Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » T. Jehova Tanúi hány alkalomma...

Crussader kérdése:

T. Jehova Tanúi hány alkalommal tévedtek elődeitek Armageddonnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Inkább az érdekelne,hogy Ti Jehova Tanúi mennyire vagytok tájékoztatva a Társulat tévedéseivel kapcsolatban.

2014. máj. 5. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Szia


Jehova Tanúi nem ihletett próféták, mert Ők a biblia alapján egy feladatot kaptak, még pedig a nemzeteket tanítani és prédikálni Isten királyságának jó hírét.


Armageddon időpontját senki nem tudja, és nem is adja meg senkinek, mert minden nap úgy kell élni, mint ha a holnapi lenne az utolsó.

A Tanúk soha nem adtak konkrét időpontot, mindössze mi is a jelekből tájékozódunk hogy egyre kevesebb van már belőle. Sajnos voltak némely emberek akik a Tanúk közül azért váltak ki mert egyéni várakozásuk nem hozta meg az eredményt, és olyan dolgokat tettek, ami később nem vált be és kiválva azzal vádolják a Tanúkat, hogy be csapták őket.

1976- ban egy cikk arra utalt, hogy 6000 éves az emberiség

s ezt sokan úgy értelmezték egyénileg, hogy itt a világ vége

sokan felvettek kölcsönöket abban a reményben hogy már nem kell vissza fizetni.

s itt kezdődtek a vádaskodások....


s a "Társulat" pásztorai Jézus kinevezett rabszolgái, hogy megadják az embereknek a szellemieket a kellő időben.

S hogy egy tanításban hitben imádatba egyesítse az Istent szerető embereket, Jézus halála által.

Minden múltbeli dolgokat tudunk, aki nem az egyéni hiba mert nem nézett utána.


Evvel az erővel azt is mondhatjuk, hogy az egyházak sok csúnya dolgokat tettek Isten nevében, még is nagyobb a támogatottsága, s ezt nem kérdőjelezi meg senki, pedig ember életek látták kárát.


Katy Weaver

2014. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kérdező: minden esetben ezt másolja be, a többi időpontot figyelmen kívül hagyja, amiből van sok. Nem tudod látásra bírni.
2014. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves Katy itt most nem "más"vallásokról van szó hanem a tietekről.

De biztos vagyok benne,hogy minden katolikus tud a keresztes háborúkról meg az inkvizícióról de egyikük sem tagadja egyháza hibáit,ez a nem mindegy. :)

És most akkor térjünk vissza hozzátok.

Jártamban keltemben elém került a Májusi Őrtorony és láss csodát,mi áll a cím lapon?

"Valaki lát a jövőbe"?

És belenézek....egyetlen említést sem tesz a Társulat tévedéseiről,hogy pontosabban fogalmazzak C.T.Russel tévedéseiről, :/ pedig elég szép "baklövéseket"követett el.

Szerinted ez igazságos a hívekkel szemben,veletek szemben?

Itt nem is a kívül állókról van szó hanem rólatok a hű Tanukról!

Nekem ilyenkor el szokott menni az étvágyam és hánynom kell a sok hazugságtól amivel becsapják azt a sok felkészületlen embert,és ezt a gaztettet sajnos legtöbb alkalommal az ember saját házában követik el.

Hol vannak a kérdőjelek kedves Katy?

Vizsgáljátok meg,hogy mibe vagytok....nyakig.

2014. máj. 5. 23:51
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö


Az apostolok /ezt elolvashatod a Cselekedetek könyve elsö fejezetében/ Jézustól ezt kérdezték: "Most állítod fel a királyságot Izraelben?"


Jézus azt mondta, nem a ti dolgokot tudni az idöket, hanem feladatot adott nekik hogy hirdessék az Isten országa jó hírét.


Nézd Jézus Krisztus megmondta, hogy a napot és órát még Ö sem tudja, csak az Atya.


De a közelséget tudjuk, aszerint amit a Máté 24 részében Jézus maga megjövendölt.


Azt mondta, hogy legyünk éberek, hogy nehogy felkészületlenül érjen minket "az a nap"


Elödeink és mi látjuk a Bibliai jövendölések teljesülését az utolsó napokkal kapcsolatban 1914-töl.


Azóta szívszakadva várjuk, hogy beteljesüljön a Biblia próféciája, mert tudod csodás , nagyon csodálatosan szép jövöt készít Jehova Isten az emberiség számára


Mihez is hasonlítsan ezt neked? Talán ahhoz, ha a tudósok tudják hogy egy vulkán ki fog törni. Annak vannak bizony elöjelei is. A lakosság ha néhányszor ok nélkül elmegy othonról attól tartva, hogy kitör a vulkán, és még nem következett be, bizony ez nem jelenti azt, hogy soha sem fog kitörni



Így van ez az Armagedoni csatával is. Mi figyeljük az eseményeket, amik a világban történnek. Összehasonlítjuk a Biblia jövendölésével.


Kedves kérdezö, próbálj meg egy kicsit te is odafigyelni, milyen jeleket jövendölt meg Jézus Krisztus és a Biblia többi írója. Ne figyelj kérlek a "csúfolódókra"..


Katy

2014. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!

Egyetlen egy probléma sincs a jelekkel,hisz azt mindenki látja.

Nekem személy szerint még azzal sincs különös problémám,hogy Russel tévedett mert nem vagyok érintett.

Russel is csak egy tökéletlen ember volt aki rosszul értelmezett valamit aminek sajnos elég súlyos következményei voltak.

De ez már a múlt!

Viszont ami valójában zavar az nem más mint a takargatás a hallgatás és a "kézmosás" a Társulat részéről.

Elítél másokat akik ugyan azt tettek mint Russel de saját hibákat kikerüli.

Ez az ami zavar,mert sok,nagyon sok embernek fogalma sincs,hogy miről van szó.

2014. máj. 6. 09:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Én már tételesen össze is szedtem a hazugságokat forrással együtt, a rengeteg időpontot már mutattam, újsággal együtt, ahol világosan le van írva, hogy akkorra épp mit jövendöltek, és ezekből még semmi sem következett be.

Azt hiszed használt? Ezek szándékosan vakok. Hagyd, idő és energia pocsékolás. Nekik jó a ganéban fetrengeni, de te ne vesd eléjük gyöngyeid.

2014. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a biztató szavaidat! :)

Lehet,hogy igazad van,és több mint valószínű,hogy nem tévedsz. De valahogy nem tudom megérteni,hogy ők miért nem tesznek fel kérdőjeleket saját maguknak,miért nem veszik a fáradságot és járjanak utána,hogy miben hisznek?

Egy ép eszű ember(elnézést) nem hagyja magát becsapni.

Én megvizsgáltam a vallásomat,egyetlen szóval sem mondom,hogy az enyém az igazi vagy,hogy az enyém a tökéletes és hibanélküli vallás,mert nem! Egyetlen vallás sem tökéletes,aki azt mondja,hogy az övé a tökéletes az hiú ábrándokat táplál és saját magának okozhat kárt.

Mind1 a lényeg az,hogy könnyebb meglátni más szemében a szálkát mint a sajátjában a gerendát.

2014. máj. 6. 11:45
 8/16 anonim ***** válasza:

ha valaki mond valamit és az nem Isten től van nem teljesedik be ,ne higgyetek neki.

Ha Isten üzen valaki által és az beteljesedik ,higgyetek neki.

Na ezért nem szabadna hinni a tanúknak ,mert ha vak vezet világtalant ,mindketten gödörbe esnek.

2014. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tudod kérdezö szomorú olvasni, hogy az utolsó biztat téged.


Hasonlításképpen leírtam neked a vulkán kitörést. Képzeld el, jó barátnak tartanád-e azt, aki azzal vigasztalna téged, hogy maradj ne figyelj oda, hisz már néhányszor azt hittük kitörik a vulkán....maradj, buta mind aki vigyáz. Jön a vulkán és te a családoddal együtt ott veszel.... Ez jó barát? Hálálkozhatsz neki?


Ne Russzellal foglalkozz. Értsd meg kérlek, hogy Jehova kellö idöben adja az utasításokat népének. Ö akarja, hogy figyelmesek legyünk, ne aludjunk el. Ne lustuljunk el.


Figyeld csak meg amikor az izraelitákat kivezette Egyiptomól, újabb és újabb utasításokat kaptak.

Ma is így van...mi lesz veled ha lemaradsz? Kinek fogod köszönni?


Katy

2014. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 sandor76 ***** válasza:

Teljes mertekben tisztaba vagyunk a tevedesekkel,es elfogadjuk.

Ismered a meset?

Jon a farkas,jon a farkas,mindenki megijed es elfut.

De a farkas nem jott.

Jon a farkas,jon a farkas,mindenki megrezzen,de nem futnak.

De a farkas nem jott.

Aztan,Jon a farkas,senki nem figyel ra,nem ijed meg,nem menekul.

Es jott a farkas....

2014. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!