Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, hogy kell...

Tymm kérdése:

Jehova tanúi, hogy kell érteni a bibliából a Márk 16:17,18 versét?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 03:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Miért kérdezi bárki is a jehovákat. Annyira gagyi, amit azok hirdetnek. Akinek kérdése merül fel a Biblia valamelyik részével kapcsolatban az talál hitelesebb magyarázatot is.
2012. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

valahogy igy ! halgasd végig ! sokat el árul !

http://www.youtube.com/watch?v=8ueQ6LgIBj8

2012. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Rosszul adtad meg az igehelyet, a fejezet száma hiányzik.
2012. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%

Ezeket a verseket bizonyos V. század utáni kéziratok (a Codex Alexandrinus, a Codex Ephraemi és a Codex Bezae) és fordítások (a latin Vulgata, a Cureton-féle szír változat és a szír Pesittá) tartalmazzák, de a Codex Sinaiticus, a Codex Vaticanus, a sínai szír kódex és az örmény változat kihagyja őket. A régi görög kéziratoknak szinte egyetlen példányában sem volt megtalálható ez a rész. Valamint a szókincse eltér Márk szókincsétől, és a szövegkörnyezete is más.

De térjünk rá a lényegre. Ha ez a rész eredeti, akkor vessük össze azzal, hogy mit mondott Pál apostol.

"Legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni"

Tehát az ókori adományok, mint a nyelveken szólás, és ehhez hasonló dolgok meg fognak szűnni (már megszűntek).

Valamint ehhez még ezt mondja:

"A szeretet soha nem vall kudarcot." Tehát Krisztus követőinek és Isten imádóinak napjainkban a szeretet maradt meg, és ez soha nem vall kudarcot.

(1Korintusz 13:8)

2012. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

10:46

A Jehova tanuinak istene ezek szerint olyan gyenge ,hogy nem tudta tisztán megőrizni az ő beszédét.Vigyázat sose lehet tudni vajon nem később toldották e be és tiszta táplálékot kapnak e Istenüktől.

Pedig meg van írva:" a teljes írás Istentől ihletett..."

Ja de lehet ezt is csak később írták be.

Mert ami nem illik bele az ő világképükbe annak szükségszerűen később kellett hozzátoldani a Bibliához.

Az véletlenül sem jut eszükbe ,hogy ők hibáznak valahol mert bizony nem követik őket jelek a Biblia alapján.

Milyen szánalmas képmutatás!

2012. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Doktor Nyelvész! Nagyon köszönöm az értelmes válaszod. Nagyon hasznos volt számomra! Szép életet neked továbbra is és erősödj tovább a hitedben!
2012. jan. 20. 22:24
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Doktor Nyelvész!


Amit te mondasz nem igaz,a nyelveken szólás ajándéka még nem töröltetett el. Onnan tudom, hogy én is megkaptam a Szent Szellem keresztséget és sokszor felgerjed bennem a Szent Szellem imádságra és imádkozik általam.


Ezt a szakaszt úgy kell érteni, hogy Jézus legyőzte az ellenség minden erejét és ezt az erőt átruházta a keresztyénekre.


Filippi 2:5-11


Jézus nevére minden tért meghajol. Jézus nevére még a gonosz szellemek is engedelmeskednek. Ezt lehetett látni a tanítványok életében is, ez az erő ez a hatalom működött náluk is a Szent Szellem által,amit Jézustól kaptak.


Máté 10:1,Lukács 9:1, Márk 6:7


Erőt és hatalmat adott nekik minden ördög felett, és a betegségek gyógyítására.

Itt Jézus ugyanezt az erőt és hatalmat ruházta a tanítványokra amit a Mennybemenetele előtt is adott. Csak annyi a különbség,hogy itt csak a tanítványoknak adta amikor pedig Mennybe ment ez az erő és hatalom az összes keresztyénnek megadatott (Csak sokak életében azért nem működik mert nem hiszik el,hogy van ilyen hatalmuk.)


Mit láthatunk? Jézus adta ezt a hatalmat nekik,elmentek megtették amit Jézus mondott nekik ekkor,visszatértek és..


Márk 6:12-13


Sok ördögöt kiűztak sok beteget megkentek olajjal és meggyógyítottak.


Mit láthatunk? Jézus adott hatalmat a tanítványainak vagy nem? Működött a hatalom?


Persze,hogy működött!


A 12 tanítvány után ugyanígy kiküldött hetvenet.

Lukács 10


Mikor visszajöttek örömmel mondák:


"Uram, még az ördögök is engedelmeskednek nekünk a te nevedre."


Figyeljük meg:


- Jézus nevére engedelmeskednek

- "nekünk" - Vagyis jogosan használták Jézus nevét! Mert Jézus adta nekik a hatalmat, megengedte nekik,hogy használják az Ő nevét! A hívők teljesen jogosan használhatják Jézus nevét!

- Az ördögök is engedelmeskednek. Filippi idézetre visszautalva: Jézus nevére minden tért meghajol: Mennyeieké,Földieké és Földalattiaké.


Ezek mind akkor történtek mikor Jézus még a Földön volt, most vizsgáljuk meg mitörtént Jézus mennybemenetele után.

A Márk 16:17-18 igeversek alapján fel lettek ruházva a hívők ugyanazzal a hatalommal amivel a tanítványok ördögöket űztek.


Megalapul az első gyülekezet,több ezren megtérnek - Kitöltetik a Szent Szellem! Nyelveken szólnak!


Péter aki háromszor tagadta meg Jézus nagyon bátor lett,a tömeg előtt erővel és hatalommal hirdette Jézus beszédét,Pétert a Szent Szellem teljesen átformálta,megerősítette.


Apcsel 3


Péter és János a szokásos imaalkalomra mentek arra vittek egy Születése óta sánta férfit(!!) - születése óta sánta. Soha nem járt.


Péter mit mondott neki?


"Ezüstöm és aranyam nincsen, de amim van, azt adom neked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel, és járj!"


Mi történt? "Annak pedig azonnal megerősödött a lába és a bokája, felugrott, talpra állt, és járt." - Érted? Életében soha nem járt,születésétől fogva béna volt. Péter erővel és hatalommal szólt hozzá és meggyógyult. Nem kellett megtanítani járni, pedig soha nem járt.


Nézzünk meg egy másik esetet.


Apcsel 28


Pálék hajótörést szenvedtek és ott telepedtek meg a szigeten.Jött egy vipera és megmarta. Halálos mérge volt a viperának a barbárok várták már,hogy meghaljon erre mi történt?


"Ő azonban lerázta a kígyót a tűzbe, és semmi baja sem esett."


Ez elég szépen igazolja azt,amit Jézus a Márk 16:18-ban

"Kígyókat vesznek a kezükbe és ha valami halálosat isznak nem árt nekik.."


Ez is beigazolódott.


Amikor Pállal ez történt néztek csak a barbárok, hogy mivan?


"Azok pedig azt várták,hogy feldagad, vagy hirtelen holtan esik össze. Mikor azonban hosszas várakozás után azt látták, hogy nem történik semmi baja, megváltozott a véleményük, és azt mondták róla, hogy isten." Apcsel 28:6


Látod? Észrevették benne a Szent Szellemet aki Isten. A Szent Szellem hatástalanította a kígyómérget.


Akkor térjünk vissza a Márk 16:17-18 verseire. A Későbbi Biblia történetek mit igazoltak.


"Azokat pedig, akik hisznek ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak, kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak."


Ördögűzés - Jézus egy csapásra elintézte. De ez már a durva kategóriába tartozik, mert tajtékzott csapkodott a gyerek. Lukács 9:37-43


Új nyelveken szólnak Apostolok Cselekedetei 2.rész


kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik - Pál apostol története Apcsel 28


Gyógyítás - Apcsel 3


Minden ami oda van leírva teljesen igaz. Minden hívőnek van hatalma az ördög felett! Az ördög le lett győzve!


"Jézus megfosztotta erejüktől a fejedelemségeket és hatalmasságokat őket bátran mutogatta diadalmat vett rajtuk." (A fejedelemségek és hatalmasságok gonosz szellemeket jelentenek)


Jézus legyőzte az ellenség minden erejét. És vele együtt mi is uralkodhatunk rajtuk,sőt kell is uralkodnunk rajtuk!


Mert Jézus azért jött,hogy az ördög minden munkáját lerontsa.

Tegyük mi is ezt! Aki Jézus után jön ugyanezeket megteszi,sőt ezeknél nagyobbakat is tesz.

Az ördög azért jött,hogy lopjon,öljön és pusztítson de Jézus azért jött,hogy életünk legyen sőt bőségben éljünk.


Ne engedjünk az ördögnek! Az ördög vesztett! Hatalmad van felette! Jézus győzőtt!


Manapság akik ilyen híresebb szolgálók akiket ismerek

Benny Hinn, Reinhard Bonnke, Daniel Matei de lehetne még sorolni. Róluk még youtube videó is van :D


Ui: Nem Jehovás vagyok.

2012. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
Válasz 1/7nek. Jehova Tanúi nem változtatták be a Bibliát, sok-sok régi fordítást használtak és ma is használnak. Amikor felkeressük az embereket az otthonaikban a saját Bibliájukból is szívesen megmutatjuk az üzenetünket. Ez szeretetteljes gesztus, nem, pedig "gagyiság".
2012. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Aha-aha.

Tény,hogy a magyar nyelvű JT Biblia NEM az eredeti görög és héber nyelv alapján készült hanem az angol nyelvű New World translationból.Amelyen keresztül akarják az őrtorony tanaikat tukmálni.

Amiből kicsit se feltűnő módon ki vannak szedve ill. át vannak írva az ő tévtanításaikat alátámasztó Isten szent beszédei.

Pedig ezek a jelek ma is követik az igazi kereszténységet.Ellenben ezzel a szektával akik semmit nem tudnak felmutatni.Ha hozzájuk betér valaki nem szabadul meg démonoktól,nincs azonnali gyökeres változás az életében,nem gyógyulnak meg a betegek,egy drogost nem fog megérinteni Isten ereje és nem dolbja el magától a kábítószert örökre stb.

"Gyümölcseiről ismerik meg a fát"

2012. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok Jehova tanúja, de sokat kutatom a bibliát, és sokszor csak tőlük kaptam reális magyarázatot. Mint tudjuk Isten a világ által bolondnak vélt embereket választotta ki magának hogy megszégyenítse a bölcseket. I.Korintus 1:27,28. Mivel a világ őket elég bolondnak tarja, és nagyon sokat tudnak a bibliából az ő bölcsességük nekem nagyon is tetszik. És megfigyeltem, talán ők az egyetlenek közösségként akik merik használni Isten nevét. Pedig mindenkinek kellene a Róma 10:13 vers szerint. Itt kifejezetten ki van hangsúlyozva Az úr NEVÉT... Fordítsuk meg: Aki nem az ő nevét hívja segítségül az nem tartatik meg. Ilyen egyszerű ez Istennél. Az igen az igen, a nem az nem. Jakab 5:12 Én ezt találtam,és szerintem ez nagyon fontos.Nem említ semmilyen vallást, vagy közösséget, csak embert. Mert MINDENKI aki a NEVÉT hívja....Nos kevés embert de még kevesebb vallást vagy közösséget hallottam hogy Isten nevét hívta volna. Az a vicces aki itt őket mindenféle idiótának nevezi, az még jobban alátámasztja ezt. :-)Hátha egyszer a bölcsekből is "bolondok" lesznek és használják Isten nevét!
2012. jan. 21. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!