Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nem hisz Istenben,...

Ha valaki nem hisz Istenben, akkor miért ünnepli a karácsonyt, és miért van templomi esküvője?

Figyelt kérdés
Aki mondjuk megkeresztelve sincsen..Minek ünnepel?Mert biztos nem Jézus születése miatt....
2009. dec. 11. 16:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
A mi családunk nem hisz. De karácsonyt ünneplünk. Azt, hogy egy család vagyunk, hogy mindenki együtt van, hogy szeretjük egymást. Ha nem lenne a karácsony, akkor lehet, hogy valami más ünnepen tartanánk ugyanezt. Templomi esküvő nálunk nem volt még, a gyerekeim sincsenek megkeresztelve.
2009. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

mert jó buli.sok a kaja,ajándék...

ehhez nem kell hívőnek lenni.


mi elvileg vallásosak vagyunk...bár nem túl aktívan...de nem igazán ezért ünnepeljük a karácsonyt.a mély áhítat hiányzik belőlünk....

2009. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
divatból, meg a buli kedvéért...
2009. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

A Karácsony még hagyján. Az a család, a szeretet, az összetartozás ünnepe is, és ha valaki nem is hisz Istenben, a Télepó akkor is beosonhat és odateheti az ajándékokat a fa alá...


A templomi esküvőt én személy szerint szánalmas színjátéknak tartom abban az esetben, ha a fiatalok nem hisznek Istenben. A legtöbben vagy a szülők (nagyszülők) által kényszerítve csinálják végig a cirkuszt, vagy azért, mert sok lány már gyerekkora óta a fehér habos ruhában az aranyozott oltár elé vonulásról álmodik, a csókról a pap előtt, meg arról, hogy ott abban a pár percben ő a legszebb az egész rokonságban. Csak azt felejtik el sokan, hogy egy kapcsolat milyensége nem ezen, meg a papíron múlik, hanem azon, hogy két ember között megvan-e a szeretet, az összetartozás, vagy nincsen. A szív a legerősebb kötelék, nem a templom. Undorító, hogy a templomi esküvő sokaknál csak egy pont a "checklisten", amit le kell rendezni és utána ki kell pipálni, akárcsak a vásárlásokat, az étteremfoglalást, a menyasszonyi ruha próbálását stb. Sokan addig nem is jártak templomba, ott pár hónap alatt megcsinálják a gyorstalpalót, aztán a jegyesoktatás meg a keresztelő után a pap kérésére fogadkoznak, hogy "persze, persze, jövünk majd misére". Ja, jövünk. Holnapután kiskedden, majd ha fagy.


Szóval ennyit a futószalagon köttetett házasságokról, meg az egynapos keresztény párokról, akiknek a templom csupán díszlet.

2009. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Én már hallottam magát ateistának valló ember szájából, hogy imádkozunk érted...Nagy gáz volt vkinél... (???)
2009. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
mert követi a világot. úgynevezett birkaszellem. amit a legtöbb csinál, én is azt teszem. amerre megy a tömeg, én is arra megyek. és mivel követi a világot, és mivel e világ istene sátán, így sátánt követi. Jézus pontosan erről beszélt, hogy sokan a széles úton mennek, egy kevesen pedig a keskenyen. sátánnak épp ez a célja. minél kevesebben higyenek Istenben, mert őket ezáltal iszonyat.könnyen tudja manipulálni.
2009. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

Én nem hiszek istenben, de mégis ünneplem a karácsonyt. Szerintem ez a legtöbb hívőnél sem arról szól, hogy jaj de jó, Jézus szülinapos, ünnepeljük meg. Jó esetben a szeretetről, rosszabban csak az ajándékokról meg a kajáról.

Templomi házasságom pont azért nem lesz, mert nem vagyok keresztény. Az egynapos hívőséget én sem tartom túl szép dolognak.

2009. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Jézus azt kérte, hogy ne ünnepeljük se a halálát, se a születését, tehát aki nem hisz istenben az karácsonykor sem hisz, ezért nem jézust ünneplik.
2009. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy meg ez olyan dolog, hogy régen a hívők, papok minden újdonságot elítéltek, pl. könyvnyomtatást, és ma már a biblia sem kézzel írott.
2009. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

népi hagyomány!

És olyan is van,aki nem vallásos,és a szeretetet ünnepli karácsonykor!Ez is szép dolog,nem?Nem mindenki csak az ajándékokért meg a jó kajákért van odáig..

Az esküvő meg szerintem is szebb templomban,bár lehet,hogy én buddhistaként fogok esküdni..

még áttanulmányozom a vallásukat ...

2009. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!