Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj, ha római katolikus...

Ozmium42 kérdése:

Az baj, ha római katolikus vagyok, de nem imádkozok angyalokhoz, szentekhez, és sokszor (általában azért igen) még Jézushoz sem meg a Szentlélekhez sem, csak az Úrhoz?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a misére gondolok, hanem amikor egyedül imádkozok.
2011. jún. 9. 23:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Inkább túl intelligens vagyok, de mindegy.

Ha nem fedezed fel az abszolút ellentmondásokat a vallásodban, és nem feltűnő neked hogyan ollózták össze a vallásodat akkor nála van a baj."


A hatalmas intelligenciáddal nem vetted észre, hogy én nem vagyok katolikus. Tehát fogalmad sincs, milyen vallású vagyok. Írtam is, hogy nem értek egyet a katolicizmus egyes tételeivel. Ami a kivételes intelligenciádat illeti, azokat szajkózod, amiket az őrtoronyban olvasol. Azoknak a nagy része meg elég kérdéses.


Aki meg Zarathustrához hasonlítaná Jézust, gondoljon bele hogy a torinói lepel felfedezése előtt Jézust a kora középkornak megfelelő figurának ábrázolták szakáll nélkül, sőt tonzúrával!. A lepel óta változott meg a Jézus ábrázolás.

2011. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ki mondta hogy Katolikus vagy?


De te utaltál rá erősen, hogy keresztény vagy:


"de sosem jutna eszembe így leszólni KERESZTÉNY testvéreimet. Sőt, az ellenségeimet sem. Olvasd a Bibliát és tanulj Jézustól szeretet meg alázatot."


Nem olvasok Őrtoronyt. Egy Heidelbergi történelem professzor könyvében olvastam. Ha érdekel. Azért az egy kicsit megbízhatóbb forrás, és nem mellesleg keresztény forrás is. A forrásokat is néztem anno.


Hát nem éppen középkori ábrázolása volt, mert amúgy is még bőven az ókorban jártunk. És bármely nem abszolút laikus is látja. több keresztény egyház is elismerte ezt. De arra hivatkozott ennek nincs jelentősége, mert mint tudjuk az állítják a keresztény művészet a gyökereitől nem törekedet a hiteles ábrázolásra, és ez került át a középkorba. Ha megnézed az ábrázolásokat, az állam vallásra emelés előtt és után. Az elhanyagolhatóan kevés Jézus mint Zarathustra ábrázolásból, és rengeteg Jézus mint Apolló ábrázolásból, meg fordult az arány állam vallásra emelés után.

2011. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Aha.És te egy kalap alá veszed az összes keresztény vallást? Mi az hogy a kereszténységet összeollózták?
2011. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Azt hogy manapság nehéz olyan részt találni a bibliában, amire vonatkozóan nem lehet a korábbi nem zsidó és nem is keresztény forrást találni.

Hát a zsidó keresztény szekta azon része ami,az állam vallássá emelés követően,elkülönült és elzárkózott rövidesen elenyészett.

Ezt a kereszténységet és az első egyház szakadásokig egy kalap alá veszem. És ez aztán mindent és mindenkit igyekezett magába olvasztani amihez közel került.


Érdekes hogy az imádkozó kéztartás csak a középkor derekán az így imádkozó még barbár germánoktól került át.


De amúgy az ószövetség a leginkább össze ollózott. Gyakorlatilag össze ollózták, csemegézték a teljes Közel-Kelet hit világát.

2011. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Kedves 65%-os!


A "válaszaid" 0%-ban vonatkoznak arra, amit kérdeztem, teljesen eltérnek a témától, a kialakult beszélgetéshez sem kapcsolódik és még provokatívak is, látszik, hogy egy másik kategóriáról tévedtél ide. Légy szíves, kattints a listán egyel lejjebb, és ott éld ki a frusztrációdat!

2011. jún. 10. 22:12
 26/28 anonim ***** válasza:

Nincsenek frusztrációim. És annyi a tanulsága annak amit írtam, bár megjegyzem el lehet suhanni mellette.

Hogy lényegtelen kihez imádkozol és hogyan.

Az úgy is a saját tudat alattidat szólítja meg. És ha van isten vagy hasonló, azt úgy is ezen az úton éred így el.

2011. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
És szerintem van isteni hatalom.
2011. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Akkor kezdhetted volna mindjárt ezzel, és akkor sok lepontozást megspóroltál volna.
2011. jún. 10. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!