Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért nem vehetne...

Jehova Tanúi miért nem vehetnek részt a politikai életben?

Figyelt kérdés
Csak azt tudom, hogy ez van, viszont nem értem, miért.
2010. jan. 10. 20:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%
a saját gyereküket hagyják megdögleni, mert fontosabb, hogy mit ír a gyökér átírott bibliájuk...akkor ez téged miért lep meg? addig jó, amíg nem szólnak bele a politikába, még a végén csinálnának itt valami szektapártot
2010. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

A Szentírás: A Biblia,vagy az Őrtorony?


“Oly távol vagy tőlem,és mégis közel” (István a király-rock opera) Nagyon ráillik ez a dal-részlet a Biblia,és Jehova Tanúi kapcsolatára. Visszaemlékezem….12 éves voltam,amikor Édesanyámtól kaptam egy Károli Gáspár fordítású zseb-Bibliát. Gyerekkoromban sokszor találkoztam Jehova Tanúival-ekkor még betiltott felekezetnek számított ez a vallás Magyarországon. Sok férfit bebörtönöztek,mert ragaszkodtak a meggyőződésükhöz a katonai szolgálattal kapcsolatban. Kamaszkoromban úgy gondoltam:Jehova Tanúi azok,akik a legtöbbet tették a Szentírásért,és a Szentírás tekintélyének megszilárdításáért. Szomorúságot éreztem,amikor olvastam a modern Bibliakritikai protestáns teológiai irányzatról,amely megkérdőjelezi a bibliai csodák valóságát. Haragot,és keserűséget éreztem,amikor olvastam a Római Katolikus Egyház középkori túlkapásait,és a Biblia “elrejtését”,amikor évszázadokig csak nemzetek körében holt latin nyelven lehetett olvasni a Bibliát. Semmi építő találkozásom nem volt nem volt sem katolikus,sem protestáns kereszténnyel,-leszámítva azt a néhány rövid beszélgetést,amikor a missziói szolgálat (“szántóföldi szolgálat”) közben megszólíthattam néhány aktív,vallását gyakorló embert- de ők nem tettek bizonyságot,nem figyelmeztettek:téves úton keresem az Istent-Jehova Tanúinál! Igaz…akkor hiábavaló próbálkozás lett volna…Aktív Jehova Tanújaként (1986-1994) teljesen lenyűgözött a vének,és az Őrtorony Társulat (lexikális!) Biblia-ismerete,rengeteg Bibliaverset tudnak emlékezetből még az egyszerű tagok (“hírnökök”) is! Még “érdeklődő” voltam (alámerítkezés előtt álló leendő Jehova Tanúja),amikor egy római katolikus kollégámmal összehoztunk egy találkozót az ő papja,és az engem tanító,amúgy közismert,népszerű vén között. (A “vén” Jehova Tanúinál a “lelkipásztor” megfelelője.) Nagyon meglepődtem,hogy mennyire fölényben volt a vitában a munkásember Jehova Tanúja -a teológiát végzett,tapasztalt katolikus pappal szemben! Úgy láttam,a Biblia-ismerete messze felülmúlja a katolikus vitapartneréét. Bár nem volt tiszteletlen a vén,de mégis szánalmas volt látni a pap vergődését,mennyire nem volt “partnere” a vitában! Ez nekem döntő élmény volt az Útkeresésemben! Tudom,hogy nagyon sokan ilyen élmények,tapasztalatok hatására választják Jehova Tanúit.Gondoltam:Ha valakik igazán ismerik a Bibliát,azok csak a Jehova Tanúi lehetnek! Az első években,amit már “hivatalosan is” Jehova Tanújaként töltöttem,annyi kapcsolatom volt a Bibliával,hogy kikerestem az Őrtorony Társulat kiadványaiban idézett Igehelyeket,és magammal vittem a missziós munkába.Kitöltötte az időmet a munkahely,a missziómunka,az összejövetelek,-és azokra felkészülés. Minél többet olvastam az Őrtorony kiadványokat,és minél több gyülekezeti összejövetelen vettem részt,annál inkább láttam a törekvést a Vezető Testület részéről: A Biblia egy “zárt forráskóddal” működő “program”,amihez az egyetlen “legális,és működő” kulcs a New York Brooklyn negyedében székelő Őrtorony Társulat “kezében” található.A Biblia csak az Őrtorony Társulat segítségével érthető meg. “A tanulás kemény munka.Hálásak lehetünk Jehovának,amiért az Ő szervezete sok segítséget nyújt ezen a téren.Az utóbbi években egyesek azt követelik,hogy hadd értelmezzék maguk az egyének a Bibliát.Az etióp eunuch azonban nyíltan elismerte,hogy szüksége van szellemi útbaigazításra. Mint körülmetélt prozelita,kétségtelenül jelentős ismeret birtokában volt…mégis,amikor megkérdezték tőle,érti-e amit olvasott,elismerte:Hogyan érthetném,ha csak valaki rá nem vezet engem? (Csel. 8:26-33) Ma mindannyiunknak hasonló szellemi vezetésre van szüksége” (Őrtorony 1988/22 19,20 Bekezdések) Ez a szellemiség uralkodik Jehova Tanúi felett,ezért nincs is remény arra,hogy a hitben,és az Ige-ismeretben felnőjjenek. Én is így gondolkodtam évekig,ahogy az Őrtorony Társulat tanította,és így gondolkodnák mind a mai napig,-ha Jehova Isten meg nem könyörült volna rajtam.Arra indított,hogy kezdjem el tanulmányozni magát a Bibliát,”natúrban”-úgy ahogy Isten megőrizte. Ennek a tanulmányozásnak eredménye lett a megtérésem Krisztushoz,sok-sok jegyzet a Bibliából,-az Igék,amik ellentmondanak a Vezető Testület “kinyilatkoztatásának”,-és egy könyv,amely az Evangéliumi Kiadónál jelent meg 1998-ban “1914-Beteljesedett prófécia? “ Sok szombatot töltöttem el a budapesti Széchenyi Könyvtárban,jegyzetelve C.T. Russel,és J.F. Rutherford könyveiből. Megrázó,kijózanító,és felemelő élmények voltak ezek.Érdekelt:Mi az igazság a “piramis-jelenségből”,és a dátumos Armaggedon próféciákból? Tényleg az egyszerű “hírnökök” túlzott várakozása gerjeszette volna az egészet…? De hát egy olyan erőteljesen “kézi vezérelt” szervezetben,mint a Jehova Tanúi,nincs helye/lehetősége az “egyéni nézeteknek! Akkor mi az Igazság? A Biblia a Szentírás- a gyakorlatban is- Jehova Tanúinál,vagy a mindenkori Vezető (Testület) aktuális “kinyilatkoztatása”?? Mit mondtak-1914 előtt Krisztus visszajöveteléről? Ahogy meggyőződtem arról,hogy a Biblia,és az Őrtorony Társulat között áthidalhatatlan a szakadék,és láttam,hogy már a russeli alap is homok volt,amire nem szabad még egy homokvárat sem építeni-nemhogy emberi életet,úgy távolodtam el Jehova Tanúitól. Nekem megkönnyebbülés volt,amikor 1995 április 24-én elküldtem a kilépő nyilatkozatomat a Szervezettől. Hangsúlyozom:Nekem a problémám nem az egyszerű,áldozat,megtéveszett Jehova Tanúival volt,-köztük sok őszinte,elkötelezett,jobb sorsra érdemes “hírnököt” ismertem meg,hanem a csúcs-szervet,a Vezető Testületet utasítottam el.Jehovának hála,több testvérnek szabadulásában segíthettem,Ők mindannyian merték a Bibliát tekinteni a Szentírásnak! Hiszem,és vallom:Létfontosságú látni,hogy Jehova Tanúi tanítása közelebb hozza-e az embereket a Bibliához,vagy az Őrtorony Társulat kiadványai a Szentírás- a g y a k o r l a t b a n ? Mit eredményeztek Jehova Tanúi “speciális tanításai”,amik csak rájuk jellemzőek? *** 1;A “két osztályos kereszténység”: Nem akarok elmélyedni most ebben a témában,a lényeg _szerintem_ így is felismerhető,látható.Aki olvassa az Újszövetséget (“Keresztény Görög Iratok”),azok a Bibliából nem jutnak el a két keresztény “osztályhoz”:Mennyei,és Földi osztály. Efézus 4:4:”Egy test van,és egy szellem,mint ahogy abban az egy reménységben hívattatok is el,amelyre elhívattatok” (“Új Világ Fordítás,-kiemelés tőlem. Zsotza) Ha valóban Bibliai tanítás lenne a kétféle reménység,akkor csak beszélne erről a Biblia…?De mivel nem beszél-sőt az ellenkezőjéről olvashatunk-nem egy helyen-,így nem marad más lehetőség a Társulat-hű Jehova Tanúinak elismerni:A Bibliában nem lehet még olyan egyszerű gyakorlati témáról sem eligazítást sem kapni,mint az üdvöség,reménység- ezért marad – gyakorlatilag!- Szentírás az Őrtorony-tanítás! Inkább elfogadják az erősen ingatag Őrtorony- “építményt” az egyszerű Jehova Tanúi többsége,mintsem utánanézzenek a tanítás hitelességének,ahogy tették -Pál apostol tanításával!- a Béreabeli keresztények…és Pál nem haragudott rájuk,sőt-megdícsérte őket! “Ezek (A Bereabeliek) nemesebb lelkűek voltak,mint a thesszalonikiak,teljes készséggel fogadták az igét,és napról napra kutatták az Írásokat,hogy valóban úgy vannak-e ezek a dolgok.” (Ap.Csel 17:11) Még belegondolni is rossz,hogy mit kaptak volna Brooklynból! Amire Pál azt írja,hogy “nemesebb lelkűek”-az lázadás az Őrtorony Társulat szerint.Egy sorstárs,szabadult ex-Tanú fogalmazta meg: “Az Ószövetség (“Héber Iratok”) a zsidókhoz szól elsősorban. Az Újszövetség (“Keresztény Görög Iratok”) szinte kizárólag a 144000 fős “felkent osztálynak”. Mi marad az egyszerű Jehova Tanúinak-Szentírás? Az Őrtorony Társulat kiadványai.” Hozzáteszem,azokból is a legfrisebb….nem furcsa? A Biblia több ezer éves sorai nem avultak el….Luther,Kálvin,Spuergon,és a többi híres keresztény író könyvei elérhetőek,újból,és újból kiadják….C.T. Russel,J.F.Rutherford,és a többi “történelmi” Őrtorony kiadványokat miért titkolja el a Vezető Testület? Persze…megtapasztaltam- jó okuk van így tenni! Mégis…! Nem jobb lenne alázattal,bűnbánattal beismerni a múlt bűneit,kérni Krisztus bocsánatát,rehabilitálni az igazságtalanul kizárt egykori tagokat,és “tiszta lappal” egy új fejezetet írni a “Történelem Nagy Könyvében”? 2; A “Jehova” név és a Biblia Egy másik “kedvenc bizonyítéka” a Vezető Testületnek -hogy bizonyítsa önmaga “Isteni tekintélyét” az a hipotézis,feltételezés -amit persze tényként állítanak be- az az állítás,hogy a fenntmaradt Biblia-kéziratokban azért nincs meg a Tetragramma (JHWH) mert a hitehagyott zsidók,és keresztények eltávolították,meghamisítva evvel a Bibliai kézíratokat.De jött az Őrtorony Társulat,és Bibliafordításuk,az “Új Világ” Fordítás-és Jehova Tanúi helyreállították a Bibliát. Az Újszövetségben-bár a Bibliai kézíratokban nem szerepel a “Jehova” név- mivel a “hitehagyottak eltávolították” mégis 237-szer szerepel(tetik),legalábbis az “Új Világ” fordításban. Nagy téma,megér egy önálló könyvet,blog-bejegyzést, Sok sok embert ez lenyűgöz….Igen! Jehova Tanúi azok,akik kiderítették az “igazságot” Ők az “igaz vallás”! Minden teológiai “elmélyedés” nélkül: Ha csak egy kicsit is belegondolunk…Ha Jehova Tanúi állítása i g a z ,a fenntmaradt Biblia-kézíratok hiányosan,megcsonkítva maradtak fennt,akkor beszélhetünk-e a Bibliáról,mint Isten Szaváról? Szentírás lehet -e így a Biblia?? Ha Isten gondviselése nem őrízte meg a Bibliát,ha csak egy szót is “kivághattak belőle”-akkor mi a garancia,hogy nem “vágtak ki” tizet,huszat,százat,vagy ezret?? Márpedig Jehova Tanúi tekintélye alapszik azon,hogy a “kereszténység” szétvagdosta a Bibliát,-és lám,Jehova Tanúi pedig “megjavították” (?!) Ha több száz esetben megsérült a Biblia (A Jehova Tanúinál -tudat alatt-a tekintélye is!),akkor nem alapozhatom a hitemet a Bibliára-ha következetes vagyok.Ha komolyan akarom venni az Őrtorony Társulat álláspontját,akkor nagyobb hitelességet kell tulajdonítanom a Szervezet kiadványainak,mint Bibliának. Sajnos,így veszik ki Jehova Tanúi kezéből a Bibliát azoknak vezetői-a gyakorlatban-ismerjenek akárhány száz Bibliaverset emlékezetből! Ráadásul,ha mindenben hűséges az “Átlag-tanú” a Szervezet felé,és dolgozik a munkahelyén,felkészül az összejövetelekre,résztvesz azokon,és-természetesen-nem akar “átlag alatt” teljesíteni óraszámban a “szántóföldi szolgálatban” (15 éve ha jól emlékszem Kb.:15-16 óra volt egy “hírnöknek”),akkor-ha lenne is indítéka,hogy tanulmányozza a Bibliát,már nem lenne sem ereje,sem ideje. Isten adjon erőt,szabadulást,az Isten akaratát kereső,Krisztust követni akaró sorstársaknak kiszállni az ördögi “taposómalomból”!

2010. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
9%
szervusztok Jehova tanúja vagyok. Jehova tanúi azért nem vesznek részt a világ politikai életében, amiért Jézus is elszaladt arról a helyről, ahol királlyá akarták koronázni. az mondta: "az én királyságom nem e világból való" "e világrendszer istene sátán" "ez a világ elmúlóban van" de azt is mondta: "rendeljétek alá magatokat a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől" a politikai hatalmak is "Isten akaratábol állnak fenn, a maguk viszonylagos állásában" vagyis Jehova tanúi tisztességes állampolgárok, nem lopnak, nem csalnak, nem hazudnak, de nem is vesznek részt a politikában, háborúban, mert ők már letették a voksukat Isten, és Jézus mellé. tudják, amit a történelem már be is bizonyított, hogy legyen bármilyen uralkodási forma is, részleges, ideigvaló sikereket érhet el, de nem emberektől, hanem Istentől jön az igazi, és végleges megoldás. a biblia kijelenti: ember uralkodik emberen, a saját kárára. az ember ugyanis Isten akarata szerint uralkodhat a földön, az állatokon, és a növényeken, de embertársán nem. ez a jog Istené. semmelyik kormányzat nem hozta el, és nem is fogja soha elhozni a békét az egész lakott földre, csak Isten királysága, amelyik már megkezdte működését, és hamarosan látható jelei lesznek a tevékenységének a földön is. üdvözlettel:péter
2010. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"vagyis Jehova tanúi tisztességes állampolgárok, nem lopnak, nem csalnak, nem hazudnak"


Mindjárt magamhoz nyúlok ettől a tömör kéjmámortól, te állat. :DD

2010. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%
Azt nem írja, hogy "a maguk viszonylagos" állásában, ezt ti hamisították oda. Az első lapon olvasd szépen el!
2010. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
11%
miért, te mernél stabilnak mondani bármilyen eddig volt, vagy most lévő korményzatot? vajon egy 4 éves ciklus nem viszonylagos állás? főleg Jézus 1000 éves királyságához, és a Teremtő örök uralmához képest? szerintem ehhez nem kell semmit hamisítani, ezt mindenki belátja.
2010. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
15%
10:39 tulnőttél Jehova szervezetén? hol találtad meg hát Jézus földi képviselőit? "segíts" nekünk is!
2010. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ne beszélj félre:


Elismered, hogy az Őrtorony BELEHAMISÍTOTT a saját "biblia"fordításába egy olyan félmondatot, amely az eredeti koiné görög szövegben NEM SZEREPEL?

2010. jan. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
15%
nem. az eredeti nyelveket ma senki sem ismeri. aki beszél héberül, vagy görögűl, az is elmondja, hogy csak feltételezi, hogy ezt jelenti. te sem tudod azt, hogy 100%-ban mi volt ott, és én sem. ha tudnánk, Jézus nem küldött volna segítőt nekünk. de ezt ígérte, és így is tett. azt viszont tudom, hogy pl a katolikus fordításból kivették az egyik parancsolatot, ami a bálványimádást tiltja, mivelindenmás fordítás tartalmazza.
2010. jan. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

De tudhatjuk.


Ugyanis az is nyilvános, hogy az ÚVF milyen görög szövegbázis alapján készült. Ez a Westcott-Hort féle szöveg, és bizony ott NINCS BENNE az a részlet, hogy "a maguk viszonylagos állásában".


Milyen jogon írtak olyat bele, ami az eredetiben nem szerepel?


Nyisd ki tetszőleges bibliafordításokat, és keresd ki a Róma 13-at.


Érdekes módon csak az ÚVF-ben szerepel, nem furcsa ez?

2010. jan. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!