Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mélyen hívő vallásos keresztén...

Mélyen hívő vallásos keresztények segí tenétek?

Figyelt kérdés

Még nincs egy éve,hogy megtértem,imádkozom,olvasom a Bibliát,folyamatosan "képezem" magam ha lehet ezt így mondani,de nyilvánvalóan kevesebbet tudok mint az aki ebbe született bele vagy régóta keresztény.Kérdésem arra irányulna,hogy van egy gyermekem akinek nemsokára iskolát kell választanom.Már régen szimpatizálok a waldorf iskolával,ma rendesen belemélyedtem,de olyat találtam amit eddig még nemnem.Elvileg egyes iskolákban kötelezik a szülőket hogy lépjenek be az Magyar Antropozófiai társaságba.Én erről soha nem hallottam még,íme egy honlap:


[link]


Én eddig azt gondoltam,hogy a waldorf inkább keresztény szellemiségű,de a honlapon van Bhagavad Gita könyv,meg olyan szavak hogy spiritualitás,meg szellemvilág,igaz keresztényi témájú könyvek is,de picit már a szcientológia felé érzem hajlónak,de nem tudom vajon helyesen látom-e.Ha okkult,meg ezoterikus tanokról van szó (és elvileg ez szorosan kapcsolódik a waldorf pedagógiához) akkor nem szeretném ide íratni a gyerekem.


Megnéznétek,adnátok tanácsot? Köszönöm!


2014. júl. 17. 13:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A Waldor iskola nevelésének szellemisége alapból összeegyeztethetetlen a keresztény tanításokkal.


Én római katolikus vagyok.

Másoddiplomás pedagógiai gyakorlatomat majdnem egy ilyen oktatási intézményben kezdtem (csak még én is időben utánanéztem, hogy a kijelölt intézmény Waldorf).


Hála Istennek sikerült időben visszalépnem.

Én, keresztényként, nem járatnám a gyerekemet ilyen intézménybe.

2014. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,kifejtenéd kérlek,hogy miért nem?Érdekelne bővebben.És köszönöm.
2014. júl. 17. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!