Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mélyen hívő vallásos keresztén...

Mélyen hívő vallásos keresztények segí tenétek?

Figyelt kérdés

Még nincs egy éve,hogy megtértem,imádkozom,olvasom a Bibliát,folyamatosan "képezem" magam ha lehet ezt így mondani,de nyilvánvalóan kevesebbet tudok mint az aki ebbe született bele vagy régóta keresztény.Kérdésem arra irányulna,hogy van egy gyermekem akinek nemsokára iskolát kell választanom.Már régen szimpatizálok a waldorf iskolával,ma rendesen belemélyedtem,de olyat találtam amit eddig még nemnem.Elvileg egyes iskolákban kötelezik a szülőket hogy lépjenek be az Magyar Antropozófiai társaságba.Én erről soha nem hallottam még,íme egy honlap:


[link]


Én eddig azt gondoltam,hogy a waldorf inkább keresztény szellemiségű,de a honlapon van Bhagavad Gita könyv,meg olyan szavak hogy spiritualitás,meg szellemvilág,igaz keresztényi témájú könyvek is,de picit már a szcientológia felé érzem hajlónak,de nem tudom vajon helyesen látom-e.Ha okkult,meg ezoterikus tanokról van szó (és elvileg ez szorosan kapcsolódik a waldorf pedagógiához) akkor nem szeretném ide íratni a gyerekem.


Megnéznétek,adnátok tanácsot? Köszönöm!


2014. júl. 17. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kereszténység nem nevel szabad szellemben, hisz a családban, a szülői tiszteletben és a legfontosabb: Isten fennhatóságában.

A waldorf sajnos ezeknek a kritériumoknak nem felel meg. Én inkább javaslom, hogy imádkozz az iskoláért, és ne higgy az álkeresztény suliknak, mert azok csak névleg azok.

A gyülekezetedben nincs pedagógus, hogy kikérd a véleményét iskolaválasztásban?

2014. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De itt van egy keresztény olvasmány a témáról:

[link]

2014. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod,nem járok gyülekezetbe egyenlőre.

Hivatalosan evangélikusnak lettem megkeresztelve,de unokatestvéreim gyerekei járnak az itteni evangélikus iskolába ami szimpatikus is lenne,mert van vallási nevelés,imádkozás,templomba járás,de a gyerekek még sem ebben a szellemben élnek,verekednek,bántják,terrorizálják a másikat,az a menő akinek minél jobb,több,drágább divatos kütyüje,holmija van,és a szülők többsége sem hívő semennyire.Tudom tökéletes iskola nincs,de próbálom megtalálni a legjobbat lehetőségeinkhez mérten.

2014. júl. 17. 13:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A waldorf az egyik - ha nem a - legjobb pedagógia. Valójában R. Steiner nevéhez jobban kapcsolódik az antropozófia(mivel ő alapította az iskolát), mint a magához az iskolához. Személy szerint nem tartom a antikereszténynek, hanem egyszerűen egy filozófiának vagy szemléletmódnak. (Vagyis nincs szó okkult tanokról, legalábbis számomra ezek nem okkultak.- keresztény vagyok.)


A waldorf iskola nem keresztény szellemiségű, semmilyen valláshoz nem kötődik- tudtommal.

Nem kell amiatt aggódnod, hogy a gyerek majd "rosszat" tanul, mert tulajdonképpen vallási dolgokat nem tanítanak ott.

Hitre Te taníthatod otthon! Illetve gyülekezetbe is viheted.

2014. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is így tudtam,míg nem olvastam több helyen,hogy kötelezik a szülőt hogy lépjen be ebbe a társaságba ahova én már most tudom hogy nem szeretnék.És ahogy olvasom a belinkelt tanulmányt (köszönöm szépen ezt is) nem is tudnék ezzel azonosulni,mert nem keresztényi.Érdekes lenne ha én Krisztusról tanítanám a gyerekem,a suliban meg a lélekvándorlásról...
2014. júl. 17. 13:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia kėrdezö,örülök hogy megtėrtėrt szabad kereszteny vagyok!

Nos nėz utana Rudolf Steinerröl mert rola hires az iskola. Egybkėnt egy ėpėtesz volt es kutato lett..... ö egy spirtualis okkult izmus tudomany kutatoja volt!!!Szent kutatonak valota tartottak öt!!itt nem kereszteny urnak tetszö iskola van !!tudom neked hasonlitani pl a Titok könnyvehez vagy a Vonzàs törvėnyėhez!!!hisznek valamiben,keresnek valamit valakit,csaj nem a Jėzust krisztust!!! Neten nėzz utana a neve alapjàn nezz.meg több videot a youtobon is es rajossz!! Az ur àldjon meg ės aggyon neked teljes szellemi megujulàst hogy jol dönts !!!(en nem irattnam be ide a gyerekemet)

2014. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,már így,hogy jobban belemélyedtem rájöttem,hogy nem nekünk való ez az iskola.Sajnálom olyan szempontból,hogy tetszett,hogy nem teljesítmény központú,vagy nem annyira mint a mai iskolák többsége,de ezekkel az okkult tanokkal nem tudok azonosulni.Már nem!
2014. júl. 17. 14:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem akarok megbántani, de ez egy óriási butaság. Nagyon hiteltelen ez a szöveg, amit valaki belinkelt. Harry Potter, mint aki a mágiába vezeti a gyerekeket? Tessék?! :D


Na mindegy... ez a te döntésed. MIndenesetre az adott waldorf iskolában érdemes feltenned a kérdéseidet, mert minden iskola kicsit más. Más elvárásokkal, más programokkal. (Egyébként valószínűnek tartom, hogy nem kell belépned ebbe a társaságba sem, ha nem szeretnél.) A pedagógiának semmmi köze ehhez... ilyet az iskolában meg végképp nem tanítanak. Miért tanítanának lélekvándorlást a gyerekeknek? Ilyesmi nem tananyag, és semmi köze a pedagiához. A vallás/ filozófia nem része a waldorf oktatásnak.


(Írtad, hogy nemrég tértél meg; vigyázz a szélsőségekkel, mert egyik véglet sem jó a vallásban!)

2014. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én adtam a linket és akik ezeket írták, azok elismert szak tekintélyek. Kétlem, hogy a válaszadók rendelkeznének akkora tudással és ismerettel, mint ők.

Ugyanakkor a kérdező dönt, én még mindig az imát tartom a leghelyesebb választásnak.

2014. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok "mélyen hívő vallásos keresztény", de szívesen segítek.

Az nem szimpatikus a dologban, hogy kötelezik a szülőket, hogy akárhova belépjenek... ha olyasmihez kell a nevedet adnod, amivel nem értesz egyet, ami nem szimpatikus, akkor szerintem inkább hagyd és válassz más iskolát a gyereknek.

2014. júl. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!