Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért 'gyengült meg' a hitem?

Miért 'gyengült meg' a hitem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi van velem mostanság. Pár napja Bibliát is alig olvasok, úgy érzem, nem 'gyakorlom' a vallásom annyira, mint eddig. Azt vettem észre, az elmúlt pár napban 'elvilágiasodtam'.


Nem tudom... Vajon miért? Tudom, hogy ez rossz és változtatni akarok...



2014. febr. 26. 06:50
1 2
 1/14 Szeressük egymást ***** válasza:
ima-böjt-szellemi harc. :-D
2014. febr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mulder614 ***** válasza:
milyen vallást nem gyakorolsz? gyülekezetbe vagy közösségbe jártál eddig vagy jársz?
2014. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2014. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Üdv!

A hitünket megtartani egy ilyen világban egyáltalán nem egyszerű.Naponta olyan kisértésekkel és nyomással kerülünk szembe ami arra késztet,hogy a hitünkkel ellentétesen cselekedjünk. Pál azt írta a Róma 7:22,23 hogy bár gyönyörködik az Isten törvényében, lát egy másik törvényt is a tagjaiban melyel küzd.Ezzel nyilván a bünös hajlamaira gondolt, mely alól mi sem vagyun felmentve. Nekünk is küzdenünk kell azért hogy a jót cselekedjük. Ebben segít az ha naponta olvassuk a Bibliát ezzel tudjuk leginkább a hitünket erősiteni,tudatositva magunkban hogy mi helyes. Ellensúlyozva a rosszat ami ér bennünket. És persze az ima is elengedhetetlen.

2014. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Evangélikus vagyok. Eddig jártam templomba is és külön még szintén evangélikus gyülekezetbe, ahol 8-9-en vagyunk és az esperessel átbeszéltünk egy-egy igeszakaszt. Rendszeresen olvastam útmutatót, Bibliát, imádkoztam, azon voltam 1000-rel, hogy Istennek tetszően éljek, cselekedjek, de már nagyon elhagytam 'magam' a napokban...
2014. febr. 26. 13:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg a GY.K.-n akarod megtudni?


A hit Isten Beszédének a kijelentéséből származik (Rm 10,17). Pál apostol nem a "logoszt", hanem a "rémát" használja, amit Károli Igének fordított. A "réma" leegyszerűsítve kijelentést jelent (Lásd Balázs Károly: Újszövetségi Szómutató Szótár, LOGOS Kiadó). Jézus annak jelenti ki magát, aki birtokolja, és megőrzi a parancsait (Jn 14,21), azaz a Bibliát, hiszen Ő nem más, mint az Örökkévaló Logosz, az Ige. A Példabeszédek 4,20-22 szerint Isten Beszédére kell figyelni, oda kell fordítani füleinket, nem szabad szemeink elől elveszíteni, hanem meg kell őriznünk a szívünk közepében. Ha ezt tesszük, akkor ez életet ad nekünk és egészséget egész testünk számára.


Ha meggyengült a hited, akkor meg kell emelned az adagot Isten gyógyszeréből, azaz az Isten Beszédéből. Ha pedig megemelkedett benned az Ige szintje, akkor bölcsen teszed, ha imádkozol ezerrel, és figyelsz a bensődre, ahonnan szólni fog az Úr.

2014. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sandor76 ***** válasza:

Lehet mashol kellene kutatnod,ahol jobban osszeall a kep.

Jezus azt mondta a kovetoinek ;keresni, kutatni kell,mint rejtett kincsek utan".

2014. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia !


Az alábbi könyveket ajánlom elolvasásra, majd válasz kapsz a kérdéseidre nekem is sokat segítettek.


Kenneth E. Hagin : Mi a hit ?

Hogyan szabadítsd fel a hitedet?

Megértés arról hogyan harcoljuk meg a hit szép

harcát.

Egyre növekvő hit


Derek Prince: Hit által lehetséges.


Ha rákeresel az interneten a sorsfordító könyvesboltban kapható.

2014. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező ,beszéltél már a hitedről olyan emberrel aki nem hisz? Régebben amikor nem "gyengült" még meg.

2014. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nincs egy erős hit élményed (én így hívom).


Tizenéves koromban volt 2 élményem,amit nem egyedül tapasztaltam (emiatt tartom hitelesnek,ha egyedül lettem volna,akkor ráfoghatnám,hogy hallucináltam).


És ahogy ezt írták:


Ez egy harc.

2014. febr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!