Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vaz szerintetek, ha...

Miért vaz szerintetek, ha valaki hívőként folal állást valamiben, azt általában lepontozzák?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 09:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2009. dec. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

A házasság estéjén történő szüzesség elvesztése erős pogány gyökerű mágikus aktus.

Ugyanis a szexuális mágiát hívja segítségül. A szex a boszorkány vallások szerint (többek között) hatalmas mágikus erőket szabadít föl. Minél régebben csinálták, annál többet. A nászéjszakán történő szeretkezés nem más, mint egy varázslat maradványa, hogy a frigy örökké tartson.


Másik amiért létrejött, hogy követni lehessen és törvényileg lehessen szabályozni a gyermekek hova tartozását. Ugyanis régen voltak emberek, akik nem tudtak párhuzamot vonni a szex és a gyermekáldás közé, vagyis még pár száz éve is volt ilyen KIRÁLY aki nem értette miért nincs gyermeke. Szóval ha házas volt, tiszta volt a jogi alap.


A Bibliában pedig sehol nincs leírva, hogy házasság előtt nincs szex! Sőt! Ha testvéred úgy hal meg, hogy asszonya nem szült neki gyermeket, neked kell csinálni helyette egyet.


A következő dolog, amiért ez megmaradt, a kereszténységben egy időben eluralkodott a bármilyen élvezetek bűnként való megjelenítése. Pedig Jézus is borrá változtatta a vizet és nem répalévé. :P


És tessék, én lettem lepontozva. :)

2009. dec. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%
ez a kérdés csak azokat foglalkoztatja, akik embereknek akarnak megfelelni. a hasznos válaszadások százaláka az emberek szerinti hasznosságot jelenti. ha te a tölled telhető legjobb választ adtad, ráadásúl a biblia alapján, lehet, hogy lepontoznek, de Isten szemében jól cselekedtél. és ez számít. szerintem.
2009. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Én hívő vagyok, és általában akkor kapom a lepontozást, amikor leírom, hogy csak az esküvő után fogok lefeküdni a barátommal. Az emberek szemében ez valami óriási bűn, vagy nem is tudom. De maga a vallás is."


Persze hogy az. Régen a tömegek vallásosak voltak, mármint illett úgy tenniük, hogy. Akkoriban mindenki templomba járt, a legtöbben végigunatkozták, de aki nem jelent meg a templomban, azt megszólták. Ma nem a vallás a divat, hanem az ateizmus. Korunk félhivatalos vallása. Ma a vallásos embert szokás lehülyézni, pontosan úgy, ahogy régen az ateistákat erkölcstelennek vagy gonosznak nevezték. Ma az a szöveg, hogy "avallásosaknemtudnakönállóangondolkodni mintmiokosateisták". Ami viszont változatlan: az emberi természet. A többségi véleményhez csatlakozók szeretik leszólni a kisebbségi véleményen lévőket. Régen a vallásosak fikázták az ateistákat, ma fordítva. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, mindig és mindenhol így megy ez.

2009. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
a vallásosság egy időpazarlás és az életnézet elferdítése. Aki hívő úgy kell neki bízzon csak a kis istenkéjében :)
2009. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Most neked aztán nagyon fontos volt ideírni a gyalázkodó, másokat leszóló véleményedet igaz?

Boldogabb vagy most?

Nyomorék -.-

2009. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

sokkal boldogabb vagyok ahogy mondod :D

ne mondd már hogy ezt el lehet hinni hogy isten csinált mindent meg stb... haggyuk már :D

2009. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!