Mi a véleményetek "Schrödinger macskájáról"? A kvantummechanika ehhez kapcsolódó tételével felfedeztek vallási analógiákat?
Adok egy újabb szempontot: Szentháromság tan a szuperpozíció tükrében.
Egyébként az elektronok szuperpozíciójára olyan megfigyelések világítanak rá, mint a konjugált kettős kötések, vagy az aromás gyűrű kötéseinek a hossza, ami a várt lehetséges (hosszabb egyszeres és rövidebb kétszeres) kötéshosszak között félúton van, pedig "másfélszeres" kötés nyilván nem lehet, mert nincs "másfél elektron".
Az elektron nem "kötést" alakít ki, hanem eloszlik a rendelkezésére álló helyen.
Nyilván a törzselektronok leginkább egy atommag körül vannak, és a vegyértékelektronok oszlanak el.
Fémben pl. az egész fém térfogatában ott van egyszerre minden vegyértékelektron.
Amikor mindkét tésen átmegy az elektron vagy foton, akkor csak úgy tud hulláminterferenciát alkotni, ha tudja hova kell becsapódnia, mivel valójában csak egyetlen résen megy át.
2 magyarázat adható csupán :
- Az elektronnak van tudata és tudja hova kell becsapódnia
- Mi a tudatunkkal hatunk az anyagra, mert mikor figyelünk akkor csak egyik résen megy át, de mikor nem mindkettőn. Azaz a mi tudatunk hat az anyagra
Lényeg : Mindenféleképpen megjelenik a materialista tudománytól távoli TUDAT. Vagy a mi tudatunk hat az eseményekre vagy minden anyagnak is van tudata. a lényeg az, hogy a tudat megjelenik ! Ergó győzött issten
Nem mai kérdés, de gyakorló elmebetegek szépen osztják a hülyeségeiket.
"akkor csak úgy tud hulláminterferenciát alkotni, ha tudja hova kell becsapódnia, mivel valójában csak egyetlen résen megy át. "
A kétrés kísérlet a komplementaritás elvére világít rá. Tulajdonképpen ha megmérjük a részecske pontos helyzetét, azzal összeomlasztottuk a valószínűségi, lehetséges pozíciókat leíró hullámfüggvényt és részecskeként detektáljuk. Ha nem mérünk és nincs információnk az elektron pozíciójáról megmarad a hullámfüggvény és kialakul az interferenciakép. De ez akkor is igaz, ha mindezt gép végzi, teljesen automatizálva.
Fontos adalék a "which-path information" kísérletek eredménye. Itt a nyitott-zárt átmenetek a réseken folyamatosan változtak a kísérlet során és az interferenciakép változott aszerint, hogy mennyi információt szereztek a részecskéről.
Tehát látható, hogy a tudatosság itt nem játszik szerepet, a mérés az ami (akár lehet teljesen automatizált is) eldönti az eredményt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!