Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor ha nem hívőként...

Mi van akkor ha nem hívőként tudom, hogy bűnt fogok elkövetni?

Figyelt kérdés

Bevallom néha imádkozom, e igazából nincs hitem.

Nem követem az előírásokat, nem is próbálok meg krisztusi élete élni vagy , hogy szokás mondani.

Viszont tudom, hogy amit csinálni fogok az bűn.


Megítélésben mi a különbség aközött, hogy valaki hívőként követ el bűn vagy hitetlenként és esetleg később az élete során megbánja és megtér?



2014. szept. 7. 11:52
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Isten mindig megbocsajt mindenkinek barmilyen bune is legyen, csak kell hozza fohaszkodni es kerni hogy segitsen jarni az utadat.

Szerintem nagy kulombseg nincsen akozott hogy hivo vagy vagy sem, mert a bun az bun. (de viszont lehet hogy sulyosabb ha hivo vagy mert akkor tudatosan hagyod cserben a Mindenhatot )

2014. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A rossz tetteket nem törölheti el senki, nem áll jogában.

Teljesen mindegy, hogy hívő az ember vagy nem, a bűnöket nem kell elkövetni, ennyire egyszerű.

A rossz emberek keresnek ehhez hasonló kibúvókat, magyarázatokat, ők szoktak imádkozni, gyónni, de csak azért, hogy a lelkiismeretüket megnyugtassák. De ettől még ugyanúgy rosszat tettek, amin semmi sem változtat.

2014. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A hívők ia megbotlanak néha, nem?
2014. szept. 7. 13:21
 4/21 anonim ***** válasza:
Én már kiskorom óta hiszek Istenben, keresztény vagyok, megvan a víz-keresztségem és a Szentlélek keresztségem is és biztosan állíthatom, hogy senki sem tökéletes :)
2014. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 megfelelő ***** válasza:

Minek imádkozol, ha nem is hiszel benne?

Semmilyen előírást nem kell követned, a te esetedben amúgy sincs értelme és nem is használ semmit.


kol.1.21 Titeket is, akik egykor idegenek és ellenséges érzületűek voltatok a gonosz cselekedetek miatt, 22 most megbékéltetett emberi testében halála által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állítson majd színe elé. 23 Ha ugyan megmaradtok a hitben szilárdan és rendíthetetlenül, és nem tántorodtok el az evangélium reménységétől, amelyet hallottatok, amely hirdettetett minden teremtménynek az ég alatt, és amelynek én, Pál, szolgájává lettem.

2014. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
3 Persze, és Isten keményebben kéri számon őket, mint egy megtéretlen világit, hiszen a tudatlanság idején másképpen tekint az emberre. De ne hidd azt, hogy becsaphatod, mert Isten nem ostoba. Még azt is előre tudja, azt a gondolatod, amit te még meg sem gondoltál.
2014. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Most te tulajdonképpen hiszel, csak azért mondod magad hitetlennek, hogy szabadon (vagy "enyhébb megítélés alatt") követhess el bűnöket? Mert nekem nagyon úgy tűnik...

Nem hívőként az ember általában nem gondolkodik ilyesmin.

2014. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 sandor76 ***** válasza:
24%

Ha szandekosan kovetsz el bunt,ill.olyan dolgot amit tudod ,hogy nem szabad es ez bun,az bizony nagy baj.

Azert,mert tudataban vagy,voltal annak amit tenni keszultel,es meg meg is tetted.

Az emberi torvenyek szerint is nagy bun,de Istennel nagyobb,mert latja a szived hajlamait is,mit miert teszel.

Persze meg lehet banni,es lehet rajta valtoztatni,de amit megtettel az mar rajtad marad.

Van egy szep megmunkalt fadarabod,ez jelkepezhet barmit.

Amikor rosszat teszel,foleg szandekosan,tudatosan,akkor olyan mint ha belevernel egy rozsdas szeget.

Minnel tobbet hibazol annal tobb szeg kerul ebbe a szep alkotasba.

Eljon a nap,amikor megbanod,ez helyes,olyan mint ha kihuzgalnad a szegeket a fabol.

De ami fontos,hogy a szegek helyei meg fognak maradni,es elcsufitjak az alkotast.

Ez mindig meg fog maradni.

Sok ember el igy ilyen lelkiismerettel,de a Biblia elore figyelmeztet mit ,miert teszunk,jol gondoljuk meg,sot ebben segit is.

Kepzest ad hogyan eljunk,hogy ne kovessunk el hibakat amik megrontjak masok es a sajat eletunket.

2014. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kiváncsi volnék, mi az a hű de nagy bűn...
2014. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Csak szeretném ha lenne hitem.

Bár igazából nem tudom mit érez egy hívő amit egy hitetlen nem.

Szerintem nekem nincs hitem. Sajnos.


Nem azért csinálom, hogy nyugodtabban garázdálkodhassak.

Mi a bűn. A 10 parancsolatból egyik-másik.

Bár van egy ami azért jobban nyomja a lelkem,de valószínű megteszem.


Nem úgy van, hogy Krisztus megváltja a hívőket és MARADÉKTALANUL eltörli a bűnöket? Tehát nem marad nyom a műalkotáson.

Nem gyilkolni készülök hanem kisebb bűnt elkövetni,de valószínű nincs kis bűn meg nagy bűn. Ami nekem furcsa, hogy a blaszfémia, a terhes nő megölése és szülőkkel szembeni tiszteletlenség ugyan olyan megítélés alá esik.

2014. szept. 7. 22:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!