Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nem hisz Istenben,...

Ha valaki nem hisz Istenben, akkor miért ünnepli a karácsonyt, és miért van templomi esküvője?

Figyelt kérdés
Aki mondjuk megkeresztelve sincsen..Minek ünnepel?Mert biztos nem Jézus születése miatt....
2009. dec. 11. 16:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

én pl nem vagyok megkeresztelve,de ki az a mai világban,aki nem ünnepel???Ez egy néphagyománnyá vállt,nem csak vallásosoknak szól már régóta...

én a szeretetet és a Jézuskát ünnepelem,meg a kihagyhatatlan csodaszép karácsonyi fényeket,és nem azért,de ez nem egy keresztény ünnep volt,hanem pont a fény ünnepe,nem??Vagy rosszul tudom??

2009. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
38%

A Karácsony a szeretet ünnepe, hisz Jézus maga a szeretet. A szeretetben meg mindenki hisz, max nem hívja Jézusnak.


A templomi esküvő meg klasszikus, meg sokak szerint szép is. Am mivel nem lehet megkeresztelés nélkül ilyet csinálni, ilyenkor meg szoktak keresztelkedni.

2009. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%
Én nem vagyok vallásos, nem is tervezek templomi esküvőt, viszont a Napforduló ünnepét én is megtartom.
2009. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%

a hívők miért hiszik azt, hogy a karácsony csak Jézus születéséről szól? hát nem... számomra a szeretet és a család ünnepe! és a hagyományoké... számomra a jézuska olyan, mint a mikulás, vagy a húsvéti nyuszi....őket is megünnepeljük, pedig nem létező személyek...és aki nem hisz Istenben, az miért ne szerethetné a hagyományokat és a családi ünnepeket? ennyi erővel kérdezhetném,hogy a keresztények miért állítanak fát, hiszen annak jézushoz semmi köze nincsen, sőt, ahol ő született nem is volt fenyőfa...


templomi esküvőm meg nem lesz :) fölösleges pénzkidobás és herce hurca a semmiért

2009. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

Mert megszületett a SZeretet, aki megváltota a világ bűneit. Egy boldog ünnep, amikor minden a szeretetről, megbocsátásról, s ezekeről a jó dolgokról szól.

A fenyőfa pogány gyökerű, de ugyanazt szimbolizálja. S tradíció szereint Luhter M. állított fel eslőször gyertyás karácsonyfát.

2009. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%
kedves 18:20 de bizony hogy kérte. legalábbis a halálára vonatkozóan. kérlek olvasd el a lukács 22:1-22 ig, de különösen a 19. rész b részét. "ezentúl ezt cselekedjétek a rollam való megemlékezésűl"
2009. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem Jézus születése miatt, csak a karácsonynak vannak más értelmezései is. Egyrészt mint a szeretet ünnepe ünneplik, másrészt meg a keresztény egyház is úgy vette át a pogány fény ünnepéből. Meg lehet ünnepelni vallási dolgok nélkül is, egy ünnep, ami arról szól, hogy együtt legyen a család, és ahol formálisan is kifejezhetik az egymás iránt érzett szeretetüket. Csak mondjuk nekik nem a Jézuska hozza az ajándékokat, hanem a Télapó. :)

Röviden: ahogy az egyház átvette az ünnepet a pogányoktól, ugyanúgy az ateisták is átvehetik az egyháztól, és ugyanúgy ráhúzhatják saját szimbólumrendszerüket, értékrendjüket.

2009. dec. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Az isteni tanítások a legkevésbé szólnak arról, hogy légy vallásos. Csupán olyan dolgokat kér tőled, hogy próbálj meg jó ember lenni, ha hibázol valóban bánd meg. A parancsolatok nagy része egyeztethető ma is a világ bármely kultúrájával és törvényével is, még az ateista emberek számára is elfogadhatóak. A karácsony ünneplésével nem a hitedről teszel tanúbizonyságot, inkább arról, hogy képes vagy átengedni magad egy olyan lelki állapotnak, melynek az alapja a szeretet és az empátia, ha erre képes valaki alkalmassá válik arra is, hogy a templomi esküvővel kinyilvánítsa ezt a képességét és szándékát ami még hit nélkül is nemes.
2009. dec. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Srapnel ***** válasza:
Speciel én az egészet kihagynám, templomi esküvőstől. (Ez utóbbit kifejezetten nem szeretném, mert tisztelem más vallását annyira, hogy ha én nem vallom, akkor nem csinálom az ő szertartásaikat.) December 22-étől hosszabbodnak a nappalok, nagyjából ezt ünnepelném karácsonykor. Az egész ajándékozást is úgy szüntetném meg, ahogy van.
2009. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
mint ahogy valójában ezt is ünnepli mindenki, hisz konstantin az egyiptomi saturnália napjára tette ezt az álünnepet, tehát valójában pogány istenimádat részese mindenki, aki megünnepli a karácsonyt. ehhez végképp semmi köze Jézusnak.
2009. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!