Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, hogy kell...

Tymm kérdése:

Jehova tanúi, hogy kell érteni a bibliából a Márk 16:17,18 versét?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 03:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

Egy vallás senkit nem fog üdvözíteni,csak a Krisztus.


"Én vagyok az út az igazság és az élet,senki sem mehet az Atyához csakis énáltalam."


http://www.youtube.com/watch?v=2Qa3cmuYXBs&feature=player_em..

2012. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

"A Jehova tanuinak istene ezek szerint olyan gyenge ,hogy nem tudta tisztán megőrizni az ő beszédét."


A Bibliafordítók nem voltak Isten ihletése alatt, ezért van annyi eltérés, de ezek főleg csak bizonyos tantételeket érintenek. Könnyen leleplezhetőek. Így maga a Biblia tisztán megőrződött. Ha valakit befolyásol egy olyan dogma, mint a háromság, akkor értelemszerűen igyekszik úgy fordítani a többféleképpen érthető részeket, ahogy az az érzése szerint a háromságot támogatja. Sajnos így persze seregnyi olyan következetlen szövegrész született, amit az ÚV fordítás igyekszik helyretenni.

2012. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

"A Bibliafordítók nem voltak Isten ihletése alatt, ezért van annyi eltérés, de ezek főleg csak bizonyos tantételeket érintenek"

-__-pont ezt mondom ,hogy nem tudta tőlük megőrizni a te Isten a beszédét.

Az én Istenem aki képes volt leiratni az ő beszédét a Szent szellem által , meg is tudta őrizni azt és nem nekem kell erölködni,és eldöntögetni mi lehetett a helyes.És ami nem működik az életemben és látom ,hogy másokéban igen , arra nem mondom ,hogy később írták bele:D

2012. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Tymm!


Jehova Tanúi azt fogják neked erre mondani, hogy a csodák korszaka már lejárt, és akik hasonlókat tesznek ma, azok nem Istentől vannak. Az egyik kedvenc Bibliaversük ennek alátámasztására a következő:


"Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." Mt 7:21-23


Nemrég volt ezzel kapcsolatban egy vitám Jehova Tanúival, és készítettem egy egyszerű ábrát arról, hogy kikről is beszél ez az Biblia vers:


[link]


Az ábrán pirossal jelzett embercsoportról van szó, a zöldről semmit nem mond ez a vers! Ha róluk is akart volna Jézus beszélni, akkor egyszerűen azt mondta volna, hogy SENKI SE fog közülük bemenni Isten országába, de nem ezt mondta. Az általad idézett Ige az ábrán zölddel jelölt hívőkre vonatkozik!


A másik kedvenc Igéjük ezzel kapcsolatban amit már valaki korábban is idézett:


"A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás: De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik." 1 Kor 13:8-10


De ez egy kiragadott rész a Bibliából, el kell olvasni a szövegkörnyezetét, mégpedig az 1 Kor 12:1-től egészen a 14. rész végéig!!! Látni fogod, hogy teljesen más így ennek a versnek az értelme. Kérdezd meg nyugodtan Jehova Tanúitól, hogy ha szerintük eljött már a teljesség, akkor az ismeret is el van törölve a nyelvekkel együtt? Isten Igéje többféle teljességről beszél, amiről itt szó volt, az a következő:


"Megismertetvén velünk az Ő akaratjának titkait az Ő jó kedve szerint, melyet eleve elrendelt magában, Az IDŐK TELJESSÉGÉNEK rendjére nézve, hogy ismét egybeszerkeszt magának mindeneket a Krisztusban, mind a melyek a mennyekben vannak, mind a melyek e földön vannak;" Ef 1:9-10


Ez a teljesség akkor fog eljönni, ha beteljesedik minden, ami a Bibliában le van írva!


Szeretnek még hivatkozni a következő versre is:


"Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is." Mt 24:24


Azt mondta Jézus, hogy minden próféta, aki által jelek és csodák történnek majd, hamis próféta lesz majd? Szerintem te is látod, hogy nem, csupán lesznek köztük hamisak. Érdemes egyébként elolvasni ennek a versnek is a szövegkörnyezetét (ez gyakran segít leleplezni a hamis tanításokat), Jézus az utolsó időkről beszélt:


"Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is. Ímé eleve megmondottam néktek. Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van; ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek. Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is." (Mt 24:23-27)


Tudnod kell a tisztánlátáshoz, hogy Jehova Tanúi szerint 1914-ben Jézus eljött és azóta láthatatlan módon uralkodik az Ő szervezetén keresztül. Most ennek fényében olvasd el még egyszer Jézus szavait, hogy mit mondott, hogy elhiggyük-e ezt vagy sem! Ja, és 1874 volt először a dátumuk...


Még nagyon sok mindenről tudnék neked írni, ha van kedved privátban folytathatjuk.


Szeretettel,

Tamás

2012. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt válaszolók! Én nem mondtam, hogy ez a Bibliavers hamis. A tényeket közöltem, hogy a régebbi fordítások kihagyják ezt a részt. De, aztán leírtam egy rövidke magyarázatot, arra az esetre, ha mégis eredeti. Én mindenkinek megadok egy alap tiszteletet (ahogy Istenfélő emberekhez illik), és ugyanezt elvárom viszonzásképpen is. Köszönöm.

Tymm-nek köszönöm a korrekt hsz-t.

2012. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

@ Doktor Nyelvész:


Ha valóban mindig vagy legalábbis többnyire kulturáltan, a másik felet tisztelve szoktál válaszolni, beszélgetni, akkor üdítő kivétel vagy a GYK-n jelen levő Jehova Tanúi között. Gratulálok ehhez a hozzáállásodhoz, jó ilyet is látni.

_______________________


@ Timm:


Csak röviden szólnék hozzá az eddig "elhangzottakhoz":


A Bibliában sehol nincs megírva, hogy a karizmák és a csodák már az ókorban megszűntek volna, vagy hogy hamarosan megszűnnének (az akkori időhöz számítva). A szövegkörnyezetből az derül ki, hogy ezek egészen Jézus visszajöveteléig működni fognak a Szent Szellem által.


Nagyon kedvesnek tűnik az a megjegyzés, miszerint a JT-k megmutatják az igehelyeket a házigazdának, csak hát ugye ezek a fordítások sokszor eltérnek egymástól... Ilyenkor pedig csak arra tudnak hivatkozni, hogy az ő fordításuk a jó, amit ... ööö ... ki is fordított tulajdonképpen?


A név kérdése is sokszor volt már itt, a GYK-n, de bemásolom ide is a Wikipédia vonatkozó oldalait. Nem kevés idő végigolvasni, pláne ha a forrásokat is megnézed, de megéri:


[link]


[link]


[link]


Jó böngészést. :)

2012. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

"A Jehova tanuinak istene ezek szerint olyan gyenge ,hogy nem tudta tisztán megőrizni az ő beszédét."


Én azt olvastam a biblia Istene mindenki Istene és hogy csak egy van belőle. A másik Isten akit említ, az e világ Istene,na ő csak Istennek hiszi magát....ő a Sátán.A többi meg tárgy: néma és érzelem mentes, ők nem alkalmasak a cselekvésre.

A kérdésed szerint a biblia Istene nem őrizte meg tisztán a bibliát??

Szerintem az embereknek szabad akaratuk van, és jól ismerte őket. Tudta mire számíthat tőlük.

A jelenések 22:18,19 verse is arra inti az embereket, hogy e könyv beszédeiből se ne tegyenek hozzá, se ne vegyenek el belőle, akkor valószínű előre látta mire készülnek. Sőt! Aki ezt teszi, annak még büntetés is jár. Tehát simán lehet hogy kihagytak vagy hozzátettek a bibliához. Gondolom ha valaki kutat és gondolkodik jól rá tud erre bukkanni. Még jó, hogy helyettem ezt mások megtették, mert igen költséges dolog lett volna, és sok évem rá ment volna. Egyébként nem csak Jehova tanúi jöttek rá, hogy vannak a bibliában nem odatartozó részek. Ha kutatsz a neten rálelhetsz több közösségre is. Bár szerinted akkor mindenki Istene gyenge?? Auu!!

Én vigyáznék az ítélkezéssel főleg ha Istenről van szó, de mindenki maga dönt. :-)

Ne hidd hogy ezt a pár sort haraggal írom, inkább hogy gondolkodj el ezen, én amióta írtad a kommented azóta kutatok. :-)Erre jutottam.

2012. jan. 30. 03:10
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

A Tanúk az ÚV. fordításban korrektül feltüntetik a kérdéses verseket, jelezve a kérdésességüket, de ettől még kérdésesek maradnak és szerintem is határozottan eltér a stílusuk a Biblia egészétől. Már-már egy show-műsor elemeire emlékeztetnek azzal, hogy látványelemmé degradálják a csodaadományokat, melyeknek egyébként az első században logikus és ésszerű szerepük volt (nem a kígyófelvevésnek és a méregivásnak - ez cirkuszi mutatványosnak való).


Ma minden igazságkereső rendelkezésére áll a Szent Biblia, mely Isten ihletett szava és a tanításunkra, vezetésünkre szolgál - méghozzá "tökéletesen alkalmas" módon - ami azt sejteti, hogy "nem látásból" kell a hitünket meríteni. Az első századi csodaadományok a "gyerekkor" volt, és kiváló gyakorlatias célokat is szolgált. Ki tagadná, hogy a Bibliaírók arra hívták fel a figyelmet, hogy a "hit nem látásból van"? Jézus pedig démonűzőkről és nagy jelek tevőiről beszélt úgy, akik "törvénytelenség cselekvőinek" bizonyulnak mindezzel. Nyilvánvalóan hitetőkről, félrevezetőkről beszélt itt Jézus.

2012. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Így kedves kérdező, nekem ez a véleményem Tanúként a kérdésedről.


"Ilyenkor pedig csak arra tudnak hivatkozni, hogy az ő fordításuk a jó, amit ... ööö ... ki is fordított tulajdonképpen?"


Mert az jelenti egy fordításnak a hitelét, ha aláírják? Miért is kéritek ezt folyton számon? Csak őszintén hasonlítsuk össze a különböző aláírt fordításokat egymással... Most akkor melyik a hitelesebb? Mert hogy lényeges eltérések vannak, az fix.

2012. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

A jehova tanúi teles sötétségben élnek , és olyanokat hirdetnek, hogy Jézus nem isten . Holott Jézus az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához, csak őáltala.

Olvassátok el ezt a két igeverset. Itt azt írja, hogy Jézus igenis egyenlő az Atyával. Persze a jehova tanúi ezt is kimagyarázzák:

Filippi 2:5  Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

6  Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.


Amúgy a versekről, hogy kell érteni? Úgy, hogy akik Istenben hisznek, és Őt követik, nyelveken szólnak, démonokat űznek, és betegeket gyógyítanak Jézus nevében. Jézus nevében hatalmas erő van, milyen nagy hazugság, hogy már nincs nyelveken szólás. Nagyon sok embert ismerek, akik nyelveken szólnak. Csodás gyógyulások is vannak mindenfele , nyissátok ki a szemeiteket. Isten nem változott meg.

2012. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!