Milyen érveket szoktatok felsorolni a tudomány ellen (úgy általában)?
Csak címszavakban érdekel (mx 2-3 sor), valahogy így:
"A tudomány ugyan úgy hit, mint a vallás! Meg vannak a dogmái, amiket el kell hinni."
"A tudósok nagy része is hisz valamilyen istenben."
FIGYELEM!!!
Linkelgetésre, több oldalas kifejtésre NEM vagyok kíváncsi.
Az ellentábort megkérném, hogy NE reagáljon a válaszokra, NE kezdjen (meddő) vitába, a kérdésemnek ez NEM célja.
Nem szoktam a tudomány ellen érvelni, mivel én is ahhoz a bizonyos ellentáborhoz tartozom. Ezt viszont itt, ezen az oldalon olvastam:
"A Bibliában minden tudás benne van, amire szükségünk van."
Lehet, hogy nem pont így volt leírva, de a lényege ennyi.
18:55
Az a maguk álláspontja melletti érv, nem a másik fél álláspontja elleni.
Nem tudom, én így értelmeztem:
a Bibliában benne van minden tudás -> a tudomány fölösleges, nincs szükség rá.
Ez nekem eléggé tudományellenesnek hangzik. De az is lehet, hogy rosszul értelmezem.
én egyetlen egy érvet tudnék mondani a tudomány ellen(bár nem is ellent mond ez neki, inkább többet, mást) kedves Aszinkronforgogep. Megosztom veled megint, ha már kérdés van. :P
Rövidre fogva az emberi tudat/értelem/szellem/elme mibenlétéről van szó. Ha jól tudom a tudományban(oktatási rendszert figyelembe véve) az van elfogadva, hogy az emberi értelem a fizikai megjelenés, az agy (mellék)terméke, így az észlelőhöz képest a világ az emberi elmében megjelenő gondolatsoron kívül is létezik, mint objektív valóság. Ez az úgynevezett objektív valóság(az a világ, amit tudatunkon kívülre helyezünk) csupán feltételezés, feltevés, spekuláció, de nem bizonyított...már csak azért sem, mert bármit teszünk, csak azzal vagyunk képesek érintkezni, ami az elméinkben van...Így egy egész hitrendszer egy feltételezésre építkezik globális szinten...és könnyen meglehet, hogy tévesre...s hogy miért azt nem fejtem ki, a kérdéshez ennyit...:)
Egyébként a kutatási eredményekkel, a fizikai törvények leírásával, a kémiai szabályokkal teljesen egyetértek, csak ez furcsa kicsit, hogy egy olyan dolgot tartanak amolyan illúziónak, amitől függ minden, ami megjelenik, mint változó(anyag)...ugye a relativitás. :P
üdv és bocsi, ha több lett mint 2-3 sor
26/F
LastOne.Left
19:05
Igazad van, csak nem illeszkedik abba a sablonba, amit én elképzeltem. Bocs.
LastOne.Left
Ez nem érdekes megközelítés, vitáztunk már erről, de nem általános érv, csak a tiéd, mástól még nem hallottam.
Egyébként így zanzásítani helyes volna?
Rajtunk kívül álló világ nem létezik, mi magunk teremtjük meg a tudatunk hatalma által.
Ha pontatlan kérlek helyesbíts, de feleljen meg a kritériumoknak.
Tudományos világnézettel nem kell rettegnünk a Pokoltól és varázsdémonoktól, így jóval unalmasabb az élet.
A tudományos világnézet nem kompatibilis a buta emberekkel, mert gondolkodásra, ezáltal szenvedésre készteti őket.
A tudomány nem késztet téged szenvedésre - mazochisták hátrányban.
A haszonleső embereknek egy tudományos társadalomban nagyon kreatívnak kell lenniük, hiszen nem lehet holmi boszorkányperekkel nagy vagyonokra szert tenni.
Tulajdonképpen az érv az, hogy a "külső világ" ugyanolyan feltételezés, amit beláthatsz te is. szerintem ez nem vitás. Az pedig, hogy nem halottad mástól, szintén valamit feltételezhet, ugyanis ha jól kiszúrod, ez nem egy 6 milliárdomodik meglátás, hanem egy második a kettő fajtából. :)
Pont most vagyok beszélgetésben egy emberrel, neki már valamelyest kifejtettem a dolgot, és úgy vette észre, hogy tulajdonképpen átcímkézem a dolgokat. A "külső világot" cserélem ki az Elmére(Isten), így egy abszolútumot meghatározva, mint objektív valóságot, a változó, képlékeny anyaggal "szemben", ami jelen pillanat van elfogadva a tudományban, mint valóság. Szóval a matériát mentális termékké alakítom egy döntéssel, és ezzel az emberi tudat korlátait megszüntetve, az emberi élet létét és hatalmát kitolva a maximumig. Tehát ne úgy képzeld el, hogy a világegyetem fizikai megjelenését a felszínen lévő tudatunk rakja össze, hanem egy amolyan mélyebb Tudat, egy minden tudással rendelkező, teljes és változatlan Elme az, aminek végül is a sémájából jelenítünk meg magunkban szubjektíven ugye mindenki, s ez az Elme változtat, a mi(elfogadott emberi tudat) odafigyelésünktől függetlenül. Ez az Elme koncentrált gondolatával jelenít meg végül is. Úgy képzeld el, amikor te magadban lejátszol egy jelenetet, és minden amit elgondolsz, tulajdonképpen te vagy, és a gondolatodban szereplő egyének mögött is önmagad található úgy, hogy te megőrzöd a teljességedet.
bízom benne valamennyire érthető
üdv
26/F
LastOne.Left
LastOne.Left
Sajnos teljes mértékben elkanyarodtál a témától. Ez nem vita célú kérdés, és nem kértem kifejtős választ. Ha tudod zanzásítani kérlek tedd meg, ha nem, kérlek többet ne válaszolj. Amit elmondhattál, már úgyis megtetted. Köszönöm!
49% (19:37)
A vallásosok provokálásából sem kértem. A választ jelentem.
"A választ jelentem."
Esetleg boszorkánynak nem akarsz kikiáltani?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!