Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy ha feltesz...

Hogy lehet az, hogy ha feltesznek egy próféciai kérdést, akkor a sokat szidott Tanúk tudják a választ?

Figyelt kérdés
Akik meg szitkozódnak hirtelen a többségük eltűnik a színről? PL. negyedik király, két szarvú kos, álló szobor.

#Isten #prófécia #beteljesedések
2014. jan. 29. 23:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A sokat szidott Tanúk iszonyatos mennyiségű iratanyaggal rendelkeznek elektronikus formában, melyből azonnal tudnak kopizni ha kell. Amúgy pl. a negyedik királyra én is válaszoltam...


Üdv. Péter

2014. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi


S ez a sok irat, honnan van?

2014. jan. 30. 00:41
 3/20 A kérdező kommentje:
De nem is rád gondoltam, mert olvasva a válaszaidat, ha nem is értesz velük egyet, azért nem mocskolódsz, ahogy mások, és ilyenkor meg nem tudnak válaszolni.
2014. jan. 30. 00:44
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


A negyedik királyról a kérdést én tettem fel :D


Egyébként meg erősen megkérdőjelezem, hogy a Tanúk "tudják" a választ. Általában másolgatnak, és nagytöbbségében nem értek egyet azzal, ahogyan értelmezik a próféciákat.


Megjegyzem, az állószoborról többen is írtak már itt a GYIK-en, többek közt én is, a kétszarvú kos meg nem szorul különösebb magyarázatra.

2014. jan. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Én aludtam, napközben meg dolgozom, hazafelé szoktam felnézni csak az oldalra vagy ritkábban így reggel.

Azért, mert a jehovisták egész nap itt lógnak és be tudják másolni a jw.org-ról a saját kitalált tévtanukat, az még egyáltalán nem pozitív dolog.

2014. jan. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 KZitus ***** válasza:
46%

Szervusz


Azért tudják a válaszokat, mert naponta kutatják az Írásokat, s ily módon magától Jehovától vannak taníttatva.

A jw.org csak néhány éve van, de ők évtizedekkel ezelőzz is éppen úgy tudták a válaszokat, amikor még nem volt az oldal. Ez legfeljebb kényelmet ad.


Elismerik, amikor valamit tévesen értelmeznek, később javítanak az értelmezésen. Ezt tették az első századi apostolok is. Mert ez is egyezik Isten tanításával: „Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig” (Példabeszédek 4:18).


Ezen kívűl egy másik prófécia is teljesedik rajtuk: a Dániel 12:4 kijelenti: „Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a végső időig: tudakozzák majd sokan, és nagyobbá lesz a tudás.”

2014. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
Azért T. Kérdező mert a tanuknak nem kell gondolkodniuk,mert más gondolkodik helyettük. Ők kényelmesen időt spórolnak azzal,hogy egy kattintással megadják a választ. De azt ajánlom győződj meg saját magad erről. Lépj be a jw.org ra keress egy témát magadnak és véd fel kérdésbe itt a gyk-in,és várj. Miután válaszoltak lépj vissza az oldalukra és hasonlítsd össze a válaszokat. Meg fogsz lépődni... A tanúknak nem szabad sokat gondolkodniuk.
2014. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes.


Azért egy biztos, hogy nem lehet csak úgy kattintgatni, valamit csak tudhatnak, hogy mikor hova kell lépni.

Egyébként voltam a jw.org oldalon.


egyszerűen jól rendezettséget látok és alapos felkészültséget e mögött. Egyébként pedig a többi vallásnak miért nincs ilyen? hogy a híveiket mindenre megtanítsák?


Valaki azt írta, hogy nem kell gondolkodniuk.

amikor beszélgettem az utcán, vagy a lakásom előtt, velük, ott nem volt náluk az internet, és még is a bibliából válaszoltak.

S ha be is tanulták, azért ehhez képzés kell, mert egy tanulatlan ember nem tud ilyen választékosan beszélni,


S a válaszaik mögött határozottságot, meggyőződést éreztem, soha nem láttam kétkedést az arcukon, vagy bizonytalanságot a hangjukban.

az pedig nem lehet tanulás, vagy utána járás nélkül.Tehát valamit azért tesznek mert sokszor olyan dolgokat is hallok amire egy pap nem tud, csak kitérő választ adni.


Jó, de nekem az jött le, hogy ezek az emberek az idejüket, Isten könyvének forgatására fordítják,mert azonnal tudják melyik írás, vagy levél hol van. Én soha nem találnám meg.

legfeljebb ha mindig azt bújnám. mert egy idő után rögzül az agyamba, nem?

akkor meg annyira nem gonosz emberek ha ilyeneket csinálnak. Na mindegy, azért köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 30. 10:44
 9/20 anonim ***** válasza:
T.kérdező! :) igen egészen jól fogalmaztál amikor azt írod,hogy egész nap azt kellene csinálnod,hogy tanulmányozd az írásokat. Nos ők pont ezt teszik mert ők erre vannak kiképezve. Rengeteg segédanyaguk van ami a bibliájukkal összhangban van és ezért az a nagy tudás. Azért írtam az előző válaszomban,hogy nekik nem kell gondolkodni mert nekik előre meg van adva a válasz az Őrtorony által. Nekik annyi a dolguk,hogy tanulják meg a leckét....és akkor a "tanár bácsi" (a társulat) büszke lesz a tanítványaira. Azért lássuk be,hogy nagy különbség van amikor valaki saját tanulmányozása által fejt meg titkokat mint aközött amit a tanúknál tapasztalhatunk. :) Az őrtorony társulatnak más dolga nincs csak annyi,hogy a nap 24 h-ban gyártsa a "profeciákat". És ez mint látjuk, négy neki...
2014. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ezt Én értem,

De akkor is a társulat gondoskodik a szellemiségükről, s állítólag a biblia szerint valami eledel kiosztásában vesznek azok részt,


Vagy is ahogy a bibliában olvastam, mivel nem mindenkinek lesz ideje a kutatásra, Jézus egy ilyen csoportot felhasznál, hogy a tanítványok megkapják ezeket a tanulásokat. Vagy nem így van?

Más vallásokban miért nem csinálnak ilyet? s akkor mindenki ismerne bibliai dolgokat, de sokan szinte nem is ismernek semmit, mert még csak bele se néznek a szent írásba.

Hát azért vannak kérdéseim ezt illetően.

olvastam olyat, hogy a tanítványok egy része, a naponkénti tanulásnak szentelte az idejét, és ezt továbbították a többieknek, és azok elfogadták.


Azért ez nem semmi munka, valami csak lehet ebben ha ez is benne van a Bibliában. S ahogy elnéztem az országokat, ott is ugyan ezt csinálják, mint itt, még Afrikában is.

Ez nem kis szervezettséget kíván, és mindig mosolyognak, pedig nekik is van gondjuk elég.


Na mindegy ez azért érdekes és számomra elgondolkodtató.

2014. jan. 30. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!