Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz, hogy a Bibliából sok...

Az igaz, hogy a Bibliából sok részt kivágtak, módosítottak?

Figyelt kérdés
és mi most csak ezt olvashatjuk?
2012. jan. 16. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
valószínüleg igen miért ne tehetették volna meg? sokáig az emberek kis százaléka tudott csak olvasni. Az egyház meg hatalom éhes politikai párt volt. Mivel nem veszi körül mágikus energia pajzs simán átlehet írni
2012. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
4%
Nézd meg a davinchi kódot!
2012. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem.


A Biblia több különböző könyvből és levélből áll. A Bibliában jelenleg szereplő könyveken kívül volt még pár írás, amit a kanonizáció során kihagytak. Ezeket hívjuk apokrif iratoknak, amik egyébként ugyanúgy hozzáférhetőek, csak nem a Biblián keresztül.

A kanonizációt ne úgy képzeld el, hogy összeültek az egyházi vezetők, és önhatalmúlag eldöntötték, mi számít Istentől ihletettnek és mi nem.

Valójában a kanonizáció az a folyamat volt, ami során felismerték a valóban isteni sugallatú írásokat, és elválasztották azokat a többitől. Erről bárki meggyőződhet, aki belenéz az apokrif iratokba (melyek, mint mondtam, nyilvánosak).

2012. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Természetesen nem igaz. Az igaz, hogy a tanításokban sok mindent kihagytak és elferdítettek az eredeti Szentíráshoz képest, pl. Tízparancsolat, vagy Miatyánk, de a Szentírás a mai napig fennmaradt, és elolvasható akár online is: [link]


Az is igaz, hogy több könyv nem került be a Szentírásba, ezek egy része mai napig elérhető. Ezeket két csoportra oszthatjuk: a pszeudoepigráf iratok csoportja, melybe az írások tartoznak, amelyeket egyöntetűen mindenki elvetett, mint a prófétai, apostoli iratok utánzásával próbálkozó hamisítványokat. (A "pseudoepigrafo" kifejezés jelentése: álírások, hamisítványok.) és az apokrif iratok csoportja, melybe azok az iratok tartoznak, amelyeket általánosan nem fogadtak el kanonikusnak, egyesek vagy egyes zsinatok azonban igen. (Az "apokripha" görög kifejezés jelentése: elrejtett, mely arra utal, hogy ezeket az iratokat nem volt szabad olvasni a zsinagóga, illetve a keresztény gyülekezet istentiszteletein.)


Üdv. Péter

2012. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 titak ***** válasza:
2012. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 lsandor ***** válasza:
a bibliai kéziratok egyik legfőbb szakértője, Sir Frederic Kenyon ezt írta: „Az eredeti szöveg és a legrégebbről fennmaradt bizonyíték közötti idő oly rövid, hogy valójában figyelembe se kell venni, s ezzel minden alap megszűnt arra, hogy kétségbe vonjuk, hogy a Szentírás lényegében úgy jutott el hozzánk, ahogyan megírták. Végérvényesen megállapítottnak tekinthetjük az Újszövetség összes könyvének hitelességét és általános csorbítatlanságát.” Még ezt is kijelentette: „Nem lehet eléggé nyomatékosan leszögezni, hogy a Biblia szövege lényegében megbízható . . . Ezt a világ egyetlen más ősi könyvéről sem lehet elmondani.”
2012. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 lsandor ***** válasza:
52%
Tehát manapság nyugodt szívvel olvashatjuk a Bibliát, mivel az ami, Isten ihletett Szava és megbízhatunk a mai formájában
2012. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én nekem meg az a véleményem, hogy kétezer év nem kis idő, és ha logikusan nézzük a dolgot, sok ember azért nem érti a bibliát szerintem legalábbis, mert pont hogy hiányos.Amilyen meg az egyház, nem kell csodálkozni, hogy ha az emberek megvilágosodása ellen van, és ezért mindent megtesz, hogy birkaként vezethetőek legyenek!A szeretet a legfontosabb a világon, ami nem a szeretet tükrében van megírva benne, én azt nem tudom Isten szavának betudni, sem pedig Jézusénak.És semmi mást, ami haragot szül, és háborúra buzdít!-szerény véleményem szerint..
2012. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a kanonizálásból kimaradt történetek, írások olyanok, amik nem szolgálnak segíséget, nem mutatnak utat és nem példák számunkra. olyan iratok, amelyek nem minden kornak megfelelőek. ezért letek kihaygva, de módosítva nem lehet.
2012. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A Szent Írásból kimaradt részeket apokrif iratoknak nevezzük, melyek valószínűleg azért nem kerültek bele a Bibliába, mert a kannonizáció során úgy vélték, hogy ezek nem isteni eredetűek.

A Davinchi-kódot pedig nem kell komolyan venni - csupán egy izgalmas regény -, nyilván a válaszíró sem gondolta igazán komolyan.

2012. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!