Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nem hisz Istenben,...

Ha valaki nem hisz Istenben, akkor miért ünnepli a karácsonyt, és miért van templomi esküvője?

Figyelt kérdés
Aki mondjuk megkeresztelve sincsen..Minek ünnepel?Mert biztos nem Jézus születése miatt....
2009. dec. 11. 16:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek istenben,de a karácsonyt ünnepeljük.Nem gondolunk Jézusra,nálunk nem róla szól.

Örülünk egymásnak,és megemlékezünk azokról,akiket elveszítettünk.

Csak halkan jegyezném meg,hogy bár csak halvány fogalmam van a dologról,de úgy hallottam Jézus születésének ideje nem eldöntött.Vannak akik azt mondják,hogy nem is decemberben született.Aki ezt mondja,az mit ünnepel karácsonykor?

Templomi esküvőnk nem volt,nem is akartam,mert nem vagyok megkeresztelve és egy papír kedvéért nem is akartam.

A család szerette volna,de elfogadták a döntésünket.

A kislányom most 2 éves és őt sem kereszteltettem meg.

2009. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt kérdezném, hogy aki keresztény, az miért decemberben ünnepli Jézus születését, amikor nem is akkor született?

Dec. 25 Mithras szülinapja volt, illetve a "pogány" népeknél a Nap ünnepe. A kereszténység csak ellopta ezt az ünnepet. A korai keresztények egyébként is januárban ünnepelték Jézus születését. A karácsonyfa állítása is pogány szokás.


Miért ünneplik mégis a keresztények dec. 24-26 között Jézus születését, és miért állítanak karácsonyfát, holott az bálványimádásnak minősül és tiltja a vallásuk?

2009. dec. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!