Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliába (újszövetségi...

A Bibliába (újszövetségi rész) Isten neme engedi más, kisebb kultuszok követését, vagy a papok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 08:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
41%
Istennek kell a hívők pénze, vagy a papoknak? :-D
2014. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Miért kérdezted az újszövetségre hivatkozva? És mire gondolsz "kisebb kultuszok" alatt?
2014. jún. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Isten elutasító az ilyen kultuszokkal szemben, ahogy a többi vallással szemben is, hiszen ezeket az emberek különböző istenségek (egyébként gonosz szellemek) tiszteletére vagy segítségül hívására találták ki. Irreális azt várni tőle, hogy elfogadja őket. Megjegyzem, magában a katolikus vallásban is be vannak épülve ilyen kultuszok.
2014. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

2-es: Buddhizmus, hinduizmus, wicca.


3-as: Nem hinném, hogy mondjuk a wicca Úr és Úrnője gonosz szellem lenne.

2014. jún. 22. 09:15
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, Isten világosan megmondja a tízparancsolatban, hogy ne kövess hamis isteneket, mivel egyedül Ő az egy Igaz Isten.


Az az Isten, aki ezeket mondta hidd el, nem változtatta meg a véleményét az Újszövetségben, hiszen ugyanaz az Isten. Isten nem hazudtolja meg magát és Isten nem változik:


Malakiás könyve 3,6: Mert én, az Úr, meg nem változom...

Jakab levele 1,17: Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


Gondolkozz el ezeken az igeszakaszokon:


5Mózes 18,10 Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; 11 Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; 12 Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled. 13 Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel. 14 Mert ezek a nemzetek, akiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.


1Timóteus 4,1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.

2014. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Pietrosol ***** válasza:
14%

Szia!


Az emberi egó!


Minden tanítás hordozhat értéket és mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt. Ha az felfelé visz, valódi. A tanítások különbözhetnek, mert nem minden embernek van szüksége ugyanarra! És ez így helyes, mert mit kezdene egy északi ember egy strandpapuccsal vagy egy déli ember a hótaposóval?

2014. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%
Erről beszéltem Pietrosol. Már csak a válaszodból ítélve, benned nem valósult meg Isten országa, mivel ellent mondasz az Igének, közben ajánlgatod másoknak a hamis isteneknek a követését.
2014. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, én meg meg vagyok győződve róla, hogy gonosz szellem a wicca ura is meg az úrnője is.

Egy jó van, a mindenható Isten, aki a Földet is teremtette.

Minden más szellemi forrás gonosz.

Ezt lehet nem elhinni, nem én fogok pórul járni.

A fehér mágia is gonosz szellemeket energizál.

Csak ott ugye el lehet altatni a lelkiismeretet, hogy "dehát én jót akarok". Iszonyatos pusztítást tudnak végezni a "jóságos" gonosz szellemek, saját tapasztalat.

Utána Istennek is túlóráznia kell az emberen hogy egyáltalán újra élvezhető legyen a létezés.

2014. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Torba Attila:


Én az újszövetségi Istent kérdeztem Időközben ugyanis sokat fejlődött a zsidók Isten-képe?


Azon kívül ha Isten útálja a boszorkányokat, halottidézőket stb, akkor miért tette lehetővé, hogy létezzenek?


Ami a végét illeti: Tehát a buddhák gonosz szellemek? A wicca Isten-pár gonosz?

2014. jún. 22. 09:49
 10/37 anonim ***** válasza:
76%

Igen kérdező, ezek gonosz entitások/hamis (nem igazi) istenek (kis i-vel).


Nézd meg ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZZ5AWVMtxc

2014. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!