást szeretne gyakorolni.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)


2014. szept. 10. 15:16
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
100%

*facepalm*


Keresztény szó jelentése: Krisztus követő (Christian~keresztény).


Leírod, hogy sem ti, sem a szüleitek nem követitek Krisztust. Ergo nem vagytok keresztények. A keresztelkedés, bérmálkozás, mikulás, húsvéti nyuszi irreleváns tényezők. A gyereket nem kell eszerint nevelni, ha ti se hisztek benne. A gyerek majd egy ponton találkozni fog ezekkel, és akkor majd megkérdezheti, hogy ki mikulás, és miért tojik tojást a húsvéti nyuszi, ti pedig válaszolhattok, hogy ti se tudjátok, de ez van. Vagy megeshet az is, hogy valami vallásos gyerek beavatja majd, és akkor majd kíváncsiságból utána jár a dolgoknak, és ha van egy kis szerencséje, akkor magától ki is fogja nőni.


Feltétlenül neveljétek erkölcsökre (0-3 éves kor kritikus), mert csak ez fontos, a tanmese csak körítés, ízjavító szer.

2014. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Trafó1 ***** válasza:
100%
Én sem vagyok igazhívő, mégis van karácsony, húsvét, ha megkérdezték miért elmondtam nekik, aztán a véleményemet is, ettől ünnep az ünnep maradt, csak nem annak örültünk, hogy megszületett a kis jézus hanem a karácsonynak.
2014. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szp72 ***** válasza:
100%

Neveljétek a legjobb belátásotok szerint. Mondjátok azt, amit ti magatok is tudtok a dologról.

Tudod kisfiam, a karácsony egy keresztény eredetű ünnep, Jézus születésnapja, mink ugyan nem hiszünk benne, de kedves szokásnak tartjuk a fenyőfát, meg az ajándékozást stb.

2014. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azt szeretnénk hogy majd a gyerek, maga döntse el hogy milyen vallást szeretne gyakorolni."


Ez a lényege az egésznek, ne erőltessetek ilyen dolgokat egy gyerekre, mert nem tudja eldönteni, hogy akarja-e vagy sem.Később pedig, ha érdekli valamelyik, utána tud járni.Megkérdez más embereket, ott az internet, vagy elolvas róla egy könyvet és képben is lesz a dolgokról.


Az ünnepeket pedig már nem a régi keresztény jellege miatt ünnepeljük, mint régen.Ez ma inkább a családról szól, a gyerekeknek pedig az ajándékokról.Nagyon sokan nem is ismerik az eredeti okát pl a húsvétnak, vagy a karácsonynak, nem hogy nem azért ünnepelnek.

2014. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Személy szerint az ünnepeket én szeretném megtartani/megünnepelni, még ha nem is az eredeti értelembe. Mert szerintem az ünnepek arra is jók, hogy ilyenkor összegyűljön az egész család. Mert hát év közben nem mindig bír összegyűlni, mondjuk pl.: azért mert messzebb városba, vagy másik országba él, egy-egy rokon, testvér, szülő és csak ünnep napokon bírja összehozni hogy meglátogassa a családot. Nálunk mindig erről szóltak az ünnepek. Meg persze kisgyerekként az ajándékokról. De én mindig a rokonoknak örültem a legjobban.


Köszönöm a válaszaitokat. Régóta kíváncsi vagyok erre, és örülök hogy van aki tud választ adni a kérdéseimre! :)

2014. szept. 10. 16:23
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Ezek az ünnepek már régen a kereszténység előtt is léteztek. Nálunk a karácsony mindig a szeretet és a család ünnepe volt, a húsvét pedig a magyar népszokásoké, mint a locsolkodás. Én kiskoromban nem is tudtam róla, hogy ezeknek az ünnepeknek bármi köze van a kereszténységhez.
2014. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Én is meg vagyok keresztelve, de nem aszerint lettem nevelve, ahogy az "meg van írva". Ettől függetlenül katolikus vagyok és a Biblia nagy részét nem tudom. A kereszténység a valláson kívül egy értékrend, menj ki Fekete-Afrikába és nézd meg az ottani emberek értékrendjét, azonnal rájössz, hogy keresztény vagy. Pont ezért KELL, hogy ne mondjuk egy zsidó törzsi Isten kövessen a gyerek, hogy zsidó+gojok (nem zsidók akik szinte egyenlőek az állattal). Vagy pl: az iszlám amit ugyan annyira nem ismerek, de a radikális iszlám alapján nem túl jó a véleményem róla.


A karácsonyt és a húsvétot is ünnepelhetitek, mert már inkább hagyománnyá "fejlődött" vallási ünneppé.


katolikus voltam

2014. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
7. vagyok nem írtam le konkrétan, de legyen a gyerek megkeresztelve max. nem gyakorolja a vallását, de ne legyen zsidó/iszlamista tanulja meg, hogy "alapállásban" az ember az ember.
2014. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha kereszténység helyett kicsi korában csakis népmesékkel neveled. Ha majd eljut oda, hogy megkérdezi, hogy mi az a vallás vagy maga a kerszténység, akkor lehet neki utat mutatni.


Miért népmesék? Azért mert ez a saját kultúránk öröksége, jó, ha azon nő fel, amin őseink is, nem pedig az agyatlan walt desney rajzfilmeken amiben több az értelmetlen erőszak mint egy horrorfilmben.


Ezen kívül a népmesék a legtisztább erkölcsi alapon nyugszanak, egyetlen népmese sem végződhet úgy, hogy a rossz tettek ne kerülnéneek kijavításra (és nem oktalan bosszúvágy, hanem javítás) és sosem érnek úgy véget, hogy az igazság ne győzzön benne.


Ez a legfontosabb dolog amelyet erősíteni kell egy gyermeki lélekben. A becsület és az igazságérzet. Ott kezdődik egy ember, amikor e kettő ott van a lelkében. Mert akkor őszinte e cselekedet nem pedig érdekből tevődik.


Egyébként pedig oly sok helyen látom ezt, hogy a christos szó a keresztény. Ez akkora butaság, hogy nem igaz. A christos magyarul krisztus. Ezért mondjuk Jézus Krisztus (Jesus Christ). A christos azt jelenti, hogy felkent, megkent. Ez a magyar ősi hagyományban a keresztelés. Ezért hívják nálunk egyedülállóan keresztténységnek és nem krisztianizmusnak.

2014. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nyugodtan tartsátok meg az ünnepeket, hiszen ez a gyerekek számáráa is fontos és jó érzés. Az én szüleim sem vallásosak és mégis, mikor gyerek voltam, volt karácsonyfa, sőt úgy volt, hogy az "Angyalok és a Jézuska" hozták az ajándékokat. Soha nem jártunk gyerekkoromban templomba, de Szenteste igen. Megadta az alaphangulatot. Szüleim szerettek meglepetést okozni, nekem pedig gyerekként varázslatos érzés volt. Nem tartom rossznak és szerintem is fontos, hogy a család együtt legyen, mélyíti a szeretet és a kötelékeket maga az ünnep.

Én magam hívő vagyok, de nem tartozom azok közé, akik felháborodnak azon, ha hitetlenek is ünneplik a Karácsonyt. A Karácsony olyan ünnep, olyan misztérium, ami sokaknak erőt adhat, és ki tudja? Lehet, hogy egyszer még hitet is!


Szép életet kívánok!

2014. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!