Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz, hogy a Bibliából sok...

Az igaz, hogy a Bibliából sok részt kivágtak, módosítottak?

Figyelt kérdés
és mi most csak ezt olvashatjuk?
2012. jan. 16. 15:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

# 8 Tökéletesen egyetértek veled! Számomra ott dőlt meg az egész Biblia szent volta, amikor Mózes megkapta a Tízparancsolatot, amelyben szerepel a "ne ölj" törvénye, majd egy seregnyi törvényt, amelyek részletesen szabályozzák, hogy milyen bűnért kit hogyan kell kivégezni...


Vagy hogy az Újszövetségre is utaljak: amikor Jézus szeretetről, elfogadásról és megbocsátásról beszél, majd egyik fő követője, Pál apostol kirekesztésre és megvetésre okít a bűnösökkel szemben.


A Biblia tele van ellentmondásokkal. Hogy lehetne szent az egyik állítás is, és annak az ellenkezője is?

2012. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ezért van az hogy az ószövetség a héberekkel köttetett.

Az újszövetség pedig a nemzetekből valókkal ,s így már nem csak a héberek a kiválasztott nép amely Isten népe.


Pál azokra a bűnösökre utal akik nem hajlandóak megbánni a bűneiket őket kell kirekeszteni s az elkövetett bűnt kell megvetni. A cselekedetet.

2012. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
"Ezért van az hogy az ószövetség a héberekkel köttetett." Akkor az egész Ószövetség érvénytelen? A Tízparancsolat is? Mivel ugyanabban a könyvben szerepel, ahol az említett törvények... Egyáltalán ki dönti el, hogy mi az, ami csak a zsidókra vonatkozik, és mi az, aki mindenkire? Ez azért így elég esetleges, nem?!
2012. jan. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 lsandor ***** válasza:
A Biblia sehol sem mond ellent önmagának, max egyesek nem jól értik az egyes gondolatokat
2012. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


13. válaszoló. Igen így van a 10 parancsolat érvénytelen.

Viszont az újszövetségben is benne van hogy ne ölj ,ne lopj stb. Vannak különbségek az ó és újszövetségi törvények között. De az alapelvek azok nem változtak.

Nem ,nem esetleges ezek a dolgok azokra vonatkoznak akik Istennek tetszően akarnak élni.

Mert hiába van a törvény ha nem tartják be akkor nem ér semmit. S úgy is te döntöd el hogy betartod avagy sem.

De a következményekkel számolni kell.


"Egyáltalán ki dönti el, hogy mi az, ami csak a zsidókra vonatkozik, és mi az, aki mindenkire?"


Kolossé 3:11 A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus. Gal 3:28; Gal 5:6; Gal 6:15; 1Kor 7:21-22; 1Kor 12:13; [Mt 12:50]; [Jn 15:14]; [2Kor 5:16];


Ezek a biblia versek döntik el.

2012. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Világos, amit írtok, de állandóan azt hallom hívőktől, hogy a Bibliát (és annak kanonizációját) Isten szent lelke ihlette, és minden szava igaz (beleértve az Ószövetséget is!)

Én megértem, hogy az ÚJszövetség azért új, mert az nem csak a zsidóságra vonatkozik.

Én csak azt nem értem, hogy ha minden szava szent és igaz, akkor hogyan férhetnek meg benne Isten által elrendelt gyilkosságok, amelyek teljes mértékben ellenkeznek a "ne ölj" parancsával.


Hogyan férhet meg a szeretet, az elfogadás és megbocsátás tanítása a kirekesztéssel?! Ha szeretem felebarátaimat, nem taszítom el őket magamtól, akkor sem, ha bűnösök!


Nem tudom, mennyire érthető a dilemmám?! Egyébként rendszeresen olvasom a Bibliát, éppen azért vagyok gondban az értelmezésével, mert naponta találok újabb és újabb ellentmondásokat (az Ószövetségben olyanokat, amelyek a Tízparancsolatnak mondanak ellent, az Újszövetségben olyanokat, melyek a jézusi tanításoknak mondanak ellent...)

2012. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az újszövetségben olyat találtál amely Jézus tanításának mondd ellent?

Melyek azok?

".....Isten által elrendelt gyilkosságok,...."


Először is Isten az élet teremtője tehát joga van azt meg is szüntetni.

De miért is ölték meg azokat az embereket Isten parancsára? Azért ezt az oldalt is vizsgáljuk meg.

2012. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!