Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy ha feltesz...

Hogy lehet az, hogy ha feltesznek egy próféciai kérdést, akkor a sokat szidott Tanúk tudják a választ?

Figyelt kérdés
Akik meg szitkozódnak hirtelen a többségük eltűnik a színről? PL. negyedik király, két szarvú kos, álló szobor.

#Isten #prófécia #beteljesedések
2014. jan. 29. 23:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem t.kérdező... tudod mi az elgondolkodtató? Az,hogy mi van a mosoly mögött. A többi csak álcá és képmutatás. Ha igazán érdekel egy vallási közösség akkor kezd el kutatásod az alapoknál,és menj végig a történelmén. Nézd meg a gyökereket,hogy mennyire egészségesek mert a gyökérből tudod megállapítan,hogy mennyire egészséges az a fa,és annak gyümölcse. Ismered azt a közmondást ,hogy az alma nem esik messze a fájától? :) nos... Te döntész.
2014. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mert a sokat szidott Tanúk mindent tudnak. Még a jövőt is látják.
2014. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kedves kérdezö, Hozélujzának : én is járok munkába reggel négykor kelek, vagy 20 perccel korábban mint kéne, azért hogy megihassam a reggeli illatos kávét, közben megnézem a Net-en mi ujság.


A férjem is jár a fiam is az ismeröseim mind akik még nem nyugdíjasok, vagy esetleg babát nevelnek.


/Az más aki nem talál munkát, de a mai világban mindnyájunkat bármikor kirúghatnak a munkából sajnos, még a kedves Hozélujzát is /


Mi Jehova Tanúi komolyan veszük a hitünket és a Bibliát. Arról is vannak informácóink, hogy melyik vallás mit tanít, mit ír a történelem, az archeológia, egy kicsit a tudományból is, mert ezzel alkotunk egész képet a valóságról.


Különben nagyon értékelem azokat az inteligens embereket, akiknek bár más a meggyözödésük, a világnézetük mint az enyém, és tudnak szolídan, okosan érvelni. Ezek közé tartozik a már említett Péter is.....

2014. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Valaki azt írta, hogy nem kell gondolkodniuk.

amikor beszélgettem az utcán, vagy a lakásom előtt, velük, ott nem volt náluk az internet, és még is a bibliából válaszoltak.

S ha be is tanulták, azért ehhez képzés kell, mert egy tanulatlan ember nem tud ilyen választékosan beszélni,"


Kérdező! Miért nem mész el a tanúk összejövetelére?


"Jó, de nekem az jött le, hogy ezek az emberek az idejüket, Isten könyvének forgatására fordítják,mert azonnal tudják melyik írás, vagy levél hol van. Én soha nem találnám meg.

legfeljebb ha mindig azt bújnám. mert egy idő után rögzül az agyamba, nem?"


Na épp ez megy az összejöveteleken. Akkor ott van még a saját "személyes tanulmányozás". Tehát az hogy otthon felkészülsz a gyülekezeti Őrtorony tanulmányozásra. A családoknál a családi tanulmányozás. De ezt te magad is megtehetnéd. Tedd meg és te is penge leszel benne. Tanulj! Tanuld meg hogy mit hol találsz meg a Bibliában. Nem lehetetlenség. Kezdek belejönni én is.


"De akkor is a társulat gondoskodik a szellemiségükről, s állítólag a biblia szerint valami eledel kiosztásában vesznek azok részt,..."


Igen ez így van kiosztják a szellemi eledelt ez vitán felül áll. A vita azon megy hogy az a szellemi eledel az milyen "minőségű".


"Vagy is ahogy a bibliában olvastam, mivel nem mindenkinek lesz ideje a kutatásra, Jézus egy ilyen csoportot felhasznál, hogy a tanítványok megkapják ezeket a tanulásokat. Vagy nem így van?"


Adok ehhez egy kis segítséget. S majd te eldöntöd hogy mi a helyzet.

Róma 10:17 A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által.

ApCsel 17:11 Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok.

Érdekes ők szakítottak arra időt hogy kutassák az írásokat. Pedig nem tanították nekik. Akit érdekel Isten igéje az szakít rá időt.

Filippi 1:8 Mert tanúm az Isten, mennyire vágyódom mindnyájatok után a Krisztus Jézus szeretetével; 9 és imádkozom azért, hogy a szeretet egyre inkább gazdagodjék bennetek ismerettel és igazi megértéssel; 10 hogy megítélhessétek, mi a helyes, hogy tiszták és kifogástalanok legyetek a Krisztus napjára, 11 és gazdagon teremjétek az igazság gyümölcseit Jézus Krisztus által Isten dicsőségére és magasztalására.


"Azért ez nem semmi munka, valami csak lehet ebben ha ez is benne van a Bibliában. S ahogy elnéztem az országokat, ott is ugyan ezt csinálják, mint itt, még Afrikában is.

Ez nem kis szervezettséget kíván, és mindig mosolyognak, pedig nekik is van gondjuk elég."


Most akkor jön az hogy ki hol és mit csinál? Kína ,India Dél-Amerika országai.

Sorolhatom én is. De nem ez a lényeg. Hanem az hogy mindenkihez eljusson Isten igéje.


grkaty!


"Mi Jehova Tanúi komolyan veszük a hitünket és a Bibliát. Arról is vannak informácóink, hogy melyik vallás mit tanít, mit ír a történelem, az archeológia, egy kicsit a tudományból is, mert ezzel alkotunk egész képet a valóságról."


Nekünk is vannak információink arról hogy miként jött létre az a csoport akik napjainkban az Őrtorony társulattól kapnak szellemi eledelt. S hogy milyen szellemi eledelről is gondoskodik a társulat. S arról is hogy MIT tanít.

A többi kb. hasonló mint amit írtál is.

2014. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én pld mocskolódni ugyan nem szoktam, de nekem is megvannak a válaszaim, csak többnyire megtartom magamnak. :)


Viszont szvsz azért tűnik úgy, hogy a gyakorikerdesek-en csak a Tanúknak vannak válaszaik, mert közös megegyezéssel kifejezetten ezt az oldalt használják hitvitákra. Ha pedig egyszer elkezdik, a többiek hamar jobbnak látják csöndben maradni, úgyis sok lúd disznót győz...


Ez kb olyan, mint amikor egyszer Szardínia szigetén egy családnál vendégeskedtem. Történetesen Jehova Tanúi voltak, ők is meg az egész utca is, mert célirányosan egy helyre költözött a közösség. A család gyerekei meggyőződéssel állították, hogy az ő egyházuk a világon a legelterjedtebb és legerősebb (ezen még a szüleik is mosolyogtak, de rájuk hagyták). Mondom nekik, ugye én a világlátott utazó, aki nem csak az ő falujukban járt már, hogy, "azért gyerekek, talán pééééldául a katolikus egyházban egy picit mégis többen vannak, nem?"

Mire ők: "De csak itt, Olaszországban, mert hogy itt van a Vatikán!!"


Aha, jóvanakkor.... :D :D :D

2014. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy mindenre van válaszuk, nem jelenti azt, hogy az helyes is. Az, hogy ismerik a Bibliát, nem jelenti azt, hogy Istent is ismerik.


"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam; És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!" Ján 5:39-40


Az alábbi verset:


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust." Ján 17:3


ők úgy ferdítették el a saját Bibliájukban, hogy "ismeretet szerezzenek rólad". Az ismerettel nem sokra mennek. Jézus megismerésről beszélt. Van "némi" különbség.


Isten áldjon!

2014. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os, az a vers amit idéztél utána néztem ugyan azt mondja nyelvtanilag. hogy két személyt kell megismerni.


Mert a mondat amit idéztél felsorolást tükröz, az "és" szócskával.

szerintem az között, hogy megismerjenek téged, vagy ismeretet szerezzenek rólad, az ugyan az, csak más szavakkal írva.


Hát érdekes volt ez a téma, még utána nézek, addig is köszönöm a válaszokat, a döntés hozatalnál felhasználom.

2014. jan. 30. 20:56
 18/20 anonim ***** válasza:

Az ismeret szerzés csupán információ szerzés, a megismerés pedig egy személyes kapcsolatot feltételez. Jézus ez utóbbiról beszélt, a Vele és az Atyával való személyes kapcsolatról. Jehova Tanúinak ilyen nincs. Nekik csak ismeretük van (és sajnos az is többnyire hamis).


Jézus azt mondta, hogy az Ő juhai hallják az Ő hangját. Kérdezd meg nyugodtan bármelyik Jehova Tanújától, hogy szokta-e hallani Jézus hangját. A válaszuk az lesz, hogy NEM. Az előző kommentemben idéztem is Jézus szavait, hogy nem akarnak Őhozzá menni, hogy életük legyen.

2014. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"Hát érdekes volt ez a téma, még utána nézek, addig is köszönöm a válaszokat, a döntés hozatalnál felhasználom."


Igazából szerintem te már döntöttél. Most csak megerősítést keresel.

Legyen neked a hited szerint!


Ismét megkérdezem mert szeretném tudni.

Miért nem mész el a tanúk összejövetelére?

Vagy ha voltál akkor leírnád a tapasztalataidat. Érdekelne. Persze csak akkor ha nem titok.

2014. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Biztos sokan tudják a választ, de nem mindenki válaszol.

Nekem kevés az időm, van, hogy olyat mondanék amit úgysem hinnétek el. Sokszor, ha válaszolok, akkor befagy a téma, így hagyom, hogy beszélgessetek. Vannak csak feltevéseim is, de azok az én meglátásaim. Sokan biztos bele is fáradnak a sokszor feltett kérdések megválaszolásába, és van, hogy lehurrogják az embert. Nem szitkozódtam senki felé sem. Ja, Péternek láttam a linkelt szakdolgozatát, 50 oldalas, alapos munka. Én ennyire részletesen nem merültem bele. Azért bántani valakit, mert nem úgy lát dolgokat mint én, az butaság.

2014. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!