Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Ez alatt mit...

Jehova Tanúi. Ez alatt mit lehet érteni?

Figyelt kérdés

A napiszövegben olvastam hogy Az intim együttlét helyénvaló módon tudja kielégíteni az érzelmi és fizikai szükségleteket. De a perverz gyakorlatok egyáltalán nem tetszenek Istennek.


Mit értünk az alatt hogy perverz gyakorlatok?


2014. ápr. 25. 14:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Hát... az a sztori nekem elég elmebeteg, amikor Benjamit törzsét az Úr ki akarta írtani, párszázan elmenekültek a hegyekbe, majd Isten meggondolta magát (úgy tűnik a Tökéletes elég hirtelenharagú, arról nem is beszélve, h Salamon azt írta róla sosem bánja meg amit tesz, itt viszont megbánta, h ki akarta írtani. De mondjuk ez nem az egyetlen, hisz pl. Saul királlyá tételét is megbánta...), visszahívatta az elszéledt juhait, de mivel mind ffi volt, nem tudtak szaporodni, ezért Isten úgy gondolta, egy szomszédos nép 12-14 éves lányait, középkorú pasasok raboljanak el, tartsanak fogva, erőszakolják őket.

De az sem normális, hogy Salamon királyunk (akinek kb. 1000 csaja volt (300 ágyas 700 feleség vagy fordítva)) fia megerőszakolta a féltestvérét, ezért persz a lány is egy szajha... Ez a normális felfogás.

És akkor már ne is említsük a 3Mózesben leírt törvényeket. A legtöbbje elég hajmeresztő...

2014. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Eléggé elferdíted a dolgokat.. De én ezen egyebet sem tudok csak mosolyogni..:)
2014. ápr. 26. 23:04
 23/40 anonim ***** válasza:
Akkor megosztanád velem a sztorit "ferdítés" nélkül? Ahogyan te látod ezeket.
2014. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira vakok az emberek hogy sok mindent nem vesznek észre. Abban az időben is ahogy most is tökéletlen bűnös emberek éltek/élnek akik vétkeznek. Az meg hogy a Vörös tengert Isten ketté választotta és egyiptomot ilyen csapásokkal sújtotta, azt mind mind a saját dicsőségére tette. Megmutatva hogy Ő az egyedüli igaz Isten akihez senki nem ér fel és akik szolgálják Őt azokat megmenti. Az hogy ilyen csapásokkal sújtotta, ezt látta jónak azt te mint egy tökéletlen ember ha lehet inkább ne állítsd be elmebeteg dolognak. Képes félelmetes és csodálatos dolgokat tenni de ha hiszel Istenben akkor ez egy nyílvánvaló és logikus dolog.
2014. ápr. 26. 23:16
 25/40 anonim ***** válasza:

Én nem az exodusról, sem a tökéletlen emberekről beszéltem. Hanem Isten ellentmondásos személyéről, és kegyetlen, sokszor aránytalan parancsairól (parancs, nem pedig csoda). Mit forgattam ki? A szűz lányokat akkoriban tizen pár évesen férjhez adták (mindenhol). Tehát akik elől táncoltak, a fiatal szűz lányok 12-14 évesek voltak, hisz már menstruáltak (tehát szülésre alkalmasak voltak), szépek voltak, mégis szüzek. Azaz nagyon fiatalok! A törzs férfi tagjai azok voltak, akiknek volt elég élettapaszralatuk, erejük és kitartásuk aminek köszönhetően túl tudtak élni. Tehát nem az idősek és nem is a fiatalok. Na most képzeld el a szitut. Ünnepelsz, jó a hangulat, majd hirtelen ilyen pasasok tűnnek elő, és a szép és fiatal lányokat magukkal viszik. Gondolom ők ennek nem örültek. Bekerültek hirtelen egy idegen néphez, nem látták többet a családot, senkit akit addig ismertek és akire számíthattak. Majd mivel csak a szaporodáshoz kellettek, és valószínű önszántukból nem engedtek, sokféleképen nem alakulhatott. A negyvenes férfi lekevert 1-2 pofont a tizenéves lánynak, hogy ne tiltakozzon annyira, majd megerőszakolta. Mind ezt Isten mosolyogva nézte, hogy igen, a parancsa beteljesült. Elégedett volt azzal amit látott, hisz ez az Ő tökéletes akarata.

Szóval... mi is ennek a másik értelmezése?

2014. ápr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Van egy történet amit te leírsz a saját agyszüleményed szerint ahogy te azt gondolod hogy hogy történt. Jó lenne ha feltűnne hogy te kreálsz elmebeteg történetet az egészből. Egyébként kezd szánalmas lenni ez a kombinálás szóval itt kb befejeztem.
2014. ápr. 26. 23:57
 27/40 anonim ***** válasza:

Persze, hogy befejezted, mert te is tudod, erre nincs nem elmebeteg válasz. Különben leírtad volna, hogy mit látok benne rosszul, de te megint csak mellé beszélsz, mint amikor a csodákat hoztad fel...

Bírák 21 (Károli):

20. Ezt parancsolák azért a Benjámin fiainak:

Menjetek el, és leselkedjetek a szőlőkben.

21. És ha látjátok, hogy jőnek Siló leányai a

körtánczban tánczolni, akkor jőjjetek elő a

szőlőkből, és vegyetek magatoknak kiki feleséget

a Siló leányai közül, és menjetek el a Benjámin

földére.

22. Ha aztán atyjaik vagy testvéreik hozzánk

jőnek perlődni, akkor azt mondjuk nékik:

Könyörüljetek rajtuk mi érettünk, mert nem

hozhattunk mindeniknek feleséget ama hadból,

és minthogy nem ti adtátok nékik, most nem

vagytok vétkesek.

23. És ekképen cselekedtek a Benjámin fiai, és

vőnek feleségeket az ő számuk szerint a

tánczolók közül, a kiket elraboltak. És elmentek,

és hazatértek örökségükbe, és felépítették a

városokat, és azokban laktak.

2014. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
De hogy az eredeti témához is visszatérjek, ez persze tetszik az Úrnak, de a közös megegyezésen alapuló orálszex nem...
2014. ápr. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Feleség!!! Ismétlem feleség!!! nem megerőszakolni rabolták el... te jó ég. Amúgy eleve nem tudom mit hittem mikor a károlit olvasod, gondolom református vagy. Mindenki abban hisz és úgy hisz ahogy akar. De ha református vagy vagy akár katolikus akkor nincs miről beszélni mert ha megfigyeled akkor hamis vallás.
2014. ápr. 27. 00:27
 30/40 anonim ***** válasza:

Nem vagyok keresztény.

De te ismered azt a kort és a bibliát? Mit jelentett akkor a feleség? Nem azt, hogy ültek az ágy szélén és megbeszélték a dolgokat. Atyaég! Hány éves vagy? Feleséget vettek, tehát olyan lányt, aki szül nekik guereket. Házasságon kívül ez nem volt megengedett. Nem kérdezte akkorivban senki meg a lányokat, hogy akarják-e. Hazavitte, megdugta, jöttek a gyerekek, a lány meg gondoskodott róluk, főzött és engedelmeskedett. Ha nem lett volna a felesége meg sem erőszakolhatta volna törvényesen. Így megtehette. Vagy te arra gondolsz, a lány pityerget, mert meg volt ijedve, a férfi leült mellé, megkérdezte mi a baj, megölelte és hónapokig csak beszélgettek? Nem olvasol túl sok romantikus regényt?

2014. ápr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!