Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor házról házra mennek kéregetni "Isten nevében"?

Figyelt kérdés
Gyerekek beöltözve kéregettek egyik nap felénk és nekem ez valahogy furcsa olyan értelemben, hogy szerintem ez valamilyen kényszer, hogy adj valamit, mert ha 10 12 év körüli gyerek becsenget, akkor nem csukhatod rájuk az ajtót...bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy a pénz oda kerül, ahová mondták. Erről mit gondoltok? Én valahogy olyan kellemetlenül érzem ettől magam...adtam már többször is más formában pénzt vagy ruhát, de ez a házalós dolog szerintem nagyon furcsa, én olyan rosszul érzem magam tőle.
2010. jan. 10. 21:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
azt, hogy kérjenek Istentől egy lottó 5ös találatot, ha pénz kell nekik
2010. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
a Teremtő nem, de e világ istene teljesítené is!
2010. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
42%
Jézus ezt mondta: "bármit kérünk is az Ő akarata szerint, Őmeghalgat minket" de azt is mondta: "nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, sem utódját kenyeret kéregetni" aki adományt kér, nem bízik Istenben, vagy azt hiszi, Ő így gondoskodik róla. egyszer én is találkoztam egy olyan személyel, aki a bibliából érvelt, miközben kéregetett. ezt mondta: "nézd meg az ég madarait. se nem szántanak, se nem vetnek, égi atyátok mégis gondot visel rá. ti sokkal többet értek a madaraknál" ez igaz is, de azt is mondja Isten, hogy "aki nem akar dolgozni, ne is egyék"
2010. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

halihó!

Ha elmegyünk lakni valahova,akkor nem árt körülnézni hol is vagyunk.Meg persze "megtanulni" azt a pár szokást,amit a környezetünkben élők tartanak.Aztán nem kell panaszkodni,hogy lebunkómagyaroznak minket.

Egyébként senki még soha nem adott pénzt húsvétkor locsolónak,vagy nem kapott?

Ha a kérdező kicsit körbenézne nem vennék palira.Mert olyan nincs,hogy ennyit KELL adni,max.az,hogy a szomszéd néni mennyit szokott adni...

2010. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Honnan kellett volna tudnom, hogy itt mit szoktak csinálni? A nyelvet sem beszélem (férjem miatt élünk itt ideiglenesen). Ez nem olyan dolog, aminek az ember első körben utána tud nézni. Szerencsére költözünk el innen pár hét múlva, szóval többször ilyen tuti, hogy nem lesz...nem hiszem, hogy "lebunkómagyarozna" akárki is, mikor én soha senkivel nem voltam bunkó, még adtam is pénzt.
2010. jan. 11. 15:56
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem azért gáz mert jóérzésű ember nem bunkózik egy gyerekkel, ahogy egy hasonló célra gyűjtögető felnőttel esetleg megtenné. Tehát mivel máshogy nem szabadulhat nagy valószínűséggel adni fog. Ezt használja ki a helyi egyház és ezt igen elítélendőnek tartom. Már csak azért is mert lehet, hogy ezerből lesz egy bunkó aki jól megalázza a szerencsétlen gyerekeket, hogy azután győzzék feldolgozni. Persze ez gondolom nem érdekli a helyi plébániát vagy akármit.
2010. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó:esetleg nézz utánna miről beszélsz.

Betlehemezni a gyerekek szoktak.

Egyébként nem a nagyvilágban össze -vissza(tehát ismerősökhöz szoktak menni).

Itt gondolom pár élelmes kölök úgy döntött becsenget az "idegen nénihez",aztán beetetik,hogy ennyi pénzt kell adnia.Ezért írtam,nem árt körbeérdeklődni mik a szokások.

2010. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mindenhová becsengettek. Biztos, hogy azért nem öltöttek volna magukra maskarát, hogy ide becsengessenek, mivel fogalmuk sem volt róla, hogy én ki vagyok.
2010. jan. 13. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!