Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Ez alatt mit...

Jehova Tanúi. Ez alatt mit lehet érteni?

Figyelt kérdés

A napiszövegben olvastam hogy Az intim együttlét helyénvaló módon tudja kielégíteni az érzelmi és fizikai szükségleteket. De a perverz gyakorlatok egyáltalán nem tetszenek Istennek.


Mit értünk az alatt hogy perverz gyakorlatok?


2014. ápr. 25. 14:06
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Örülök hogy te tudod én mit tudok és mit nem. Örülök hogy te abban a korban éltél. Örülök ennek a cseppet sem beteg véleményednek.:)
2014. ápr. 27. 00:57
 32/40 anonim ***** válasza:

A szövegértelmezéseddel problémák vannak. Kérdeztem, hogy tudod-e, nem kijelentettem. Egyébként nem éltem akkor, de sokat olvasok, és nem regényeket. Történelmi, vallási és egyéb ismeretterjesztő könyveket. És igen, lehet tudni, hogy akkoriban hogy történtek ezek a dolgok. Vagy nagyon fiatal lehetsz, vagy csak nem szeretsz tanulni/olvasni. Jah persze... el is felejtettem, a te vallásodban ezeket nem nézik jó szemmel. De ez az elmebetegség nem az én véleményem, a te Istened tökéletes akarata.

De még mindig nem mondtad, ez a te bibliádban hogy hangzik, és mi is a nem elmebeteg értelmezése. Mert ok, átmentél személyeskedésbe, követtelek hátha ezen a szinten te is megérted amit írok, de most visszatérhetünk a történet egyéb értelmezéséhez, mert a "mindenki hülye csak én vagyok traktor" stílusú mellébeszélést én személy szerint már unom kicsit. Tehát újra...:

Szerinted mi a történet nem elmebeteg értelmezése? Hogyan történtek a dolgok a te vallási nézeteid és bibliád szerint?

2014. ápr. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felnőtt ez tény, és még csak tanulmányozok, de annyi eszem még van hogy tudjam amik a Bibliában vannak azok nem elmebeteg történetek. Mert csak egy elmebeteg mond ilyet. Igencsak kedvesen válaszoltam az elején hátha ér nálad valamit de te már mindenbe bele kötöttél kezdettől fogva. Nem fogom az időt húzni egy olyan emberrel aki így nyilatkozik Istenről. Vissza akarsz térni megint pedig ha eddig nem értetted ezután se fogod. Nem csak te unod hanem én is úgyhogy Jóéjt!
2014. ápr. 27. 01:30
 34/40 A kérdező kommentje:
Ui: Ne állítsd be magad olyan okosnak..
2014. ápr. 27. 01:32
 35/40 anonim ***** válasza:

Nem állítottam be magam okosnak. Az egyik legnagyobb problémám önmagammal szemben, hogy nagyon keveset tudok ahoz képest, amennyit szeretnék. Ezért olvasok, hogy ez javuljon, de a nálam 5-10 évvel idősebbekhez képest (akik fejlesztik a tudásukat) így is nagyon butának érzem magam. De az mindenképpen dicséretes, hogy fiatalon valami komoly téma iránt érdeklődsz és nem a bulikra meg a piára koncentrálsz! Ettől függetlenül tartom azon véleményemet, miszerint a biblia az adott kor felfogását tükrözi, nem pedig egy időn felüli tökéletes lény gondolatait. Bárhogy is, kívánom, hogy találd meg azt az utat, amiben teljesnek érzed magad (legyen ez a tanúknál vagy bárhol máshol).

És ugyan én reggelig még nem feküdhetek le, neked azért jó pihenést kívánok!

2014. ápr. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Az elejétől kezdve beszélhettél volna így, akkor talán megértjük egymást. Nem az én világom a bulik és hasonlók nem szeretnék az e világi gusztustalan módok szerint élni. Reméljük egyszer megtudod mi is az igazság.
2014. ápr. 27. 02:00
 37/40 anonim ***** válasza:

Kellemes szép reggelt kívánok, kedves kérdező! :)


Viszont azt még mindig nem írtad le, hogy te hogyan értelmezed ezt a nőrablós dolgot...


További napsugaras szép napot kívánok! :)

2014. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Úgy hogy mindennek megvolt az oka. Ennyire egyszerű, mindenkit elgondolkodtat hogy mi miért történt de ezt csak a jó Isten tudja. Konkrétan nem fogok hülyeségeket állítani hogy mi miért volt hisz ezt senki nem tudhatja igazán. Találgatni lehet, meg hogy abban a korban mi volt meg stb. akkor se leszünk okosabbak. Isten csak annyit fog elénk tárni amit még feltudunk fogni és nagyon sok mindenről nem is tudunk semmit mert kb megbolondulnánk. De egyébként egy igazságos Istenről beszélünk szóval ha féled Őt nem fogod megkérdőjelezni, mert nem más fog rosszabbul járni.

Szép napot!

2014. ápr. 27. 12:47
 39/40 anonim ***** válasza:

Akkor még jó, hogy nem félem Őt, így bármikor megkérdőjelezhet :P

Ja és az még kimaradt... eszem ágában sincs visszatérni. Tényleg voltam keresztény, mivel nagyon komolyan annak neveltek (nem csak az ünnepi mise volt nálunk... heti 2 istentisztelet, napi szintű bibliaolvasás meg ima...). Így alapnak vettem az egészet. Aztán mikor 18 voltam (tudom, kicsit későn), rájöttem, Pál nem tartozhat a Bibliába. Na meg vannak azok a szent könyvek, amik utalnak olyanokra, amik nincsenek benne a Bibliában. Itt elővettem még a töritudásomat, és megvilágosodtam. Amit ma bibliának nevezünk, azt emberek raktát össze. Ez nagyobb sokk volt, mint amikor megtudtam, hogy nincs télapó, a gyerek pedig hogyan készül... de túléltem... Mostanra jutottam el oda, hogy már egyáltalán nem tudom miben hiszek, de azt biztosan tudom miben nem! A dogmákban, a bibliában és abban, hogy nem használhatom a józan eszem és logikámat. Így nyugott szívvel kérdőjelezek meg mindent :)

(a tegnap éjjeli vitapartner)

2014. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Hát én erre nem lennék ilyen büszke. Te tudod, te életed.
2014. ápr. 27. 17:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!