Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ítélkezhetek magam felett?...

Ítélkezhetek magam felett? Megítélhetem magam?

Figyelt kérdés

Azt, hogy milyen ember vagyok,milyen az életem, mire volt jó? Hogy hasznos volt-e,hogy megérdemlem-e? Azt, hogy letettem-e bármit is az asztalra?


Azt, hogy jó, rossz, haszontalan,nem volt értelme élnem,nem érdemlem meg, sikeres vagyok,mert...


Szabad ítélkeznem magam,az életem felett?

Ha nem miért nem?

Isten mit néz,mi számít neki sikernek? Mikortól nem haszontalan egy élet,végigélt élet számára?



2014. jan. 28. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.A Biblia alapján mindig meg is kell ítélned magad.Mint tükröt úgy kell használni.Az az igaz amit az Ige mond.Sosem szabad kíméletesnek lenned magad felé. Amúgy is ez a tevékenység amiről kérdeztél csak akkor tud működni ha valóban a megszentelődés már létre jött az életedben.Még ha el is esel akkor se "símogasd" a lelkedet, hanem következetesen és keményen ítéld meg magadban a bűnt.
2014. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenki megítélheti saját magát, legfeljebb ez erősen szubjektív lesz.
2014. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szeressük egymást ***** válasza:
Ján 12:25 Aki szereti a maga életét, elveszti azt; és aki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.
2014. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze. Sőt, kell is, hogy az ember időnként magába nézzen.

A saját ítéleted azonban csalóka lehet, így ez még önmagában nem elég.

2014. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Termeszetesen megitelhetjuk magunkat. A Biblia is arra buzdit minket, hogy "vizsgaljuk meg magunkat" naponta, hogy vajon jo iranyba megyunk-e?

Kerdezed, hogy Isten mit nez, mi szamit neki sikernek?

Nos, Isten elott semmit nem jelent a vilag gazdagsaga, a jo poziciora valo torekedes, es egyebek.... Mert ezek mulando dolgok, es nem maradandoak.

A Jozsue l:8 verse valaszt ad neked: " El ne tavozzek e torvenynek konyve a te szadtol, hanem gondolkodjal arrol ejjel es nappal, hogy vigyazz es mindent ugy cselekedjel, amint irva van abban, mert akkor leszel jo szerecses a te utaidon es akkor boldogulsz."

A Mate 24:13 ezt irja: "De aki mindvegig allhatatos marad, az udvozul.

Isten elott az szamit "sikeres" eletutnak, ha egesz eletunk folyaman cselekedjuk Isten akaratat, es ebben mindvegig kitartunk.

A vilag altal felkinalt javak azok mulandoak. Mert halalunk utan semmit nem viszunk magunkkal. Sem anyagi javakat, sem elismereseket. Viszont ha kitartunk Isten utjan, egy "orok elet" varomanyosai lehetunk. Ennel tobbet pedig senki nem kinalhat nekunk.

Ha kerdesed lenne, nagyon szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Akik eddig válaszoltak, nekem legalább is úgy tűnik, az önvizsgálatról írtak.

Mert miért ítélned meg magadat, vagy miért ítélkeznél magad fölött?


Viszont önvizsgálatra állandóan szükségünk van. Tudod ha állandóan tanulmányozod a Bibliát, azzal képzed a lelkiismeretedet. Ha van egy jó iránytüd (lekiismeret) és egy jó térképed (BIBlia), akkor soha nem dobálhat az élet szele ide oda. Nem mások modják meg számodra mi az "ítélet" fölötted, te saját magaad is felismerheted.

2014. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!