Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblikusak azok a tanítások,...

Biblikusak azok a tanítások, hogy a megtérés egy életen át tartó folyamat, és a tanulásnak meg kell előznie a megtérést?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor kérném az ezek mellett szóló igéket.
2014. febr. 13. 08:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nagyon szeretem mikor valaki "megmondja a frankót", a "tuttiigazamvan" hozzáállást, szerintem ez mindenkinek nagyon szimpatikus. Főként annak a hátterén, ha a Tanúkat támadja valaki ezzel. Jómagam több mint 25 éve tértem egy református táborban Tahiban. Persze lehet erre mondani, hogy "te nem tértél meg", mert adventista vagy, de bocsika, amikor megtértem még református voltam. Ja, hogy ők is rosszul tudják mi a megtérés... :-)


A megtérés nem felekezet, vagy tanításfüggő. Aki nem ismeri meg Jézus Krisztust, az nem lesz a "mennyasszonya" már bocs. "A hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által." - írja Pál (Rm 10,17). Hit nélkül pedig nincs megtérés.


Soha nem felejtem el, amikor egyszer elmentünk a párommal a hit gyülekezetbe. Megkérdezték tőlünk, hogy megtértünk-e? Miután igennel válaszoltunk megkérdezték, hogy szólunk-e nyelveken. Miután nem volt a válaszunk közölték, hogy akkor bizony nem tértünk meg...ennyit erről...


Üdv. Péter

2014. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Megteres nincs tanulas, ismeretszerzes nelkul.

Eloszor tanulmanyozni kell a Szentirast, ismeretet kell szerezni. Majd ahogy no az ismeret, ugy kezd erosodni a hit is. Mert senki nem szuletik "hittel". Azt fel kell epiteni. Es az csak ugy lehetseges, ha az altalunk tanultakat alaposan megvizsgaljuk, es meggyozodunk arrol, hogy az az igazsag. Mindezt a Szentirasbol tehetjuk meg.

Ez egy folyamat, mert rengeteg dolog van, amit meg nem tudunk Istenrol. A Jelenesek konyveben azt irja a 20:12 ezt irja: "Es latam a halottakat, nagyokat es kicsinyeket, allani az Isten elott; es konyvek nyittatanak meg, majd egy mas konyv nyittatik meg, amely az eletnek konyve; es megiteltetenek a halottak azokbol, amik a konyvekbe voltak irva, az o cselekedeteik szerint."

Ahogy latod, itt ket konyvrol beszel. A masodik a halottak megiteleserol szol.

Az elso konyv pedig az uj ismeret szerzes Istenrol.

Armageddon lezajlasa utan a Biblia jovendolesei betelnek. Majd uj tekercsek nyittatnak meg, es meg tobb ismeretet tudunk szerezni a teremto Istenrol.

Az evezredek folyaman Isten mindig gondoskodott a nepe tanitasarol. Idorol idore osszejott az egesz nep, es oktatasban reszesult. Igy volt ez az I.szazadban is.

Jezus tanitotta tanitvanyokat, azok pedig tovabbadtak az ismeretet masoknak, es igy tovabb.

A Peldabeszedek 9:9 - "Adj a bolcsnek, es meg bolcsebb lesz; tanitsd az igazat, es oregbiti a tanulsagot."

Esaias 11:9 - "Nem artanak es nem pusztitanak sehol szentsegemnek hegyen, mert teljes leszen a fold az Ur ismeretevel, mint a vizek a tengert beboritjak."

Janos 17;3 - "Az pedig az orok elet, hogy megismerjenek teged, az egyedul igaz Istent, es akit elkuldtel, a Jezus Krisztust."

Timoteus I. 2:4 - Aki azt akarja, hogy minden ember idvezuljon, es az igazsag ismeretere jusson."

Efezus 4:13 - "Mig eljutunk mindnyajan az Isten Fiaban valo hitnek es az O megismeresenek egysegere, erett ferfiusagra, a Krisztus teljessegevel ekeskedo kornak mertekere."

Ahogy latod, bizony szukseg van arra, hogy alapos ismeretet szerezzunk Istenrol es az O Fiarol.

Isten nem tart fel egyszerre minden tudnivalot, mert az elmenk nem tudna befogadni.

Amikor lezajlik Armageddon, es kezdetet veszi az 1000 eves millennium /Jezus uralma/, megkezdodik az emberiseg tokeletessegre valo jutasa. Ekkor nyittatnak meg uj tekercsek, es uj ismereteket tudunk szerezni Istenrol.

Biztos lehetsz abban, hogy boven van mit tanulnunk a teremto Istenrol.

Es ezt orommel fogjuk tenni, mert minnel tobbet tudunk meg rola, annal inkabb fogunk ragaszkodni mennyei Atyankhoz.

Tehat csak hasonlitsd ossze az okorban tortent oktatasokat, az I.szazadban tortent oktatasokkal, es rajossz, hogy Isten nepe mindig is tanitva volt.

Ha lenne meg kerdesed, szivesen valaszolok, csak kerlek, akkor irj privatba. Udv: Judit!

2014. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!