Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanuinak megengedett h...

Jehova tanuinak megengedett h "hitetlen" párjuk legyen?

Figyelt kérdés

Lány vagyok.

A legjobb fiubarátom Jehova Tanuja.

Nem sikerült neki megtéríteni.

Bár a kedvéért néha meglátogatom a www.jw.org.hu honlapot.

De szerelmes vagyok belé.

Szerintem csak azért nem alkotunk egy párt mert nem egyeznek a vallási nézeteink.

Egyébként majdnem naponta beszélek vele facebookon.

De ismerek több hasonló korú fiút is, de ő a legértelmesebb. Magyarán ő olyan gondolkodó fiatal.

Szóval reménykedhetek benne h a párja leszek, anélkül h áttérnék?



2014. aug. 6. 01:10
1 2
 11/14 KZLTUS1 ***** válasza:
53%

Szervusz!

Nem kell a közösségbe betérned a fiú kedvéért.

Jézust kell keresned és elfogadnod megváltódnak, és le fog tisztulni benned a kép, hogy Jehova Tanúi letértek a helyes útról.

Minden jót!

2014. aug. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzá mész, akkor pokol lesz a házasságod, mert te is csatlakozni fogsz ehhez a förtelmes és hazug közösséghez és a legnagyobb tragédia akkor történne, ha te valóban megtérnél és megnéznéd a fiú valódi arcát.
2014. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Megtiltva nincs, hogy "hitetlen" legyen a párja, viszont tanácsként van adva, hogy olyan párt válasszon aki egy hiten van vele.(1Kor 7:39)
2014. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ!

Most kértem tőle egy tanúknál használt Bibliát.

A közös ismerősök mind azt mondják, hogy egymásnak teremtettek minket.

Ezért nem tudom, hogy feladjam-e érte a hitemet. (Különösebben nem vagyok vallásos. Nem bérmálkoztam meg. Utoljára 4 éve voltam szentmisén.)

A szívem azt mondja, hogy ne foglalkozzak a többi emberrel, csak vele, s térjek át.

Az eszem viszont azt, hogy soha ne tegyem meg ezt, s keressek mast magamnak.

Úgy érzem, hogy ekkora felelősséggel járó kédést nem szabad elkapkodnom.

2014. aug. 12. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!