Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőként elválni?

Hívőként elválni?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatát várom, akik hívőként döntöttek a válás mellett. Számított-e pl. hogy már a házasságkötéskor is hívők voltatok-e, vagy csak később tértetek meg?

Hogyan éltétek meg a válást, az utána következő időszakot - a hit szempontjából.

(Kérek mindenkit, ne azt vitassuk meg, hogy a válás bűn-e vagy sem, lehetséges-e vagy sem a Biblia szerint, hanem konkrét, megélt tapasztalatok érdekelnek).


2012. ápr. 19. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Szia, bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok, nekem a szüleim úgy házasodtak össze, hogy apukám hitetlen volt, édesanyám hívő. Miután megszülettem apukám szeretői és bulizásai miatt végül elváltak. Nekem rohadtul elszúrták ezzel a fiatalkoromat, a személyiségemet, és még sok mindent. Az ő önzőségük és felelőtlenségük miatt a gyerekeik szívtak, és persze ők is.
2012. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de az miben volt anyukád önzése, hogy apukád szeretőket tartott és bulizott? Milyen példát adott volna nektek, hogy lányaim: legyetek lábtörlők, fiaim, a nőkkel így is lehet bánni? Egy csendes boldogtalan mártír jobb lett volna aki feláldozza magát értetek?


Kérdező, van olyan helyzet hogy a válás az egyetlen megoldás. Én most ezen töprengek, hívők voltunk már a házasság előtt is, de van olyan, hogy valakiknek nem lett volna szabad összeházasodnia. Mostanában haragszom Istenre, pedig tudom, hogy nem az ő hibája. Nem akarok ebbe most belemenni, ez egy nagyon nehéz időszak, de egyre inkább megérik bennem az elhatározás. Ha ezen mész most át, nagyon sok kitartást kívánok!

2012. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Abban volt önző, amikor fiatal volt, hogy csak a saját boldogsága számított neki, és képes volt hozzámenni egy hitetlenhez.
2012. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Előző: Az elhatározás már megvolt. Ha gondolod, privátban is folytathatjuk.
2012. ápr. 19. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:

okés, írjál nyugodtan.

kedves előző, ne ítéld el őket. Nagyon sok hitetlen él példás életet és hívők is térnek le az útról, anyukád nem tudhatta, hogy mi lesz a házasságuk vége. Meg aztán ne feledd el, Isten mindenkit szeret, a te apukádat is. Anyukád csak meglátta benne a szépet....


Tudom, nehéz az anyánkra mint igazi nőre és apánkra mint igazi férfire gondolni, és szar ügy hogy hibáztak, de ne ródd fel nekik. Te is leszel majd szerelmes, és lehet hogy te is fogsz elkövetni hatalmas hibákat. Ha nem ítélkezel nem ítéltetsz. A megbocsátás és a szeretet a szülők felé gyógyító hatású lehet a te lelki törésedre is....kívánom neked, hogy Isten adjon neked sok örömet és kitartást az életben és hogy egy napon rendeződjön a kapcsolatod velük és a gondolataid róluk.....bár én is a válás szélén állok, de gyűlölöm hogy nincs más lehetőség és minden elvált szülő gyermekéért fáj a szívem.....

2012. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!