Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj, ha római katolikus...

Ozmium42 kérdése:

Az baj, ha római katolikus vagyok, de nem imádkozok angyalokhoz, szentekhez, és sokszor (általában azért igen) még Jézushoz sem meg a Szentlélekhez sem, csak az Úrhoz?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a misére gondolok, hanem amikor egyedül imádkozok.
2011. jún. 9. 23:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
33%
A több isten hitet germán nyomásra a szentekkel integrálták a Keresztények. Ez nem bálvány imádás, hanem burkolt több isten hit. A szentek zarándok helyein melyik Római Katolikus nem imádkozik a szentekhez?
2011. jún. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

"A szentek zarándok helyein melyik Római Katolikus nem imádkozik a szentekhez?"


Voltál valaha zarándokhelyen katolikusokkal, és hallottad, hogy szentekhez imádkoznak? Templom küszöbét láttad már messziről? No ugye.


Felcsaptam a Bibliát, és rájöttem, hogy félreértettem. Az Ószövetségben nem írnak Atyát sosem, csak Urat, mert ott Jézust és a Szent Lelket nem ismerik. Most már leesett a tantusz, köszönöm még egyszer a válaszokat!

2011. jún. 10. 01:29
 13/28 anonim ***** válasza:
63%
Hívő keresztény művelt katolikusok...Úgy esnek itt egymásnak, hogy még a hitetlen pogányok is kinevetnék őket.Ennyi szeretet van bennetek?
2011. jún. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Az ima akkor is ima, ha nem a betanult versikét mondod, vagy nem szó szerint azokat a szavakat. A lényeg a szándékon és az őszinteségen van.

Ha érdekel, olvasd el ezzel kapcsolatban az Újszövetsgében Jézus mit mond, hogyan imádkozz (és hogyan ne!): menj be a szobádba, csukd magadra az ajtót és a saját meggyőződésedből (mindenféle templomi sallang nélkül). Nem hinném, hogy az ő parancsát felülírná bármelyik szokás vagy egyházi törvény is.

2011. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
58%
65%os, a szavaid alapján nem vagy keresztény. De még csak különösebben intelligens sem. Az elmebaj jele a katolikusság? Hogy mersz ilyet mondani? Én nem vagyok katolikus, én sem értek egyet bizonyos tanításaikkal, de sosem jutna eszembe így leszólni KERESZTÉNY testvéreimet. Sőt, az ellenségeimet sem. Olvasd a Bibliát és tanulj Jézustól szeretet meg alázatot.
2011. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%

Inkább túl intelligens vagyok, de mindegy.

Ha nem fedezed fel az abszolút ellentmondásokat a vallásodban, és nem feltűnő neked hogyan ollózták össze a vallásodat akkor nála van a baj.

2011. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
15:17 mehehehe..a te "túl nagy intelligenciádat" ollózták össze, de nagyon, de legalább így befér egy bőröndbe, mikor mész el.... de mindegy, tényleg
2011. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Na ismerős ő Zarathushtra a zoroastrian mysticizmus messiása, igaz végül a rómaiak a kereszténységet, az egyik zsidó felekezet vallást emelték államvallássá. De azért Apollon helyet, ez után inkább Zarathushtra képét használták mintaként a Jézus ábrázoláshoz. Ezzel tompítva a vesztes fél indulatát. Így lett szakállas Jézus a képeken.

2011. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Na ismerős ő*


Na ismerős? Ó

2011. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
mellé ütöttem nem Ó, hanem Ő
2011. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!