Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanuinak megengedett h...

Jehova tanuinak megengedett h "hitetlen" párjuk legyen?

Figyelt kérdés

Lány vagyok.

A legjobb fiubarátom Jehova Tanuja.

Nem sikerült neki megtéríteni.

Bár a kedvéért néha meglátogatom a www.jw.org.hu honlapot.

De szerelmes vagyok belé.

Szerintem csak azért nem alkotunk egy párt mert nem egyeznek a vallási nézeteink.

Egyébként majdnem naponta beszélek vele facebookon.

De ismerek több hasonló korú fiút is, de ő a legértelmesebb. Magyarán ő olyan gondolkodó fiatal.

Szóval reménykedhetek benne h a párja leszek, anélkül h áttérnék?



2014. aug. 6. 01:10
1 2
 1/14 KZitus ***** válasza:
10%

Szervusz


Mivel én is tanú vagyok, azt tudom neked megírni, milyen bibliai alapelveket vehetnek figyelembe a fiatalok ebben a kérdésben:

Jehova félreérthetetlen útmutatást ad a keresztényeknek: ’Csak az Úrban kössetek házasságot’ (1Korintus 7:39). A keresztény szülők és gyermekeik próba alá kerülhetnek ezen a területen. Hogyan? A fiatalok szeretnének megnősülni, illetve férjhez menni, de a gyülekezetben talán nincs megfelelő társ. Legalábbis úgy tűnik. Lehet, hogy egy bizonyos területen kevesebb szóba jöhető férfi van, mint nő, vagy talán senki sincs a környéken, aki megfelelne. Előfordulhat, hogy egy fiú, aki nem önátadott tagja a gyülekezetnek, érdeklődést mutat egy fiatal keresztény nő iránt (vagy fordítva). Ilyenkor nagy a kísértés, hogy az érintettek megalkudjanak a Jehova által meghatározott irányadó mértékekben. Ilyen körülmények között jó lenne elgondolkodni Ábrahám példáján. Ő azáltal is óvta az Istenhez fűződő jó kapcsolatát, hogy úgy intézte a dolgokat, hogy fia, Izsák Jehova egyik igaz imádóját vegye feleségül. Izsák ugyanígy járt el fia, Jákob esetében. Ez minden érintett részéről erőfeszítést igényelt, de tetszett Istennek, és meghozta az ő áldását (1Mózes 28:1–4).

Előfordult már néhányszor, hogy a nem hívő házastárs végül keresztény lett. De gyakran siralmas helyzet alakult ki a nem hívő személlyel kötött házasságban. Akik felemás igába hajtják a fejüket, azok nem osztják egymás hitnézeteit, elveit és céljait (2Korintus 6:14). Ez káros hatással lehet a kommunikációra, és megfoszthatja a házasfeleket boldogságuktól. Egy keresztény nő például nagyon fájlalta, hogy az építő összejövetelek után nem mehetett haza úgy, hogy szellemi témákról beszélgessen nem hívő férjével. Természetesen még fontosabb az, hogy ha ’az Úrban kötünk házasságot’, azzal a Jehova iránti lojalitásunkat fejezzük ki. Ha igazodunk Isten Szavához, a szívünk nem ítél el bennünket, mert azokat tesszük, amik „kedvesek a szemében” (1János 3:21, 22).

Amikor a házasságot fontolgatjuk, elsősorban azt gondoljuk át, hogy mennyire erényes a leendő házastársunk, és milyen a szellemisége. A fizikai vonzerőnél lényegesen értékesebb a keresztényi személyiség, amelyhez Isten iránti szeretet és teljes lelkű odaadás társul. Azok, akik értékelik és megtartják azt a kötelezettségüket, hogy szellemileg erős házastársnak kell lenniük, Isten helyeslését élvezik. És egy házasságot az tesz a lehető legerősebbé, ha mindkét fél a Teremtő iránti odaadásban él, és teljes mértékben elfogadja az ő vezetését. Ezzel tiszteletet szereznek Jehovának, és a házasságuk olyan szilárd, szellemi alapra épül majd, amely hozzájárul, hogy a házasságuk maradandó egység legyen.

2014. aug. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom ki hogy van vele, de én nem választanék Jehovatanút párnak.
2014. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pendulum92 ***** válasza:
46%

Tényleg gond lehet, ha nem egyeznek meg a vallási nézeteitek. És nem csak egy párrá válás tekintetében, hanem az esetleges párkapcsolatéban is.


Én a párommal nem vagyunk semmilyen vallási közösség tagja, és nem is akarunk lenni. Ez egy alapelv, és még ebben is egyetértünk. De az egyetértés a lényeg. A vallást próbáljuk értelmezni egy ritka módon, tehát nem vagyunk ateisták sem.


Szóval szerintem ne reménykedj benne, hogy a párja leszel, valamelyikőtöknek változni kéne. A kapcsolatotok valószínűleg abból állna, hogy ő győzködne folyamatosan, mert neki cinkes lenne "hitetlennel" járni, vagy már össze sem jönne veled így.


A kapcsolatok egyik alappillére az (közel) azonos világnézet.

2014. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Én tömören összefoglalom KZitus válaszát: nem.
2014. aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Hivatalosan megengedett az ún. világi pár, de láthatod Kzitus válaszát gyakran meg van magyarázva úgy hogy mindkét félnek elmenjen tőle a kedve.

A vallás különbség is konfliktusra adhat okot, ez tőletek függ hogy hogyan kezelitek. Ha megértően akkor nincs akadály.

2014. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Ne rontsd el az eleted, te is irtad hogy nem tudott MEGTERITENI!mivel legtobben csak erre torekednek.

Meg lehetsz szerelmes masba, de ha beleptel tanunak onnan mar nem maszol ki konnyen

2014. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

1 Korintus 7,12-16: Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

13. És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

14. Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

15. Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten.

16. Mert mit tudod, te asszony, ha megmentheted-e a férjedet; vagy mit tudod, te férfiú, ha megmentheted-e a feleségedet?

2014. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Lássátok közvetlen előttem lévő válaszát?

100% hogy ő nem jehova tanuja...

És ami a lényeg...hogy a szövegében, vagy az idézett szövegében felfedeztem egyfajta egyenlőséget, szeretetet, és szabadságot...semmi fas****pó szabáj semmi itélkezés...

Csak szabadság, egyenlőség, igazság...nem rossz ezt olvasni mi?..:D hát még benne élni mekkora fain lehet...

béke

2014. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 megfelelő ***** válasza:
24%
A 7-es válaszoló igei válasza arról szól, hogyha két hitetlen összeházasodik és az egyik megtér, nem arról, hogy hívő és hitetlen összeházasodjon, mert arra az vonatkozik, amit Pál ír, hogy mi köze van Krisztusnak Beliálhoz, és, hogy ne legyetek egymással felemás igában.
2014. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Vidiripi


Gondolkozz el azon hogy mi lesz akkor amikor a szerelem elmúlik. Vajon akkor is megbirkózol majd a párod vallási dolgaival? Írod hogy próbál megtéríteni. Mi garantálja azt hogy ha összeházasodtok akkor már nem fog próbálkozni. Semmi sem. Sőt! Mivel együtt éltek ez csak fokozódni fog. Eleinte majd csak ott lesz néhány folyóirat hagyva az asztalon.

Érdeklődő kérdés hogy: - Drágám beleolvastál valamelyikbe?

Mi lesz a válaszod?

S vedd hozzá hogy ez rendszeres lesz. Mert ő hinni fog benne hogy neked is azzá kell lened ami ő is. Tanúvá!

Tehát eljön az a pont amikor zavarni fog ez a dolog. Aztán majd idegesít s ebből fakadóan próbálod hárítani a dolgot. Ha párod nem hagy fel vele akkor veszekedés lesz a dologból.

Sőt könnye lehet hogy elválnak útjaitok hacsak nem toleráljátok egymást annyira hogy ebben a kérdésben kompromisszumra jutnátok.

Vagy a barátod nem lesz tanú ez is egy verzió.

Nem tudom hogy mi történik majd. Én az egyik legrosszabb verziót vázoltam fel.

De úgy kell majd élned hogy ez állandóan jelen van az életedben. Persze egy darabig lehet tűrni. Na de meddig?

Ha egy vallásos és egy nem vallásos ember együtt él akkor ott elkerülhetetlen az hogy ebből konfliktus legyen. S akkor még nem is volt szó az emberi tényezőkről.

Már megint a fotelba dobta a kabátját ahelyett hogy a fogasra akasztotta volna. pl.

Ezek csak felvetések. Nem ismerlek benneteket. Ezt nektek kell megbeszélni. Hogy a fiú hogyan képzeli a jövőt és hogy te hogyan képzeled a jövőt. S hogy ezek a jövőképek hol kapcsolódnak. Ha kapcsolódnak. Írjátok le egy papírra s aztán el lehet olvasni a dolgot. Leültök egy asztalhoz és leírjátok az elképzeléseiteket. Aztán meg megbeszélitek az eltéréseket. De ne ugorj csak úgy fejest egy kapcsolatba. Hatalmas hiba lenne úgy hogy alig tudsz valamit a srác vallásáról. Úgy meg még nagyobb hogy nem is érdekel a dolog.

Lesz egy kritikus pont ahol felszínre törnek a dolgok ezért jobb ha ezt átgondolod.


De egy valamit jól jegyezz meg! Én sem lebeszélni nem akarlak sem rábeszélni nem akarlak.

Ha jobban megakarod érteni a fiút akkor olvasgasd a Bibliát. Tájékozódj a tanúkról! Gyűjts információkat és csak aztán hozd meg a komoly döntésedet.

2014. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!