Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnek boldogok a...

KZitus kérdése:

Hogyan lehetnek boldogok a családok?

Figyelt kérdés
Mit gondol Isten a családokról? Mit ír erről a Biblia?

2014. jún. 20. 08:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Idézetek a jw.org-ból


„Jehova, a boldog Isten azt szeretné, hogy a családok boldogok legyenek (1Timóteusz 1:11)”


A hivatkozás arra vonatkozik, hogy boldognak nevezi Istent, és nem arra, hogy a családok boldogok legyenek. Tehát a hivatkozás rossz.


„Ha engedelmeskedni akarunk Istennek, oly módon törvényesítjük a házasságunkat, ahogyan azt az országunk törvénye megköveteli”


Nono! A törvény nem követeli meg a házasságot. Sőt, a családtámogatási törvény megkülönböztette az élettársi és a házastársi kapcsolatban született gyermeket, amit az alkotmánybíróság alkotmányellenesnek titulált, és a törvény szövegét meg kell változtatni.


„Isten Szava nem ajánlja a különélést a nehézségek megoldására. Lásd: 1Korintusz 7:10–13.”


Az említett idézet például arra vonatkozik, hogy ha elhagyja, ne házasodjon össze mással. Tehát ha egy alkoholista, antiszociálissá vált férjtől nyugodtan elmehet az asszony, de tartsa tiszteletben, hogy a férje még él, és ne menjen hozzá addig senki máshoz.


„Ám ahhoz, hogy a gyermekek boldogok legyenek, fontos, hogy megszeressék Istent, és odafigyeljenek arra, amit mond (Efézus 6:4). Nagy hatással lesz rájuk, ha látják, hogy a szüleik szeretik Istent.”

Ef.6;4 Ti is atyák ne ingereljétek gyermekeiteket, hanem neveljétek azokat az Úr tanítása és intése szerint.


Igen, és az Úr tanítása a kegyelem, és a hosszútűrés. Nem a törvényeskedés.


Ilyenkor mindig Jób jut eszembe. Igaz ember volt, aki imádkozott és áldozott gyerekeiért, mert tobzódtak. Hááát, ilyen egy igaz embert…


Tehát a jw.org-os írás sok pontban sántít. A mondanivalója, hogy legyünk boldog család, nem rossz, de teológiai levezetése hibás.

2014. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szervusz kedves anyata



Köszönöm az idézeteidet:)


Tényleg másként látjuk a dolgokat, éppen ezért köszönöm, hogy megírtad :)

„Jehova, a boldog Isten azt szeretné, hogy a családok boldogok legyenek (1Timóteusz 1:11)” - én egyetértek ezzel a megállapítással, mert Isten a maga képére teremtette az embert(amely nem külső kinézetet jelent), így az ember vissza tudja tükrözni Istennek ezt a (boldogság)tulajdonságát IS, a házaságban is.

Gondolj Ádám szavaira, amikor meglátta Évát, akit Isten odavitt hozzá, és ezzel "hházasnak" tekintette őket.


„Ha engedelmeskedni akarunk Istennek, oly módon törvényesítjük a házasságunkat, ahogyan azt az országunk törvénye megköveteli” - ezzel is egyetértek, mert van egy másik bibliai alapelv, amely kötelező a házasságra is: "Róma 13:1 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában." Minden keresztény KÖTELES az ország törvényét betartani, ahol él.

Amelyik országban a törvény az anyakönyvezetőnél kötött házasságot ismeri el törvényesnek, ott a keresztények ezt Isten előtti felelőségnek tekintik az idézett Isteni utasítás miatt.

Vagy M-on nem ez a helyzet? Házastársaknak tekinti a törvény az együtt élőket?



„Isten Szava nem ajánlja a különélést a nehézségek megoldására. Lásd: 1Korintusz 7:10–13.” = Az említett idézet például arra vonatkozik, hogy ha elhagyja, ne házasodjon össze mással. Tehát ha egy alkoholista, antiszociálissá vált férjtől nyugodtan elmehet az asszony, de tartsa tiszteletben, hogy a férje még él, és ne menjen hozzá addig senki máshoz.

Kedves válaszoló: az általad idézett rész egyáltalán nem arról szól, mint amiről írtál. Figyeld meg:

1Korintusz 7:10–13

Azoknak, akiknek van házastársuk, utasítást adok, de nem én, hanem az Úr, hogy a feleség ne menjen el a férjétől; de ha elmenne is, maradjon házasság nélkül, vagy pedig béküljön ki a férjével; és a férj ne hagyja el a feleségét.

A többieknek pedig azt mondom, igen, én, nem az Úr: ha valamelyik testvérnek nem hívő felesége van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el őt; 13 és az az asszony, akinek nem hívő férje van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el a férjét." Ez például rólam is szól, aki több évtizede élek nem hívő párommal:)


„Ám ahhoz, hogy a gyermekek boldogok legyenek, fontos, hogy megszeressék Istent, és odafigyeljenek arra, amit mond (Efézus 6:4). Nagy hatással lesz rájuk, ha látják, hogy a szüleik szeretik Istent.”

Ef.6;4 Ti is atyák ne ingereljétek gyermekeiteket, hanem neveljétek azokat az Úr tanítása és intése szerint. = ezzel iss teljesen egyetértek. Csak az a gyerek válik boldog, kiegyensúlyyozott felnőtté, aki ismeri istent, és a tanítésait. Rengeeteg taapasztaalatot írhatok erről!


"Ilyenkor mindig Jób jut eszembe. Igaz ember volt, aki imádkozott és áldozott gyerekeiért, mert tobzódtak. Hááát, ilyen egy igaz embert… " - ezzel teljesen egyetértek. Jód Istenfélő volt, és erre nevelte a gyermekeit is jó példájával.


" A mondanivalója, hogy legyünk boldog család, nem rossz, de teológiai levezetése hibás." - nem találtam benne hibát.


Lehet hogy más szempontból látjuk? :)

2014. jún. 21. 12:01
 13/13 anonim ***** válasza:

KZitus!


Nem szeretnék végelláthatatlan vitába bonyolódni, így megpróbálom elmagyarázni, hogy mi a problémám jw.org ezirányú írásával. Kérlek, próbáld meg jól érteni.


1.


„Jehova, a boldog Isten azt szeretné, hogy a családok boldogok legyenek (1Timóteusz 1:11)”

Hermeneutikai, azaz magyarázási gondom van ezzel. Ugyanis idézi az 1Tim-t, mintha ezzel magyarázná a kijelentését, hogy Isten azt akarja, hogy a családok boldogok legyenek. Holott az 1Tim 1;11 így hangzik: „A boldog Isten dicsőségének evangéliuma szerint, mely reám bízatott.”

Tehát nem a kijelentését támasztja alá, hanem a „boldog Isten” szószerkezetet. Azt, hogy Isten boldog családot akar, azt nem támasztotta alá a Bibliából.

Amit a válaszodban magyaráztál az nem teológia, hanem filozófia.



2.


„Minden keresztény KÖTELES az ország törvényét betartani, ahol él.”


A törvény NEM kötelezi a párokat a házasságra. Tehát ez csúsztatás. Anno viszont kötelezte bizonyos állampolgárait, hogy sorkatonai szolgálatot folytassanak. Úgy tudom, hogy Jehova Tanúi vállalták a börtönt, mert ennek nem akartak megfelelni. Ilyenkor hol volt a Róma 13 idézet? Ahogy írtam is, a családtámogatási törvény különbséget tett a házasságban illetve az élettársi kapcsolatban lévő gyermek között, amit az alkotmánybíróság alkotmányellenesnek ítélt. Olvasd el magad, úgy vélem a HVG.hu elég autentikus ebben.

[link]

Idézem: „Az Alkotmánybíróság (Ab) szerint a közös háztartásban, együtt nevelt gyermekek után ugyanannyi családi pótlék jár akkor is, ha az őket nevelő szülők házasságban, és akkor is, ha élettársi kapcsolatban élnek.”


A jw.org azt jelenti ki, hogy a törvényt be kell tartani. Viszont a törvény nem kötelezi a párokat arra, hogy összeházasodjanak. Tehát ezt jóhiszeműen csúsztatásnak hívom, rosszhiszeműen hazugságnak hívnám.

Nagyon hamis teológiai érvvel próbálja beetetnie az olvasót. (Elég nagy sikerrel…)



3.


1Korintusz 7:10–13-at szépen próbáltad magyarázni, de nekem nem ez volt a gondom ezzel. Az idézethez ezt a következtetést vonja le: „Isten Szava nem ajánlja a különélést a nehézségek megoldására”. Holott az idézet NEM erről szól.



4.


„ezzel is teljesen egyetértek. Csak az a gyerek válik boldog, kiegyensúlyozott felnőtté, aki ismeri istent, és a tanításait. Rengeteg tapasztalatot írhatok erről!”


Nem értek egyet. Nem egy masszív ateista családot ismerek, akik boldogok, gyermekeik remek tanulók, nem dohányoznak, nem isznak, és józanul szemlélik a környezetüket. Tehát a „csak” szó itt nem helyénvaló. És lehet sorolni ellenpéldát is, hiába a vallásos neveltetés, Tanúként is, a gyermeke nem beszél vele. Itt lehetett olvasni a gyakorin ezt a vallomást. Ha jól emlékszem (ha rosszul emlékszem, bocsánat) Katy van (volt) ilyen cipőben.



Ha már az újszövetségi idézeteknél tartunk, és a kérdésre válaszoljak, az újszövetség nem tartalmazza azt a szót, hogy család. Az ószövetség is szinte kizárólag csak nemzetségtáblázatokkal kapcsolatban említi.


„" A mondanivalója, hogy legyünk boldog család, nem rossz, de teológiai levezetése hibás." - nem találtam benne hibát.”


Jaj, jaj, dehogy nincs! Pontosan azt teszi a jw.org az ilyen filozófiai kérdésekkel, mint az adventisták gasztronómiai kérdések esetében. Teológiai köntösbe próbálják húzni vagy a filozófiájukat, vagy a gasztronómiai elveiket. Látod, csak két bekezdést elemeztem, és már ennyi gikszert találtam. És még hátravan öt. Bele sem kezdek. Borzasztó.

2014. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!