Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor házról házra mennek kéregetni "Isten nevében"?

Figyelt kérdés
Gyerekek beöltözve kéregettek egyik nap felénk és nekem ez valahogy furcsa olyan értelemben, hogy szerintem ez valamilyen kényszer, hogy adj valamit, mert ha 10 12 év körüli gyerek becsenget, akkor nem csukhatod rájuk az ajtót...bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy a pénz oda kerül, ahová mondták. Erről mit gondoltok? Én valahogy olyan kellemetlenül érzem ettől magam...adtam már többször is más formában pénzt vagy ruhát, de ez a házalós dolog szerintem nagyon furcsa, én olyan rosszul érzem magam tőle.
2010. jan. 10. 21:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nem Magyarországon élek és állítólag ez itt Karácsony után szokás, szóval nem arról van szó, hogy átverés volt.
2010. jan. 10. 21:36
 2/18 anonim ***** válasza:
én nem tartom tisztességesnek, hogy gyerekeket küldenek "koldulni"
2010. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
gyerekmunka valáási papírba csomagolva...
2010. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy a helyi katolikus templom megbízásából gyűjtenek és hogy a pénz a szomáliai éhezők megsegítésére megy. Be voltak öltözve "pásztoroknak". Én adtam nekik pénzt, de megmondom őszintén, hogy nagyon kellemetlenül éreztem magam és valahogy ez az egész nekem furcsa volt (főleg, hogy este fél 7-kor jöttek, én meg égtem, mert pizsiben voltam - aludtunk a babámmal éppen, csengettek többször is, erre kimegyek és ott állt vagy 10-12 gyerek, mikor ajtót nyitottam)
2010. jan. 10. 21:40
 5/18 anonim ***** válasza:

Elvileg létezik olyan,hogy betlehemezés,de ez echte magyar szokás.

Ilyenkor este körbehordozzák a betlehemet a beöltözött gyermekek,énekelnek,verset mondanak,a háziak megvendégelik őket.(nálunk pénzt nem szokás adni)

2010. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ők direkt pénzt gyűjtöttek, meg is mondták, hogy kb. mennyit szokás adni (lehet, hogy azért, mert külföldi vagyok és elmagyarázták nekem ezt a szokást). De szerintetek nem gáz, hogy pizsamában nyitottam ajtót?
2010. jan. 10. 21:53
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem az a gáz, hogy pizsiben nyitottál ajót, ez természetes....este volt, gyereked van, már aludtatok, vagy legalábbis akartatok. Hanem az a ciki, hogy kéregetnek, meg hogy gyerekek, meg hogy külföldi lévén elmagyaráznak egy minimális árat(?), hogy mennyit adjál...ez szerintem vagy átverés, vagy hasonlít a középkori búcsúcédulákra. Milyen dolog már, hogy elvileg Isten nevében kéregetnek? ez még mind elmenne, nem szégyen, ha szegény az egyház, és adományokat akar, de ne ilyen módon, ne gyerekekkel, és ne úgy, hogy minimális árat megszab. Szerintem ez enyhén förtelmes...ez már nem a vallás terjesztésére megy ki, hanem a legnagyobb összeg bezsebelésére.

Este, gyerekek, vallás miatt kérgetnek, hát persze, hogy senki nem fogja őket elküldeni melegebb éghajlatra...szerintem ez csupán egy jó marketingfogás volt. Magyarországon is be lehetne vezetni, hátha fellendülne a gazdaság, vagy talán tolószékes, járókeretes asszonykák gyűjtögethetnének az egyház, meg isten nevében a magyar kormány kasszájába...bocsánat az offért, magányvélemény volt mindez.

2010. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A srácok pásztornak voltak öltözve téged meg az aggaszt, hogy gáz-e hogy pizsamában nyitottál ajtót?


Figyelj, ha adtál nekik pénzt akkor szerintem őket se zavarja :DD


A kérdésre nincs válaszom, nem gondolok róluk semmit mert hozzám nem járnak ilyenek.


Ha jönnének is vagy

a, nem mennék ki csengethetnek másnap reggelig

b, kimegyek megkérdezem mi a helyzet majd egyszerűen közlöm, hogy nem tudok pénzt adni távozhatnak

c, azt mondom csak bankkártyám van és kérem mutassák meg hogy néz ki a pénz. Aztán azt mondom, hát jó jó esetleg rajzolok nekik, úgyis van ilyen színű ceruzám itthon.


Azt hiszem nem maradnának sokáig :D

2010. jan. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az ablakunkból nem látni, hogy ki áll az ajtó előtt, amúgy meg nem akartam őket elutasítani. Azért, ha 10 kisgyerek együtt jön, hogy mondjam nekik meg, hogy nem adok?
2010. jan. 11. 07:59
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát például a következő szavakal:

"Nem adok!"

:)


Amúgy nem tudom, merre élsz, de sok országban az egyházak nem kapnak állami támogatást meg hasonlókat (ellentétben Magyarországgal).

De a papok ott is, meg itthon is márkás kocsikkal szaladgálnak (püspökök limuzinokkal, stb.), ha jobban megfigyeled.


Értsd meg, nem olcsó manapság egy autó! Valahonan elő kell kaparniuk azt a pénzt ott is. ;)

Nem tudm menyit adtál, de legalább némi benzinre csak futja majd... :)

2010. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!