Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hagyja ezt Isten?...

Girgoy kérdése:

Miért hagyja ezt Isten? (antitézis)

Figyelt kérdés
Miért hagyja Isten, hoyg egyesek nyugalomban, jólétben, békében éljenek hosszú időn át, amikor emiatt önzővé, szeretetlenné, gerinctelenné, gyávává, ostobává, nemtörődömmé válnak? Miért nem küld több csapást az emebrekre, hogy felrázza őket, és elgondolkodjanak önmagukról és a világ realitásain, hogy átérezzék mások baját és mások felé forduljanak, hoyg elkezdjenek újra imádkozni, kerülni a bűnt és az erényekre törekedni? Hol van Isten, amikor semmilyen csapás nem sújtja az embereket és miért hagyja ezt?

2014. ápr. 22. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Az lenne az Isten dolga? Valamivel összetévesztetted.
2014. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 cli_hlt ***** válasza:

Erre azzal lehetne válaszolni, hogy Isten szabad akaratot adott, és abba nem fér bele, hogy elveszi a pénzed, ha túl nagy az arcod.


Ha Isten mindenkit "a jóra" kényszerítene, akkor nem lenne bűn.


Ateista szempontból az érvelés meg nyilván nagyon egyszerű. :)

2014. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Miért hagyja Isten, hoyg egyesek nyugalomban, jólétben, békében éljenek hosszú időn át"


Nem ez volna a cél, hogy mindenki így éljen?

2014. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogod érteni, de azért elmondom.

Azért, mert Isten nem egy antropomorf lény, aki döntéseket hoz és mérlegel, büntet, jutalmaz.

Isten a létező dolgok összessége. Ez olyan egyszerű dolog, hogy senki sem akarja elfogadni.

2014. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4,nyugi, Girgoy érti... Girgoy zseni vagy. A millió "mér'hagyja I. az éhező afrikai stb stb " kérdés antitézise.

Elég sok irodalmi mű foglalkozik ezzel, hogy ráébrednek a lényegre a szenvedéstől- de rendszerint későn... ( Molière Don Huanja -akit annyian akartak megmenteni, és mindig lekezelő volt, amikor érzi a vég közeledtét, kérdezi: nem lehetne előröl kezdeni? Nem, nem lehet. Vagy inkább mindig kezdeni kellene, ahogy a zen-mesterek tanítják)

aa

2014. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Girgoy!


Az i.e. 7-6. században, amikor Izráel népe erkölcsileg nagyon mélyre sülyedt, aminek következménye lett a babiloni fogság lett, Isten adott egy látomást Jeremiás prófétának, amelyet a próféta által írt könyv 24. fejezetében olvashatsz.


Ebben a látomásban a próféta két kosár fügét látott. Az egyik kosárban a fügék elehetetlenek voltak, míg a másikban érettek. Ezek a fügék Izráelt jelképezték. A jó fügék Izráelnek azt a csoportját jelképezték, akiknek Isten megengedte az életében a babiloni fogságot "az ő javokra." (5. vers). Aminek az lesz a következménye, hogy:


"És őket szemmel tartom az ő javokra, és visszahozom e földre, és megépítem és el nem rontom, és beplántálom és ki nem szaggatom. És szívet adok nékik, hogy megismerjenek engemet, hogy én vagyok az Úr, és ők én népemmé lesznek, én pedig Istenökké leszek, mert teljes szívökből megtérnek hozzám." (6-7. vers).


A rossz fügék Izárelnek azt a részét jelképezik, akik otthon maradtak az országban:


"És a milyenek a rossz fügék, a melyek ehetetlenek a rosszaság miatt, azt mondja az Úr, olyanná teszem Sedékiást, a Júda királyát, és az ő maradékát, és az ő fejedelmeit, és Jeruzsálem maradékát, a kik itt maradnak e földön, és azokat, a kik Égyiptom földén laknak." (8. vers)


A 9-10. versben olvashatsz még arról, hogy az ottonmaradtakra milyen sors vár. Mi tehát ebből a tanulság? Az, hogy Isten megengedi a jó emberek számára a nehézségeket, mert a próbákban még jobbakká válnak. Jelen esetben ez igaz azokra, akiket elvittek Babilonba, mert onnan 70 év múlva egy reformáción átesett nép tért ment haza. Mások azonban otthon maradtak, tehát őket nem vitték fogságba, de ebből meg az a tanulság, hogy aki valóban nem akar jobb ember lenni, az akkor sem fog megváltozni, ha ehhez a kényelem biztosítva lesz számára.


A történelem végén a kényelemben élő gomosz embereknek semmilyen kifogásuk nem lesz, mivel ők a jólétben sem tudtak megjavulni, és a bűntől való szabadulásért könyörögni, míg azok, akiknek nehezebb volt az életkörülménye, megtisztultak a bűntől, Isten segítségével. Az Úr nem fogja örökké büntetlenül hagyni a gonosz emberek önzését. Bár most még nincs különbség, egy idő után Isten be fog avatkozni a történelembe, és nyilvánvalóvá válik, hogy ki Isten szolgája, és ki nem:


"És megtértek és meglátjátok, hogy különbség van az igaz és a gonosz között, az Isten szolgája között és a között, a ki nem szolgálja őt...És feltámad néktek, a kik félitek az én nevemet, az igazságnak napja, és gyógyulás lesz az ő szárnyai alatt, és kimentek és ugrándoztok, mint a hízlalt tulkok." (Mal 3:18; 4,2)

2014. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen 5 és 6. Igen, valóban jeleztem (az antitézis betoldással), hogy a kérdés az ateisták hasonló keresztény-szivatós kérdéseinek megfordítása. Március 15-én eszembe jutott, hogy tavaly ilyenkor bazi nagy természeti katasztrófa súlytotta országunkat. Gondolom, valaki a szobája melegéből ekkor is megkérdzte: Isten ilyenkor hol volt, hogy engedhette? De aki nem otthon ücsörgött, hanem odament a katasztrófa közepébe, az pontosan látta: Isten ott volt pontosan a tűzfészek közepében! Ezen a napon az emberek több jót tettek, mint az év többi nyugis szakaszában együttvéve. Valódi segítőkészséget, szeretetet tapasztaltak meg az emberek, idegenek megnyíltak egymásnak, barátságosan beszélgettek (pedig legtöbbször csak akkor szólunk idegenhez, ha mi akarunk valamit vagy valami gorombaságot akarunk hozzávágni), mindenki, aki tehette, segített ahogy tudott nem kímélve saját javaikat, idegeneket otthonukba fogadtak, meleg ételt, italt adtak nekik, néha szállást és ruhát is, stb. Isten pontosan ott volt a katasztrófa kellős közepén.


Míg ezzel szemben naponta tapasztaljuk, hogy a jómód és béke a legtöbb emberből nem az Isten iránti hálát hozza elő, és azt, hoyg mégjobban törekednek ezt tetteikkel meghálálni, hanem még önzőbbé teszi őket, élvhajhászokká, arrogánsakká vagy éppen gyáva pszichés zavarokkal küszködő boldogtalan emberekké válnak. Hisztizni tudnak, de valódi nemes küzdelemre képtelenek, saját ösztöneik rabjai. Tehát nyíljon csak fel a szemünk, ne Istent szídjuk, hanem saját korlátoltságainkan felülemelkedve nézzünk szembe a valósággal és gondolkodjunk el rajta, mert nem minden az, aminek látszik a karosszékben filózva és kötekedve saját élettől elrugaszkodott elméleteinkkel...

2014. ápr. 22. 16:25
 8/10 Tamás321 ***** válasza:
100%

Nézd meg a 73-as zsoltárt, épp erről szól.

"Ímé, ezek gonoszok, és örök biztonságban vagyont gyűjtenek!"

2014. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Áldott vagy te, mert a szemed nyitva.
2014. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
Nyugalomtól, jóléttől és békétől még senki sem lett bűnösebb. Sőt, akiknek könnyű életük van, kevesebbet vétkeznek. Bár az igaz, hogy a szegények gyakrabban vallásosak, mert nincs más reményük, csak Isten kegyelme. Az érzi jobban át más baját, akinek érzékenyebb a lelke – ennek semmi köze a szellem jóságához vagy gonoszságához (attól sem lesz valaki jó, hogy vallásos, és kevesebbet vétkezik).
2020. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!