Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vaz szerintetek, ha...

Miért vaz szerintetek, ha valaki hívőként folal állást valamiben, azt általában lepontozzák?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam.
2009. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azt viszont igen, hogyha valaki a pár mondatos véleménye helyett bemásolja a fél Bibliát, akkor azt lepontozzák. Én ugyan nem pontozok, de ha tenném, akkor azt én is lepontoznám.
2009. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem hívőséggel van baj, hanem azzal, ha valaki képtelen a saját véleménye kinyilvánítására, és teljesen elméleti kérdéseket kizárólag biblia-idézetekkel tud alátámasztani. Az embernek az az érzése, hogy egyes hívők egyáltalán nem gondolkodnak, csak benyalják az egész Bibliát, és ugyanazt ismételgetik. Ez pedig kimondottan káros tud lenni akkor, ha a kérdés feltevője kimondottan a saját véleményedre volt kíváncsi.
2009. dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Sok ember nem állja, ha valaki teljesen vakon követ valamit.

Még a legtöbb pap sem vak hívő. Pontosan tudja, hogy a biblia egy viszonyítási alap.

2009. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Én hívő vagyok, és általában akkor kapom a lepontozást, amikor leírom, hogy csak az esküvő után fogok lefeküdni a barátommal. Az emberek szemében ez valami óriási bűn, vagy nem is tudom. De maga a vallás is. Egyébként olyat is láttam már, hogy a hívők pontozták le az ateista válaszolót. Mindig az kapja meg, aki "kisebbségben" van. Az emberi természet sajnos ilyen, a legtöbben ki nem állhatják, ha valaki máshogy gondolkodik, mint a többség.

A pontozás meg egy nagy hülyeség úgy, ahogy van, és sem szoktam pontozni.

2009. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igazad lehet.
2009. dec. 12. 11:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Énis észrevettem hogy a hívőket lepontozzák.

Most ne keverjük össze a dolgot a fél oldalakat belinkelgető JT-sekről, az más kategória, azokat énis lepontozom (nem azért mert JT-sek, hanem mert nem a saját godolataik, meg csak vak linkelgetés).


Én az egyszerű válaszokat szoktam nézni, amik nem térítgetnek, nem elvakultak, és le vannak pontozva. Egyszerűen azért, mert a saját véleményét leírja, ami például vallásos vélemény. Mellesleg az oldal is ezért van, véleményért és nem eszmecseréért. ugyanis a gyakori nem vitafórum, de sokan ezzel sincsenek tisztában.

Elvakultság? Na ez az amivel én nem találkoztam még a keresztény válaszok többségében soha (kivéve JT). Elvakultság? Azt már elvakultságnak veszitek, ha valaki leírja hogy "Isten segít rajtad", pedig ebben nincsen semmi sértő, bántó, sem térítgető, a saját nézőpontja szerint így írta le. Egy sorral feljebb meg "minden keresztény nyomi" "olyanban hisznek ami nem létezik a gyökerek" na ezt meg pontozgatjátok fel 90%-okig.

Ez, ami másokat sérteget, ráadásul a legundorítóbb stílusban, na ez nem elvakult, ez aztán a király...gratulálok, tényleg.

2009. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
A házasságig tartó szüzesség az mondjuk szerintem is badarság. Eddig egyetlen, bármilyen vallásba tartozó se tudta megindokolni, hogy miért jó az. Egyszerűen az élvezetek megvonása. Az csak egy hagyomány, egy buta, mára fölöslegessé vált hagyomány.
2009. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Ja, hallod, de ez megint olyan dolog hogy miért degradálod butasággá? Ha egy adott embernek épp az jó akkor az neked miért fáj? Vagy miért gondolod úgy h neked ex katedra jogod mindenki helyett és mindenki nevében eldönteni hogy mi a jó és mi nem?

Te szereted a húst, a vegetáriánusok meg nem! Akkor a vegetáriánusok egy buta népszokás hívei? Na erről van itt szó.

Amúgy meg szerintem pont a házasság előtti nemi élet megvonása még mindig jobb, mint ami most van...hogy 13-14 évesen már d.gnak. Inkább nevezzenek prűdnek, mint hogy ilyen cigány módra viselkedjek.

És hogy a szüzesség erénye buta népszokás-e? Én 3000 év európai (és néha ázsiai) hagyományát nem nevezném egyszerűen buta népszokásnak.

Bocsi, hogy ennyit írtam, ne is vegyétek offolásnak, de történelem szakos vagyok, nem a levegőbe beszélek, és ezek a szokások nem egészen csak úgy fejlődtek ki, mert "néhány buta ember kitalálta". Egyáltalán nem buta emberek találták ki, és egyáltalán nem arról van szó hogy hobbiből alkották meg ezeket az egyetemes erkölcsi rendszereket, amik az akkori társadalom alapjai voltak.

Most azért divatos mindent legyalázni és degradálni, ami az előző évezredek érdeme volt, mert ilyen kort élünk. Ez sem fog örökké tartani.

2009. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

A házasságig tartó szüzesség az mondjuk szerintem is badarság. Eddig egyetlen, bármilyen vallásba tartozó se tudta megindokolni, hogy miért jó az. Egyszerűen az élvezetek megvonása. Az csak egy hagyomány, egy buta, mára fölöslegessé vált hagyomány.


11:28 vagyok. Nem viccből lett kitalálva ez a "buta és fölöslegessé vált hagyománn". Nyugodj meg, akik ezt az életmódot választják, azoknak megvan rá az okuk, nekem is. Nem látom be, miért jó az, amikor egy tizenéves gyerek lefekszik a párjával, aztán jön a stresszelés, mert késik a mensi és talán terhes a lány. Az idegesség tönkretehet egy csomó emberi kapcsolatot, nem csak a párkapcsolatot, hanem családokat, barátságokat... Hiába van ezer féle védekezés, egyik sem 100%-os az önmegtartóztatáson kívül. Én azért várok az esküvőig, mert nem akarom, hogy az én felelőtlenségem tegye tönkre egy kisbaba életét. Ez nem az élvezetek megvonása, hanem megelőzés, így tutibiztos, hogy nem lesz semmiféle nem várt baba. Semmit nem veszítek vele, ha pár évvel később kezdek nemi életet élni, mint mások.


A másik okom meg az, hogy így én és a barátom is biztosra vehetjük, hogy nem csak arra kellünk a másiknak, hanem tényleg elkötelezzük magunkat egymás mellett, együtt fogjuk leélni az életünket. Hallottam már olyanról, hogy a pasi egy évig tepert egy lánynál, amíg az lefeküdt vele, utána dobta. Nálunk ilyen biztos, hogy nem lesz. Örökké tartó szerelem nem csak a mesében van, de a mai emberek úgy vannak vele, hogy ha valami nem megy jól a kapcsolatban, akkor szakítanak vagy válnak, meg sem próbálják közös erőfeszítéssel helyrehozni a dolgokat.


Bocs az offért, csak gondoltam, ha a kedves válaszolónak eddig még senki nem magyarázta el, miért érdemes várni az esküvőig, akkor megteszem én.

2009. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!