Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért 'gyengült meg' a hitem?

Miért 'gyengült meg' a hitem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi van velem mostanság. Pár napja Bibliát is alig olvasok, úgy érzem, nem 'gyakorlom' a vallásom annyira, mint eddig. Azt vettem észre, az elmúlt pár napban 'elvilágiasodtam'.


Nem tudom... Vajon miért? Tudom, hogy ez rossz és változtatni akarok...



2014. febr. 26. 06:50
1 2
 11/14 barátkozó ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Ha te újjá született vagy akkor Ő él benned.

Ő végzi benned az akarást és a véghez vitelt is jó kedvéből. Beszéld meg vele Ő nem ember Ő Isten.

Nézd a világot minden körülötted növekszik csak épp a te hited gyengülne? Légy erős , légy bátor. Az egyetlen Istent imádod ! Engedd hogy akaratát véghez vigye te benned is. Keress egy testvért idősebbet akinek az életében láthatóak ezek a jelek .

Lelki gyümölcsök Galata 5:22. beszélj vele keressétek együtt az okát és javítsátok ki. Sok erőt a küzdelemhez.

2014. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 xeniah ***** válasza:
100%

-Hallgass Istent dicsőítő énekeket, itt pl. találsz egy párat:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2B69D6E2ABBCE3E2

-Keresd a közösséget hívő emberekkel

-Olvasd a Bibliát, imádkozz, kérd Istent, hogy ébressze fel benned a tüzet

A hívő élet, olyan mintha egy mozgólépcsőn haladnánk, de ellenkező irányba, mint maga a lépcső. Ha megállunk pihenni, az nem annyit jelent, hogy nem haladunk előre, hanem azt, hogy visszafelé haladunk. Isten megadja a szükséges erőt, ha kérjük Őt.

2014. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Olvass MINDIG Bibliát, imádkozz, keresd Istent, HALLGASS a Szentlélekre amikor szól, mert ha bűnbe esel és sokszor elköveted annak ellenére, hogy szinte nem is jelent gondot, mert úgy vagy, hogy úgy is megbocsátják, akkor ELBUKSZ!!!!!

Zsidó 6.6. Én megtettem és borzasztóan bánom. Már nem érzem Isten jelenlétét és visszaesetem a világba, nem jártam gyülibe 1.5 hónapig, antidepresszánsokon élek, mert megörültem és nem tudok jót tenni, egyszerűen nem vagyok rá képes csak a szent szellem tudta kimunkálni. Elvesztettem a hitemet. Örök kárhozat vár rám. Nem viccelek, csak ezt a pásztorok nem biztos, hogy elmondják!


ÖRÖK kárhozat. NEEEEEE kövessétek el, ma ha szól a szellem, cselekedjétek meg!

2014. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xeniah ***** válasza:
100%

Utolsó, ma még tart a kegyelem, van lehetőséged visszatérni Istenhez. A sátán akarja elhitetni veled azt, hogy számodra már bezárult a kegyelem ajtaja. Ez nem így van. Térj vissza az Úrhoz, Ő vár rád.

"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól."

1János 1:9

(A Zsidók 6:6 arra vonatkozik, ha megismerted az Urat, és azután tudatosan megtagadod az Úr munkáját az életedben, mindazt, amit megtapasztaltál vele)


Neked küldöm ezt a dalt:

https://www.youtube.com/watch?v=rCZ_jskflz4

2014. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!