Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi az évi több száz...

Jehova tanúi az évi több száz milliós bevételükből miért nem támogatnak egyetlen jótékonysági szervezetet sem?

Figyelt kérdés
Soha ilyen célra szervezetten nem adnak. Se egy árvaház, öregek otthona vagy bármilyen szociális intézmény. Soha, egyetlen egyszer sem segítenek az árvákon, özvegyeken stb... pedig ezt is tanítja a Biblia. Itt nem arra gondolok, hogy néhány jobb érzésű ember ne segítene, hanem, hogy a szervezet soha nem tesz ilyet.
2010. jan. 13. 00:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
28%

Drága 01:13-án író valaki!!

Olvastam a gyönyörű írásodat,aminek a végen nem tudtam mást tenni csak elszomorodni,hogy mennyi butaságot tudnak az emberek összehordani.

Nem tudom ,hogy annak a bizonyos Ferinek hogyan alakult a sorsa de az biztos,hogy nem a tanúk szedték el tőlük amilyük volt.

Jómagam is tanú vagyok,de érdekes módon ,annak idején amikor elkezdtek járni hozzám a tanúk egyetlen fillért sem kértek tőlem soha!

Az egy dolog,hogy annak idején az anyja mit adott be neki meg az apjának avval kapcsolatban,hogy hová tette a pénzt.

Már jó pár éve tanú vagyok de sohasem kértem még senkitől sem egy fillért sem.

Van egy adomány ládánk a gyülekezeti termünkben,ugyanúgy mint a templomokban a persely,és ha valaki akar tesz bele ha nem akar nem tesz bele.

Nem azért nem hallunk ilyen botrányokról velünk kapcsolatban mert sok közöttünk a párt tag,hanem azért mert nem is történik meg ilyen dolog .Az,hogy lenne köztünk bármelyik pártból is tanú,erősen kétlem.

Mivel gondolom már te is hallottál arról(mivel annyira tájékozott vagy velünk kapcsolatban),hogy mi nem megyünk szavazni sem,így nem is engednénk magunk közé pártokból embereket.

Jézus szavaival élve:"...NEM VAGYUNK RÉSZE A VILÁGNAK"...,tehát nem is közösködünk velük.

Arról viszont beszélhetnénk,hogy a bizonyos "történelmi nagy egyházaknak "honnan van az a rengeteg vagyon amivel rendelkeznek.

Egyébként a kérdés az volt,hogy mi miért nem szoktunk segíteni mint más egyházak.

De,szoktunk segíteni sőt nagyon is sokszor és sok helyen,csak mi nem verjük nagydobra és nem csinálunk ebből reklámot,(megint csak Jézussal tudok érvelni:"...ne tudja a jobb kezed,hogy mit csinál a bal"...),nem csinálunk belőle propagandát.

Utána lehet nézni nyugodtan annak is,hogy amikor volt Sri-lankán a cunami,mi voltunk az elsők akkor is aki oda ért segíteni.

Erről akkor sem vot hírverés meg a többi segítségekről sem lesz soha.Nem az a cél,hogy reklámozzunk,hanem az,hogy segítsünk.

Nagyon sokszor hallottm már a tévében is ,hogy a rengeteg segélyadomány ,vagy pénzbeli segítség nem jutott el a kijelölt célhoz.Vajon MIÉRT?????Ennyit szerettem volna csak írni,a Lehóczki Feri barátjának meg csak annyit szertnék még,hogy remélem az életben soha nem fog olyan helyzetbe kerülni,hogy egy hozzám hasonló droid segít rajta,mert akkor kénytelen lenne szembesülni avval,hogy mekkorát tévedett,és vannak olyan emberek akik ilyen felismerés után nem tudnak bocsánatot kérni,de felelniük kell majd Isten előtt a viselkedésük miatt.

Köszi,hogy időt szakítottatok rám!

2010. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Ennyi hülyeséget.

Igaz én nem vagyok Jehova Tanúja, nem is leszek szerintem soha, de pár dolgot tudok róluk, amit Te maximum hallomásból, rossza akaratú pletykákból hallasz..... én azokat megtapasztaltam.

Igaz nem negatív dolgokat, hanem pozitívakat!!!!!

Én tanulmányoztam velük a Bibliát. Ezt ingyen, a saját idejüket az én megvilágosodásomra fordítva szeretetből tették. Egy fillért nem fogadtak el!!!!!!!ű

Az igaz, hogy van náluk is pár félkegyelmű, de ilyenekkel van tele a világ.... a katolikus, a református és egyébb keresztény egyházak is....

Ők viszont nem ferdítik el a Biblia tanításait, mint a történelmi egyházak....

A Biblia szerint tanítanak, mint régen az apostolok, a próféták....

Persze nem akkora erővel.

Engem katolikusnak kereszteltek meg, de már régóta nem tartom magam annak... és nem Jehova Tanúi miatt!

14 éves voltam amikor feltűnt, hogy a templomban BÁLVÁNYOK előtt meghajolva imádkozunk, meg a Biblia is leírja, imádkozni az Atyához szabad csak és azt is Jézus Krisztus által.... Szóval a sok szent, de még Szűz Mária is csak annyit ér, amennyit más halott ember..... nem tudnak közbenjárni értünk az Atyánál, ráadásul tiltott is hozzájuk imádkozni, hiszen már az is Bálványimádás....



Sok mindent tanulhatnál Jehova Tanúitól......

Én tanultam is, de persze mint mindenben, csalódtam bennük is. Nem a tanításuk, hanem némely írást magyarázó szerintem téves felfogásuk miatt. Én viszont nem szeretek képmutatóskodni, vagy mások idejét pazarolni, így elvált utunk. De én legalább még elmondhatom, hogy hálával tartozom tanítóimnak, akik segítettek a Biblia értelmezésében....

Te kinek lehetsz hálás? A pedofil katolikus papoknak? Annak az egyháznak, aki népeket irtott ki a hatalomért, a vagyonért és a hit terjedéséért?


Szóval olyat ne írj amit nem tudsz, mert hitelrontásért beperelhetnek.....

persze Ők nem olyanok, hogy ilyen kis dolgokkal foglalkozzanak.

2012. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!