Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudjam, hogy a céljaima...

Honnan tudjam, hogy a céljaimat Isten is helyesnek tartja és támogatja?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és szóval elég nagy álmaim vannak a jövőmet illetően, de félek, hogy nem sikerül megvalósítanom. Attól félek, hogy azért nem sikerül, mert Isten nem tartja helyesnek. Hiszek abban, hogy legyen meg Isten akarata, ezért úgy gondolom, hogy csak vele együtt tudnám megvalósítani, ha ő is jó dolognak tartja. Egyébként én nagyon úgy érzem, hogy mintha ő adta volna nekem ezeket a célokat, mintha ő tűzte volna ki elém, mert amikor egy éve elhatároztam, hogy mi szeretnék lenni, akkoriban egy nagyon nehéz időszak volt az életemben és sokat imádkoztam, hogy segítsen nekem, hogy adjon értelmet az életemnek. (Nem szeretném leírni, hogy pontosan mi volt, mi történt velem, mert nehéz összefoglalni.) De ez nem egy olyan dolog, mint például a világ legjobb orvosának lenni. Szóval nem olyan, hogy kimondottan másokon segíteni. Pedig azt olvastam, hogy azok az álmok származhatnak Istentől, amik nem önzőek, hanem mások megsegítésére irányulnak. Szerintetek honnan tudjam meg, hogy az álmaim helyesek és jó úton járok?
2014. jan. 30. 18:38
1 2
 1/11 titán1234 ***** válasza:
onnan, hogyha nem ártasz senkinek nem bántasz senkit stb..... segítesz az embereken, nem ítélsz el embereket, hogy néznek ki,... akkor jó úton jársz legalábbis véleményem szerint.....
2014. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretettel és szorgalommal, kitartással járod az utad, tanulsz, majd dolgozol, biztos, hogy jó úton vagy. Az evangéliumokban a tálentumokról szóló rész tartozik ide. Mindenki mást kap (minőségben, mennyiségben) a tehetségből(=tálentum), de azt kell szeretettel és szorgalommal használni. Úgy gondolom, hogy a végtelen irgalmas Isten nem vár senkitől sem olyat, amire nem képes. Évekig imádkoztam úgy, 'add Uram, hogy tudjam , mit kell tennem, mi a dolgom'. Most már tudom, hogy ez segített és az, hogy mindig a jelen pillanatban kell dönteni, mi a jó, mi a teendő. A figyelem, az éberség fontos.
2014. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Isten kinyilatkoztatta a Bibliában az akaratát. Ha a céljaid azzal megfelelőek, akkor támogatni fogja.
2014. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 yuda ***** válasza:

Isten akarata nem egy misztikus valami.

Egyértelműen közölte minden aspektusát, mit vár el az embertől:

-ha ezt és ezt teszed, jó dolgod lesz...ha ezt és ezt, akkor rossz....


Akik olvassák a bibliát, ők megismerik Isten akaratát.

Ha ebbe beleférnek a céljaid és nem bűnös dolgok, akkor rendben van. Tegyed.


Nagyvonalakban a teljesség igénye nélkül válaszolj magadnak ezekre a kérdésekre és akkor már nagyon nem nyúlsz mellé, de olvasd rendszeresen a bibliát, hogy növekedj ismeretben, kijelentésekben és imádkozz.

Ha nem olvasod Isten igéjét, akkor felmerül a kérdés, miért érdekel Isten véleménye? Hívő vagy egyáltalán, ha nem érdekel annyira a biblia, hogy keresd az Urat?

- Azt cselekedd másokkal, amit te is szeretéd, hogy veled cselekedjenek.

- Szeresd az urat a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

- Szeresd embertársad, mint önmagad.


Ha ezeknek megfelel a munkád, akkor tegyed.

2014. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, már ha létezik...
2014. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olvasd a Bibliát... engedd, hogy teljesen áthassa a szívedet és az elmédet is szép, nyugodt körülmények között. Egy idő után érezni fogod, hogy mit kell tenned, Isten kinyilvánítja neked, csak engedj neki.
2014. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tanulj valamilyen nyelvet....
2014. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ember szereti azt hinni, hogy hatalmas tervekkel célzott meg Isten minket. Az a véleményem, hogy annál hatalmasabb terve nincs (az én életemben), hogy BÁRKINEK, akivel találkozok és egy picit is nyitott, megmutassam Isten hatalmasságát, szeretetét.

Ez meg, hogy milyen eszközökön keresztül történik, már "mellékes". Fotózok, motoroztam, xbox partikat szervezek, kondizok, íjaztam, suliba jártam, dolgozok, és sorolhatnám mennyi minden "célom volt"...

Aztán rájöttem, hogy a szolgálat a lényeg. A szolgálatkészség, a vágy, hogy adjak, gazdagabbá tegyem bárki életét, akinek tudom, hogy tényleg gazdagítom. (nem anyagilag feltétlenül)


Ajánlom, hogy nézd meg a békés harcos útja című filmet. Abban sok jót mond "szókratész".

2014. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Imádkozz sokat, szánj rá sok időt, ha szükséged van rá, akkor konkrétabbat is fog "mondani", mint hogy tedd a jót és kerüld a rosszat. Az emberek eltérő hivatással rendelkeznek, és minden hivatásban lehet valaki nagyon hiteles. Egy hiteles ember példája pedig elgobdolkodtatja a többieket. Segíthet kiutat látni a lelki bajaikból, amik fontosabbak is lehetnek, mint a testiek. Ezáltal szolgálhatsz úgy is, hogy nem közvetlenül a szolgálattal foglalkozol, ha te nem pont arra vagy meghívva. Bár nem vitatom, hogyha valaki konkrétan a szolgálatot választja, és ezen döntéséért lemond ezer más dologról (mivel szolgálni sosem egyszerű) már a döntése pillanatában hitelessé válik, szolgálni bizonyos szint után nem lehet hiteltelenül. Más esetekben ez a döntés nem feltétlenül hordozza magában a hitelességet, a döntő személy cselekedetein műlik ezután is a dolog.
2014. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:
36%

Szervusz


Igen, mint a többiek is írták, olvasd a Bibliát, mert csak Isten segítségével lehet sikeres az életed. De honan tudhatnád, Isten hogyan segít? Honnan tudhathád, mi Isten rád vonatkozó akarata? Csak a Biblia beszél ezekről.


A kérdéseddel kapcsolatban küldenék neked két "üzenetet" Istentől:

Ézsaiés 48:17,18 "Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."

1Tumóteusz 2,3 " Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson."

2014. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!