Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj, ha római katolikus...

Ozmium42 kérdése:

Az baj, ha római katolikus vagyok, de nem imádkozok angyalokhoz, szentekhez, és sokszor (általában azért igen) még Jézushoz sem meg a Szentlélekhez sem, csak az Úrhoz?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a misére gondolok, hanem amikor egyedül imádkozok.
2011. jún. 9. 23:39
1 2 3
 1/28 napietus ***** válasza:
66%
én is római katolikus vagyok, hol láttál Te olyat, hogy szentekhez imádkoznak? max. "Szent ezésez KÖNYÖRÖGJ érettünk", de ez nem a szentekhez való imádkozást jelenti, hanem a közbenjárásuk kérését.
2011. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 napietus ***** válasza:
most vagy én értem nagyon félre a vallásunkat, vagy Te :) lehet hogy én :)
2011. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez csak egy provokatív antikatolikus kérdés, hogy megint a katolikusok orra alá lehessen dörgölni, hogy "bálványimádók"
2011. jún. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Jézus az Úr !!

A te bajod ha nem imádkozol a Szentlélekhez, a szentekhez, örzőangyalodhoz...nem kapsz így tőlük segítséget, pedig ez olyan amire a mostani nehéz időkben és az elkövetkezendőkben szükség van.

Egy keleti ima a Szentlélekhez:

Mennyei Király, Vigasztaló, igazságnak Lelke, Aki mindenütt jelen vagy és mindeneket betöltesz, minden javak kincsestára és az élet adományozója, jöjj és lakozzál mibennünk, és tisztíts meg minket minden szennyfolttól, és üdvözítsd, Jóságos, a mi lelkünket.

Szent Isten, Szent Hatalmas, Szent Halhatatlan, irgalmazz nekünk. (3-szor)

Dicsőség az Atyának és Fiúnak és Szentléleknek, most és mindenkor és mindörökkön örökké.Ámen.

Őrangyalhoz:

Szent Angyalom, nyomorult lelkem és szenvedélyekkel teljes életem Közbenjárója! Ne hagyj el engem bűnöst, ne távozz el tőlem mértéktelenségem miatt. Ne engedd, hogy a gonosz démon hatalmába kerítsen, erőt véve halandó testemen. Erősítsd meg gyenge és erőtlen karomat, és vezess az üdvösség ösvényére. Igen, Istennek Szent Angyala, nyomorult lelkem és testem Őrizője és Védelmezője, bocsáss meg nékem mindent, amivel életemnek minden napján megbántottalak. És ha az elmúlt éjjel valamiben vétkeztem volna, akkor óvj meg engem a mai napon, és őrizz meg minden ellenséges kísértéstől, hogy semmilyen bűnnel meg ne haragítsam az én Istenemet. Könyörögj értem az Úrhoz, hogy erősítsen meg az Ő félelmében és méltasson az Ő jóságára engem, az Ő szolgáját.Ámen.

2011. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Az Úr EGYENLŐ az Atyával, a Fiúval és a Szentlélekkel. Ebből a Fiú = Jézus Krisztus. Tehát ha az Úrhoz imádkozol, akkor imádkozol Jézushoz és a Szentlélekhez is, vágod?


A Szentháromság misztériuma, hogy az EGY Isten három valóságos személy. Ezzel nem ártana tisztában lenni, ha katolikus vagy. (Egyébként ez azért misztérium, azaz titok, mert nem kell megpróbálnod felfogni, hanem elég csak hinni benne).


Nem ártana beiratkoznod a plébániádon egy hittan-tanfolyamra, hogy tisztában legyél a vallásod alapvető tudnivalóival. Vagy ha kemény arc vagy, vedd meg a Katekizmus friss kiadását, és olvasgasd. (Megjegyzem, egy művelt katolikus számára nélkülözhetetlen a könyvespolcon a Katekizmus.)


A szentekhez és angyalokhoz pedig, ahogy helyesen megjegyezte fentebb a kolléga, közbenjárásért lehet imádkozni. Nem imádkoztál még soha üdvözlégyet?! Kiemelm számodra a lényeget, ahol a közbenjárást kérjük benne:


"Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van teveled, áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse, Jézus. Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent Anyja, IMÁDKOZZÁL ÉRETTÜNK, bűnösökért, most és halálunk óráján. Ámen. "



Kérdezz még, ha valami nem tiszta...

2011. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem provokáció!


Csak azt írtam le, hogy én katolikus vagyok, és az imáimba nem szoktam belefoglalni senki mást, csak az Urat. Elmondok egy miatyánkot, illetve egy apostoli hitvallást (igaz, abban benne van Jézus, a Szentlélek, és a szentek is), de a lényeg nem ez, hanem amikor úgymond beszélgetünk. Én csak az Úrral szoktam. Tudom, mit tanít az Egyház a szentekről, hogy őket világi cselekedeteik miatt példaképnek tartjuk, és közbenjárást lehet kérni, de én nem szoktam.


Azért sem provokáció, mert nem kritizálni akartam (a saját!) felekezetemet, hanem a tanításait elismerve, arra kerestem a választ, hogy ÉN nem cselekszem-e helytelenül.

2011. jún. 9. 23:55
 7/28 napietus ***** válasza:
100%
nem cselekszel helytelenül, csak félreérthetően tetted fel a kérdésedet. a szentek közbenjárását LEHET kérni, nem kötelező. a szenteket tiszteljük, az Urat imádjuk. abban meg igaza van az előttem szólóknak, hogy azért illene ismerned a Szentháromság fogalmát, amiben a három egy.
2011. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

No, lehet azért még újakat tanulni! Eddig nem is láttalak titeket ezen az oldalon! :)


Én eddig azt hittem, hogy az Úr az Atya, vagyis én így értettem, de most, hogy jobban belegondolok, igazatok van.


Nyáron kiművelem magam katolicizmusból, most azon vagyok, csak kevesebb az időm, és más olvasnivalót adnak a kezembe úgymond. :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 10. 00:04
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

oké, Ozmium, nincs Veled semmi baj..

(Olvasd az Evangéliumokat)-a.a

2011. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem baj, nem kötelező szentekkel társalogni. :)


Viszont "Jézus az út, az igazság és az élet", aki azt mondja: "Senki sem juthat az Atyához, csak énáltalam".

Szóval vele lehet, nem ártana felvenni a kapcsolatot.

Főleg, ha az Úr alatt Te személyesen az Atyát érted. Imádkozz szépen továbbra is Hozzá, de Jézussal próbálj megbarátkozni személyes imaéletedben is. :)


Nekem úgy volt, hogy évekig úgy imádkoztam, ahogy Te, aztán bejött Jézus és a Szentlélek, külön-külön is. Nem rossz dolog. Néha megijedtem, hogy így kevesebbet társalgok az Atyával, de Jézus mondja, hogy Ő az út, akkor meg... :)

2011. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!