Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény csalhat, vagy...

Egy keresztény csalhat, vagy hazudhat-e az adóbevallásában? Alá kell-e rendelnünk magunkat a politikai hatalmaknak?

Figyelt kérdés
el kell fogadnunk azt, hogy a keresetünk 70-75 % a az államé lesz, különböző adók miatt?
2010. jan. 1. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Egy nem keresztény sem csalhat az adóbevallásában.
2010. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Mert szerinted jó keresztényhez való lenne LOPNI?

Mert akkor az államtól lopsz.

2010. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Adjátok meg a császárnak, ami a császáré és az Istennek, ami az Istené." Pont erre vontatkozik. És természetesen mindaddig alá kell rendelni magunkat a politikai hatalomnak, amíg az olyasmire nem kényszerít, ami Jézus tanításaival ellentétes.


Én sem örülök, h. ilyen sokat kell adózni, de ez van. Hiszem, hogy lesz jobb is.

2010. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a "rendszer", akkor küldj be egy hibás adóbevallást, amely SZERINTED a jó értékeket tartalmazza. Majd miután azt feldolgozták, küldj be saját magadra egy önellenőrzött, a törvényi rendelkezéseknek megfelelő adóbevallást. Az önellenőrzött bevallás utolsó lapja egy nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy az önellenőrzést azért nyújtod be, mert véleményed szerint alkotmányos jogodat, uniós normát vagy egyéb más dolgot sért a törvényi rendelkezés, és ezért lettél kötelezett benyújtani a javításod. Ott van egyéb megjegyzés rovat is, leírhatod nekik, amit akarsz.
2010. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem az adóelkerülés - beleértve ennek legális és kevésbé legális formáit - a mai körülmények között nem tekinthető bűnnek, morális tartalma nincs. Ahhoz ugyanis, hogy bűn legyen valami, ártani kell vele valakinek. És itt nincs erről szó. Az adónkat az állam használja általunk teljesen átláthatatlan és követhetetlen célokra. Ezen céloknak csak kis töredéke a morálisan is hasznosnak ítélhető közcél, a nagyobb rész a bürokrácia fenntartására, a hatalmi gépezet működtetésére fordítódik, illetve egészen egyszerűen ellopják, kisajátítják a hatalmon levők. Mivel nekem semmilyen beleszólásom, rálátásom, ellenőrzési lehetőségem nincs az adóm felhasználását illetően, morális felelősségem sem jelentkezik az adó szolgáltatásában. Ez csak legfeljebb abban az elméleti esetben állna fenn, ha pl. egy régi városállamban élnénk, és látnám a direkt összefüggést mondjuk az én adóm és az ott élő szegények sorsa között. De attól tartok, ilyen sose volt.
2010. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Természetesen keresztyén ember is lophat, volt már rá példa, lesz is, de nem erre kel törekedni, és azért Istent se hagyjuk ki a számításból, nagy áldást ne várjon érte. Az államhatalomnak, amíg az nem lesz teljesen Isten ellenes, alá kell vetni magad. Az Isten tagadás még nem Istenellenesség. De inkább Istennek kell engedelmeskedni, mint embereknek. Abban viszont benne van a tisztességes adóbevallás.
2010. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Hihetetlen. Ti hívők mindent meg tudtok magyarázni.

Régebben ugyanígy megmagyaráztátok a keresztes háborúkat, az eretneküldözést, a máglyákat, meg minden egyéb mást is, mint ahogy most a lopást.


Jó ez a hit, mi? Bármit megtehetsz, mert mindent úgy értelmezel, ahogy épp jól esik. Ha meg úgy látod, hogy botlottál, akkor csak gyónj meg utána, és máris minden rendben van. :)

2010. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
egy két választényleg érdekes, viszont ők nem írták, hogy keresztények.
2010. jan. 1. 14:28
 9/18 anonim ***** válasza:
Miért, én írtam egy szóval is, hogy bárki is keresztény? :)
2010. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Keresztyén vagyok, és én írtam, hogy lophat hívő is. De Isten a tízparancsolatban nem azt mondta: Hívő ne lopj, hanem: ember ne lopj. Isten a hívőt és a hitetlent is teljes hatalommal kéri számon. A hívő ezt tudja, a hitetlen nem hiszi. De elkerülni nem tudja, csak ha megtér! Hívőnek tényleg jó lenni!
2010. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!