Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan magyarázzam el itthon,...

Hogyan magyarázzam el itthon, hogy nekem más a hitem, mint a családomnak?

Figyelt kérdés
Apukám nagyon vallásos, az egész családja az volt. Anyukám is vallásos, de ő kicsit kevésbé, nem olyan fanatikusan. Babakoromtól fogva hordtak szentmisére a szüleim, római katolikusnak neveltek, elsőáldozó, bérmálkozó voltam. Hiszek Istenben, személyes kapcsolatom van vele, nagyon sokat imádkozok a saját szavaimmal. Viszont pár éve már egyáltalán nem szeretek misére járni. 23 éve minden egyes vasárnap szóról szóra ugyanazt hallgatom 1 órán keresztül, úgy darálják az öregek az imádságokat, látszik rajtuk, hogy a 90%-uk azt se tudja, miről szólnak a szövegek, csak mondják, amit betanultak. Abszolút nem érzem, hogy bármi újat adna nekem egy mise vagy bármennyire is erősítené a hitemet. Azt a 2 órát vasárnaponként (fél óra az út a templomba) sokkal hasznosabban is el tudnám tölteni, mint hogy ott üljek a templomban és azon gondolkozzak, mit keresek egyáltalán ott. Elmondtam ezt itthon, ayukám úgy láttam, elfogadta, de apukám letámadott, hogy csak kifogásokat keresek, mert lusta vagyok elmenni a templomba, és hogy az összes gyereke közül én vagyok a leghaszontalanabb, azóta alig szól hozzám. Tudom, felnőtt ember vagyok, azt teszem, amit jónak látok, de nem akarok ilyen hülyeség miatt összeveszni vele. Attól, hogy nem járok templomba, még ugyanúgy a lánya vagyok, ugyanaz az ember vagyok és ugyanúgy hiszek Istenben, mint eddig. Ezt szeretném megértetni vele, hogyan tegyem, mit mondjak?
2013. jan. 20. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
kérdezd meg apukádtól, hogy az keresztény magatartás-e, ha valakit azért támadnak le, mert más vallása vagy mert másban hisz? hinni azt jelenti, hogy nem tudni. te is meghagyod neki a saját vallását és ő is hagyja meg neked a tiédet.
2013. jan. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert neked mi a hited? Mondtad, hogy más, de akkor miben hiszel.


(Egyébként megértelek. Én pl csak akkor megyek el templomba ha úgy van kedvem. Van hogy 2-3 hónapig nem megyek, van hogy 2szer egymás után megyek. Nem hiszem, hogy ez kötelező lenne. Mondjuk elég gáz, hogy a temploma ahova el szoktam menni, ott 60 év alatt alig van valaki. Korombeli meg mint a fehérholló.)

2013. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy erre itt éredemi választ kapnál. Sokan jártunk így és egy kerülővel mégis visszajutottunk. Péter is megtagadta a Mesterét.
2013. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

A tettek hangosabban beszélnek a szavaknál.

Továbbra is, mivel Ők a szüleid, mint gyermeknek engedelmeskedned kell ha még otthon laksz. Azt tisztelet tudóan elmondhatod nekik, hogy nem attól lesz valaki jó keresztény, ha órákon keresztül egyet hajtogat érvelj nekik a bibliából ami az Isten szava.


(Máté 6:7) 7 Mikor pedig imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt, mint ahogy a nemzetekből valók teszik, mert ők azt hiszik, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg.


Utána pedig a tetteikkel az ellenkezőjét teszik annak, mint hogy az apukád is. egy keresztény szülő, nem így neveli Isten félelemre a gyermekét, Jézus sem alkalmazott fenyegetéseket, hogy meggyőzze a Tanítványait, soha nem becsmérelte őket még akkor sem amikor nem azt tették amit Jézus mondott, hanem mindig kedvesen igazította helyre őket, nem alázta meg őket a méltóságukban.


ez ingerli a gyermeket és ezért távolodik el a hittől.


(Efézus 6:4) 4 És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.

2013. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Misére el kell járni, de az nem ér semmit, ha nem gondolod át. Igenis, át kell gondolni, értelmezni kell az imákat, énekeket! Sok ima nem változik. De ezeket is át lehet élni, ezkkel is dicsőítjük, imádjuk, magasztaljuk, áldjuk az Urat! Sok ima pedig változik, főleg a karácsonyi ünnepkörben. Ezeket is át kell gondolni, értelmezni kell, enélkül tényleg nincs értelme. De ha ezeket megteszed, erősíted a kapcsolatod Istennel. A prédikáció is változik. Fontos az is, hogy minnél többször részesülj az Eucharisztiában!


Szerintem ezekkel te is egyetértesz. Nem az a megoldás, hogy abbahagyod, hanem hogy tökéletesíted! Ha valakinek elsőben nem megy az írás, akkor koncentrálnia kell, nem abbahagyni. Így van ez a hittel is.

2013. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es


gratulálok.


"Isten félelemre tanítani a gyereket"


miért is kell félelemre tanítani bárkit is?


miért nem döntheti el egy 23 éves, hogy jár-e templomba vagy nem?

2013. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mint mondtam, van hitem, erős személyes kapcsolatom van Istennel. Minden nap imádkozom, bajban a segítségét kérem, ha jó történik, megköszönöm neki. Nincs semmi baj a hitemmel, egyszerűen csak nem érzem úgy, hogy egy mise bármennyire is hasznos lenne a számomra. A Bibliában nincs benne, hogy misére kell járni, Jézus se mondott soha olyat, hogy attól lesz valaki jó hívő, ha állandóan a templomban ücsörög. Ez olyan, mintha valaki 23 évig minden héten elmenne pontosan ugyanarra a hangversenyre vagy színházi előadásra stb. Egy idő után elvész a varázsa, ha ugyanazt kell mindig hallgatni.

2013. jan. 20. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Hát nem értem mit mondtam rosszul.

Isten félelem..

Én nem arra gondolok, hogy rettegésre nevelni.

Hanem olyan tisztelet tudó magatartásra tettekre, ami Istennek tetsző.

Nem Istentől kell félni, hanem azoktól a tettektől amit a teremtő nem tart helyesnek.

De mint mos is nem nekem jött a nulla, hanem a Teremtőnek,....

2013. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az nagyon jó, hogy van hited ; és valóban nincs a bibliába, hogy kell templomba járni.

Sőt, mintha valami belső szoba is derengene ahol Isten ugyanúgy meghallgat.


De a kérdés nem erre vonatkozott..


Az nagyon tetszik, hogy figyelsz édesapád érzéseire és nem akarsz vele összeveszni.

Sajnos nem mindig lehet ezt békében megoldani, Jézus is emlegetett egy kardot / érdekes, hogy pont az apa és a lánya közötti feszültségre utal Máté 10:35/


Az jó irány, hogy beszélgetsz vele, próbálj meg mindent megtenni amit kér, kimutatva, hogy attól még ugyan úgy szereted mint előtte.

Légy érdeklődő és kérdezd meg tőle, hogy mi volt a misén.

Ha kétszer - háromszor elmondja ugyanazt - magától is rájön, hogy igazad van.

Mi férfiak lassabban dolgozzuk fel az ilyen változásokat és nem szeretjük, ha az orrunk alá dörgöli, hogy nincs igazunk.

Türelem.

2013. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A mise nem színházi előadás.

Értelek, kedves kérdező, de ne így fogd fel a dolgot. A misén is beszélgettek Istennel, megköszöntök neki dolgokat és kértek. Csak többen egyszerre. Ha pont az adott mise nem tetszik, menj el másik templomba! Vannak különbségek.

2013. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!