Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok Isten "női...

Mit gondoltok Isten "női arcáról"?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan vallás jelenik meg ismét, amelyekben központi szerepet kap az Istennő, mint az Istenség női aspektusa. Ismétlem, aspektus, tehát nem arról van szó, hogy személyesítenék az Istenséget, csupán nőként nevezik meg vagy idealizálják, esetleg Istennő-Isten párosként jelenítik meg az Istenséget, utalva arra, hogy mindkét nem vonásai megtalálhatóak benne.


Magyarul Isten ugyanannyira férfi, amennyire nő - és kérlek, ne gyertek azzal a válasszal, hogy az Istenség egyik sem, mert fentebb kifejtettem, hogy nem antropomorfizmusról beszélek :)


Nos, nektek mi a véleményetek az Istenség ilyenfajta megközelítéséről?


2011. máj. 9. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerű, az emancipáció a vallásban is munkálkodott nem kicsit. Az ókori társadalmak férficentrikus, és a nőket alantasabbnak tartó világképe megbomlott. Egyre inkább cserélődnek fel a szerepek a mai világban, már már nincs éles vonal a férfi és nő között, akár társadalmi szerep alapján, akár, a családon belüli dominancia alapján..

Tehát ez a folyamat így manifesztálódott a hitéleti dolgokban is.

2011. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy marhaság, újpogányság, semmi köze a valósághoz, egyszerű fantáziálás a nagy semmiről és így tovább..

Miért nem foglalkozol értelmesebb dolgokkal ?

2011. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ozmium42 ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak! Isten az Isten. Ezen nincs mit magyarázni.
2011. máj. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előttem levő két válaszoló már a tudatlanság legfelsőbb szintjét súrolja...
2011. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tyler913 ***** válasza:
Szerintem jogos a felvetes.Habar tortenelmi es bizonyos pszichologiai okok miatt a legtobb embernek konnyebb Istent ferfikent elkepzelni,velemenyem szerint Istennek megvan a noi oldala is.Egyszerre tokeletes no es tokeletes ferfi,es ahogy Te is irtad,itt nem antropomorfizmusrol van szo,hanem arrol,hogy Isten egyseg,tehat mindket nem jellegzetesseget megerti es birja.
2011. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindkét nemét....vagy egyikét sem. Isten szellem. Miért lenne neme? A nem a kéttészakadt isteni aspektus jellemzője. Tehát haszontalan. Isten nem férfi és nem nő, bocsáss meg kérdező, de én sem antropomorfizmusról beszélek. Én a felettes énemmel kapcsolatba kerülve sem érzem, hogy neki neme lenne, csak azért mert nekem van.....
2011. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!